www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da Vincijev kod?!
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 8:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, reč je upravo o kritici knjige i njenih stavova u vezi sa hrišćanstvom i katoličkom dogmatikom


_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
igz22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Maj 2005
Poruke: 7
Mesto: sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 6:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kniga je fenomenalna i po meni je ovaj scenarijo moguc Smile
Njegova knjiga koja je radnjom smjestena prije ove Andjeli i demoni je jos bolje od koda iako je kod bestseler br.1
 
vdjuric
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Nov 2004
Poruke: 46
Mesto: Bijeljina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa pročitao sam je, i iako verovatno oni podaci koje je on izneo nisu najtačniji, mislim da je poučna, ali tu knjigu treba gledati s druge strane. Zaista jeste nelogično da kada je već bilo toliko ljudi koji su verovali da je Isus sin Boziji, da su se samo 4 usudili da pišu o tome kako je živeo i šta je propovedao. Takodje treba na ispravan način shvatiti i onu rečenicu gde kaže "Biblija nije stigla faksom s neba". Zanimljiva je i ona priča za Da Vincijevu Tajnu večeru, istina je da ispred svakog stoji čaša: slučajnost/namera ?!?
 
Gaucos_boy
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 11 Maj 2005
Poruke: 261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skoro je u novinama u Srbiji izasla prica da se pojavilo i Judino jevandjele i da se trenutno prevodi i da ce trebati vise od 2 godine.Knjiga je nadjena u Svajcarskoj.U knjizi se i pominje da je postojalo vise jevandjela,a da je crkva uzela 4 koja su joj najvise odgovarala.
 
soja-2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 2
Mesto: derventa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 6:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ko kod kaze da knijga ne valja,vara se,knjiga je po meni odlicna
 
jasmin_D
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 8
Mesto: derventa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 10:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

P ja mislim da je knjiga odlicna,i po mome,velika vjerovatnoca je da je sve ono tacno.Kad samo pogledate one slike sto se spominju u knjizi.Recimo Tajna vecera,vidi se da do isusa sjedi zena,kad se prebroje ruke,vidi se da je jedna ruka viska,i mnogo toga da sad ne nabrajam,uglavnom,ja mislim da je knjiga odlicna,i da treba dosta hrabrosti da se onako nesto napise.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 16, 2005 9:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gaucos_boy je napisao/la sledeće:
U knjizi se i pominje da je postojalo vise jevandjela,a da je crkva uzela 4 koja su joj najvise odgovarala.



Postoje takozvana apokrifna jevanđelja koja su pronađena u Kumranskim pećinama blizu Mrtvog mora. Pitanje je da li je crkva uzela ona koja joj najviše odgovaraju jer su ova četiri jevanđelja bila aktuelna i u vreme apostola (mislim, još u to vreme su dobila svoju potvrdu)

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
tomson
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jun 2004
Poruke: 14

PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je knjiga ok, nije bas ono ekstra, ali moze proci, i milim da se govori o snimanju filma po ovoj knjizi bas i ne znam da li je to tacno
 
elvira_2005
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knjiga je odlicno napisana, (ja sam citala original, a ne prevod) drzi paznju non stop, i bukvalno te tera da istrazis sve navode cim je procitas... prilicno je provokativna, mada ono sto mi se ne svidja je da je malo predvidljiva.

Slicne teme je na bolji nacin obradjivao David Morel.
 
novos
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 261

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pozdrav svima!
zelim da se prikljucim ovom forumu jer sam bio na slicnom koji se nalazi na jednom hrvatskom sajtu .
procitao sam knjigu i izuzetno mi se dopala jer je u njoj prikazana teorija koja svima izgleda nevjerovatna ali nikoga ne ostavlja ravnodusnim
samo bih dodao na Elvirinu tvrdnju da je predvidljiva(mada se ne slazem sa tim u potpunosti) da je kraj mogao biti malo ljepsi
 
Pametnica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 1118
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 24, 2005 5:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je knjiga bila odlicna i svidja mi se sto je osuo paljbu po crkvi...i svidja mi se ta celokupna prica o Zenskom principu, mozda je komercijalno, ali jako zanimljivo, za promenu. Volim kad se desi bilo sta sto moze da uzdrma crkvu, pa makar to bila i jedna obicna knjiga! Cula sam da je i Andjeli i demoni jako dobra knjiga, ovih dana sam u potrazi za istom
 
bokimar87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Apr 2005
Poruke: 11

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 25, 2005 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatram da je Dan Brownova prica logicnija i vjerodostojnija, jer kad razmislimo stvarno je moguce je Marija Magdalena Isusu bila zivotna saputnica, nego majka.

_________________
ne znam zasto sam ovo ispricao, ali ne moze da skodi...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Da Vincijev kod?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 2 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon