www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Toma Zdravkovic
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
kljuc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 62

Datum registracije: 07 Okt 2004
Poruke: 47

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u svakom smislu jedan od najvecih legendi i boema. Jedina mana , vecina pjesama su tuzne pjesme

 
_rich_bitch_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 22 Okt 2006
Poruke: 81
Mesto: steyr

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pesme su vrh
 
shorinkarate
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 20 Jul 2007
Poruke: 1
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 21, 2007 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ivankamaza je napisao/la sledeće:
Spojila sam teme Toma Zdravkovic sa Secanje na Tomu Zdravkovica...
Radi se o jednoj istoj osbi Wink

Pitanje za moderatore> Imam skoro sve pesme Tome Zdravkovica; voleo bih kad bio mogao da posaljem da stavite na sajt, samo mi recite kako?
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 01, 2007 1:00 pm    Naslov poruke: toma Na vrh strane Na dno strane

"tvoje pesme sad zive u meni
i kada placem i kad se veselim
srce zapeva kafana je moja sudbina"

_________________
~Duo de la muerte~
 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedini pevac koji je pevao svojom dusom a ne svojim mozgom misleci o parama.

_________________
 
ivanv.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 05 Nov 2006
Poruke: 61
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 05, 2007 1:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Toma Zdravković, pevač sa najtužnijim očima na svetu. Svima treba da bude jasno zbog čega. Ma ne znam odakle da počnem.

Hteo sam da kažem da svi pričaju o njegovom glasu. I pominje se Šaban i drugi. Mislim, ja takve stvari ne mogu da poredim. Toma ce za mene uvek biti broj jedan. Ali Toma nikad nije mogao da peva Šabanove pesme ni Šaban Tomine. Tomu nikad nije krasila neka glaščina kao sad već pokojnog Safeta Isovića koji je mora se priznati uvek bio ispred Tome na festivalima. Ali Toma je imao to nešto u svom glasu, onako tanano, kao slavuj, ma, pa jos kad te pogleda.. osetiš mu dušu. Umeo je i da kad peva javno, peva tako tiho da se skoro i ne čuje od muzike, za svoju dušu.

Bio sam baš skoro na Centralnom groblju. Prvi put na njegovom grobu. Nisam imao para ni za sveću pa sam mu zapalio pljugu. Voleo bih da sam lično mogao da upoznam Tomu, pa da mogu ovako da pričam o njemu. Ali kasno sam se rodio. Upoznao sam ga kroz njegove pesme. Ne volim da slušam već pominjane pesme: Kafana je moja sudbina, Plakala je, Branka, Sanja itd. Dugo sam sakupljao njegove pesme. I jos ih nisam sakupio. Imam ih dosta. I svaka je lepa na svoj način. Svaka govori nešto o njemu, njegovoj mladosti, sudbini. Nabrojaću samo neke: Noći su tužne sve, Posle čaše vina, Kamena stena, E moj brate, Gde si sada, Dodji dodji moja tugo, Ja nemam prava ni na kakvu sreću, Odvukla mi dušu preko jezera, Što te večeras nema, Boli boli, Rastajemo se...

I jeste, dosta je pesama posvetio svojim ljubavima. Ali dosta ih je posvetio i svojoj majci. Ciganka koju je hteo da ženi zvala se Ruška, bila je ćerka bračnog para iz orkestra sa kojim je nastupao negde 62. godine u Metropolu. I naravno, zahvaljujući novom, bolnom promašaju Toma je napisao jedan od svojih najvećih hitova i jednu od mojih najdražih pesama. To je Ciganka (Što je tužna tako ova noć, jedna žena nanese mi bol...) Ali nije mu ona bila najveća ljubav. Nikako.

Jedina i neprevaziđena, nikad je nije zaboravio, a zvala se Slavica. Bio je jako mlad. Upoznao je u Tuzli, imala je 20 godina, on 21. Bila je iz Travnika i igrala je rukomet. Ovako je Toma pričao (citat iz knjige): " A bila je plava sa kratkom kosom. Imala je i oči plave i pomalo tužne. Visoka, sa dugim nogama u plavim farmericama, izgledala je kao prava "baba roga". To kad kažem, mislim na nešto najbolje što sam do tada video u životu " Ne znam koliko je vremena prošlo al nije mnogo, možda par meseci. Toma nije mogao da nađe angažman. Slavica i on, stalno su se seljakali, te Tuzla, te Travnik, te Novi Sad, dok on nije dobio angažman na Svetom Stefanu. To mu je došlo ko kec na jedanest. Ona se vratila kući kod svojih u Travnik, on je preko Beograda otišao na Sveti Stefan. Više se nisu videli. Nikada. Tamo je kasnije i primio telegram da je Slavica teško bolesna, da je izgubila 20 kilograma. Nije stigao ni na sahranu da joj dođe. Posle je tek saznao da je Slavica mesec dana koliko je ležala u bolnici stalno insistirala da ga pronadju. Međutim, on se tada stalno seljakao i iznenađen je bio kako su uopšte uspeli da ga nađu. Umrla je od raka. Slavica je bila njegova patnja. Slomljen istog dana, otisao je u lokalnu kafanu, i za stolom napisao svoju prvu pesmu. Sedam ili osam godina kasnije, baš u Travniku, prvi put i jedini, javno je otpevao Buket belih ruža, samo tada je javno rekao i njeno ime. Nakon toga svima je bilo jasno da ne prisustvuju nekom koncertu, već opelu.

Toliko od mene za sad.

"Majko draga, uberi mi buket belih ruža
zavij ruže, divno cveće, u maramu crnu
da odnesem svojoj dragoj pokraj odra njenog
da poljubim usne njene, mrtve, potamnele..."

_________________
Zaboravlja se, zaboravlja, ova ruka što me grije
zagrliće nekog stranca ko što nikog nije prije,
zaboravlja se, zaboravlja, ono sveto, najtajnije
i sve naše lude noći, kao da ih bilo nije...
 
blue037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 182

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 05, 2007 1:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uvek i u svako doba mogu da ga slusam.....jebes narodnjake bez Tome!Kralj, car legenda.......svaka mu cast!
 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 05, 2007 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ivanv. je napisao/la sledeće:

"Majko draga, uberi mi buket belih ruža
zavij ruže, divno cveće, u maramu crnu
da odnesem svojoj dragoj pokraj odra njenog
da poljubim usne njene, mrtve, potamnele..."


najbolja stvar

_________________
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 07, 2007 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

legenda,nemam rcei mogu da ga slusam uvek iako volim rock muziku,ali njega mogu

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
Eternity
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 08 Jun 2005
Poruke: 710
Mesto: NY-NJ

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 22, 2007 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam reci... LEGENDA!
 
wlada89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 25 Nov 2007
Poruke: 1
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

toma je najbolji i ostace,tesko da ce se pojaviti neko ko ce dobro pevati i pisati pesme kao on.pravi narodni pevac
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Toma Zdravkovic Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon