www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da Vincijev kod?!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 16, 2006 1:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knjiga je fenomenalna, skoro sam je pročitao i mnogo je bolja od filma, kao što su i mnogi drugi rekli. preporučio bih ju svakome da ju pročita


_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
markoni-bar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Feb 2006
Poruke: 136

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 16, 2006 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjiga je obichno sr**je... pi
 
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 18, 2006 8:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slušaj, ona je napisana da bi se uzela kinta. Čovek je milioner (čak i posle sudske parnice sa crkvom). Napisao je sjajan roman. Jeste sve fikcija, ali "lepo upakovana fikcija". Neki su i to želeli da čuju.

_________________
Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči
 
natamia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2006
Poruke: 59

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma covek zgrnuo pare Smile. Radnja romana= katastrofa, samo je plasirao cinjenice iz nekih malo ozbiljnijih knjiga.
 
JekaiJose
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 21 Apr 2006
Poruke: 100
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 25, 2006 2:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ne mogu a da ne prokomentarisem kako ti je avatar savrsen. Stvarno je mnogo lep.
A sto se tice Da Vincijevog koda knjiga je savrsena. Den je odlican pisac...

_________________
"Happiness can be found even in the darkest of times... if only one remembers to turn on the light"
Albus Dumbledore
"We have top players,and sorry if I'm arrogant we have a top manager too."
Jose Mourinho
 
slatka_sejtanka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 01 Okt 2006
Poruke: 1520

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 01, 2006 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citala sam knjigu i jako je interesantna,svidja mi se zbog dobrih opisa i puno detalja.. takodje sam gledala i film i knjiga mi je bolja od filma..mislim da je nekada bolje procitati knjigu nego pogledati film...citajuci knjigu stavarala sam vishe slika nego sto ih ima u filmu Smile)

_________________
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 8:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm..prochitao sam je na nashem i nemachkom ( chisto da uporedim prevode )..na zalost nashu, nemachka varijanta je detaljnija...zashto ? verovatno kvalitet prevodioca...

tema je sjajna,zaista drzi paznju. stil pisca je kao i u njegovim predhodnim knjigama slichan, techan, uzbudljiv, konkretan i.....i.... pun fikcija....uostalom kao i vecina romana u ovom stilu.podaci koje iznosi vecinom nisu njegova fantazija vec dobijeni sa razlichitih strana.knjiga mi se do pred zadnji chin dopala.chitao sam je zaista u jednom dahu, ali tada sam vec pochinjao da nazirem kraj.razocharan, odlagao sam da je dovrshim..pa.. nekih skoro nedelju dana ,chitajuci dnevno po jednu, dve, tri strane..i doshao je kraj,odprilike onakav kakvim sam ga ochekivao. razocharavajuci...


u svakom sluchaju nije loshe za prochitati

ps:ne razumem ljutnju katolichke crkve i one silne proteste......vrlo dobro se zna ko su oni.vrlo dobro se zna za opus dei i nachin na koji deluju..a sve ostalo shto se navodi u knjizi je odprilike slichno legendi o atlantidi..bar po meni.

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za nekih 15 dana je sajam i sjajna prilika da se popuni kolekcija, i nabave neka nova dela Dena Brauna

_________________
Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči
 
sarajka-18
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 20 Feb 2006
Poruke: 252
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 11:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitala sam knjigu, OK je. Iskreno, ne vjerujem u ono sto je pisao o Isusu, Mariji Magdaleni... Nakon knjige sam pogledala film i zao mi je sto sam to uradila. Dosta stvari je razlicito, pola situacija nema u filmu itd.
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 2:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitala sam je prosli tjedan. Jaaaaaako zanimljiva knjiga. Vjerujem da u njoj ima dio istine. Pogotovo o potiskivanju statusa zena, i uzdizanja Isusa na tu razinu da je setao po vodi i ozivljavao mrtve. On je bio jedan veliki duhovni vodja, to vjerujem, ali je ipak bio samo covjek. Film nisam pogledala, niti imam potrebu nakon knjige....

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 2:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

izvini budidobar, ali ja moram da prokomentarie ovu konststaciju za prevod! Very Happy
Slazem se da imamo prevodioce (neke od njih) budi Bog s' nama!
Ali, ja prvo procitah knjigu na engleskom. Dobila od direktora, doneo mi covek iz amerike. Znaci-pisana originalnim jezikom, bez ikakvih prevoda i izmena. Pa, ne nadjoh ni najmanju mogucu razliku, pogotovo ne u opisima, u odnosu na nas prevod istog dela. Confused Sto bi znacilo, da su nemci onda prilicno dodali neceg "svog" u prevodu na nemacki. A to onda znaci, da knjiga gubi na svojoj originalnosti. Sigurna sam da ovde ima nasih ljudi, koji zive recimo u americi, a koji su knjigu procitali i u nasem i u originalnom izdanju, pa bi oni mogli da posvedoce o ovome sto napisah. Sve jedno-stojim iza toga, da je nas prevod OVE knjige, preneo autenticno sve, kako je u originalnoj verziji! Nema ni viska, ni manjka opisa.


Ps. Prevod naseg izdanja "Da Vincijev Kod" (izdavac Solaris) je radila Nina Ivanovic, koja je takodje prevela i Digitalnu Tvrdjavu (istog pisca) i koju sam takodje procitala prvo na engleskom, cim se ovde pojavila, posto ovde nema srpskih verzija knjiga, a nasu sam kupila tek letos. Ista stvar! Wink

_________________


 
Eagle'
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 35
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledao film, za knjigu se nema vremena. Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Da Vincijev kod?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  sledeća
Strana 14 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon