www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako je istorija uticala na Vas?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 05, 2006 1:57 am    Naslov poruke: Kako je istorija uticala na Vas? Na vrh strane Na dno strane

Kako je istorija uticala na Vas?Da li ste bili kljucni clan nekog istorijskog dela(pri tom ne mislim na politiku) ili je istorija za Vas nesto sasvim nebitno?? Po meni je istorija jako vazna stavka u zivotu i stalno se osvrcem na proslost i neke vazne dogadjaje iz proslosti...kakvi ste Vi po tom pitanju?

 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 05, 2006 11:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Studirao sam istoriju dok nisam prop'o, meni je sitorija kao što bi rekli stari Rimljani "historia magistra vitae". Nekako je mini istorija i zanimanje i hobi, u stvari ne radim ništa kao istoričar, ali me zanima sva istorija, a pogotovo istorija ovih prostora, jer je i više nego zanimljiva i komplikovana!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 07, 2006 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja studiram istoriju, mada nisam preterano zaljubljen u nju. Svestan sam samo njenog znacaja za shvatanje sadasnjosti i planiranje buducnosti. Istorija je uciteljica zivota za pametne, a za budale to je samo proslost.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
djolehg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 12:42 pm    Naslov poruke: Cudna nauka Na vrh strane Na dno strane

Istorija je najcudnija nauka, s obzirom da je nesto sto se stvarno desilo nama prezentirano, uglavnom iz ugla pobednika, sa gomilom lazi. Ili imamo vise verzija iste stvari, pa ti protumaci sta je stvarno bilo
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ili imamo vise verzija iste stvari, pa ti protumaci sta je stvarno bilo


Baš tako dosta je tu laži,bog sam zna šta je tu istina
 
mrakodol
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 16 Nov 2004
Poruke: 86

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas tako...tesko je znati ko govori istinu kad su kjnige i izdavaci..na kraju krajeva i drzaqve u kojim su stampane razlicite..tako npr. njemacka istorija jednostavno nema ni prvi ni drugi svjtski rat..ali zato kod nas ima svaki dan sta su vojnici radili, kao da je neko pisao memoare...i sto je najzeznutije to se trazi da se zna u po dana i noci..pa mislim bas bezveze..ne kazme da je istorija losa i da je ne treba poznavati..ali bs u detalje...pa bas je previse!!!
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 7:34 pm    Naslov poruke: Re: Cudna nauka Na vrh strane Na dno strane

djolehg je napisao/la sledeće:
Istorija je najcudnija nauka, s obzirom da je nesto sto se stvarno desilo nama prezentirano, uglavnom iz ugla pobednika, sa gomilom lazi. Ili imamo vise verzija iste stvari, pa ti protumaci sta je stvarno bilo


Samo bliza istorija je takva, a i ona nju tako shvataju oni koji ne zele da se podrobnije upoznaju sa dogadjajima.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
Krajisnik3
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jul 2006
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 15, 2006 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I te kako da utice na buducnost, mene je ostavila bez ognjista, i poslala me u tudjinu.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 9:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

istoriju pišu pobednici! sve šta se danas čita o istoriji npr. ovih prostora, je dosta pod uticajem zadnjih događaja. Hrvati pišu prošlost kako njima paše, kako odgovara novoj državi, Srbi pišu isoriju kako njima paše, u Bosni Bošnjaci pišu kako njima paše, Slovenci zgodovinu isto. tako je to.
e sad, dali ču ja pasti u zamku i čitati samo knjige jedne strane, a drugu stranu odmah proglasiti neispravnom, zavisi od mene samog. ako želim da budem objektivan, da saznam što više, moram da čitam sve strane, i na kraju doći do SVOG zaključka, a ne pasti pod uticaj samo jedne strane.
ja sam npr. dosta pročitao o J.B. Titu, od onih hvalospeva, do knjiga o ruskom špijunu, koji je radio za Staljina, pa mu posle okreno leđa, jer mu se navodno svidio narod u Jugoslaviji. i došao sam do zaključka, da može biti istina i jedno i drugo, i jedni i drugi imaju argumente koji podupiru njihovu priću.
samo još jedan savet, za ljubitelje istorije, NIKAD ne gledajte Discovery channel, najveće gluposti sam tamo čuo!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bio svedok istorije. Kada je Bodiroga dao one poene na kraju finala u Indijanapolisu, i odveo nas u produzetak, mene umalo nije strefio slog.
 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam nikada bio dio nekog istorijskog desavanja. ali interesantno kako su se ljudi nasli u svjetskoj istoriji koji nisu imali veze sa tim.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 8:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na mene traumaticno, nikad mi nije isla u skoli.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Kako je istorija uticala na Vas? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon