www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da Vincijev kod?!
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
sneza021
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Apr 2005
Poruke: 55

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2005 1:24 pm    Naslov poruke: Da Vincijev kod?! Na vrh strane Na dno strane

Zanimaju me misljenja onih koji su knjigu procitali?
Dali verujete u neku drugaciju istoriju i verodostojnost biblije i crkve..
Dan Brown u ovoj knjizi osipa paljbu po crkvi i vatikanu i prica nam drugaciju pricu o Isusu i Mariji Magdaleni..jako zanimljivo!


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 22, 2005 12:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Maaaaa...

Knjiga je pravi primjer onog turbo komercijalnog tipicnog USA izdavastva. Mislim, slagao bih kad bih rekao da je dosadna (jer nije). Dobar je triller koji se lako cita. Navodi dosta podataka iz povijesti i povijesi umjetnosti, stoga je i poucna. Ima svoje dobre strane...

Ali...
Ima i svoje slabosti. Sve je podredjeno prici i sticem dojam da je knjiga pisana za film, jednog dana. Neki dijelovi su mi bili predvidivi a ima i dosta sablona na koje mozes naletiti po obicnim sapunicama...

Ukratko, komercijalno uspjesno, nije dosadno, lako se cita, ali ima brdo plitkosti i nije mi ono sto ja dozivljavam kao knjizevnost.

A ovo, sto pitas o crkvi, Vatikanu et cetera... a tko ce ga znati???

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 22, 2005 8:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne ulazim u to šta on piše o Katoličkoj crkvi, mada mislim da je tu nepravedno oštar i često senzacionalistički raspoložen... Ali je činjenica da je ova knjiga u mojoj vizuri jedan prilično površan, usmeren detektivski roman sa velikim primesaam deja vua... Mislim, razrešenje je vidljivo mnogo pre nominalnog kraja knjige, očekivano je i u holivudskom stilu... Scenarija za neke kompjuterske igrice su imala bolje zaplete...
Čovek je dobar zanatlija ali nema dušu književnika...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
coka657
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 114
Mesto: Geteborg

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjiga je ok, ali citala sam i bolje.
2006 izlazi film.
 
semir_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 23 Apr 2005
Poruke: 11
Mesto: sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma onako meni nije nista posebno
 
Warlock
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Apr 2005
Poruke: 9
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 24, 2005 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni mene bas nije oborila sa nogu... imam osecaj da pokusava da od nekih jednostavnih stvari napravi bauk...

_________________
... Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno, nikad, kojekude...
 
MarioBG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Apr 2005
Poruke: 10

PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 11:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po mom misljenju to je jedna od najjacih i najboljih koje sam citao
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 29, 2005 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za katolike sta je pisao na znam, ali znam sta je pisao za Isusa, i to je jedno najobicnije bogohuljenje, koje treba zabraniti...bar po meni...
 
ribizla
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 16

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 06, 2005 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zali boze para sto dadoh za knjigu! Al da ima mocnu reklamu Dan Brown ima...sama crkva radi za njegovu stvar!
 
Jarko77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Maj 2005
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 07, 2005 6:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

http://www.randomhouse.com/doubleday/davinci/

Fajne sajte ...
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 10, 2005 8:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skoro sam diskutovao o ovoj knjizi i zaključili smo da je Den Braun zanatski odlično potkovan ali da su mu teme namerno provokativne. Ideje koje je on izneo u vezi sa Hristom i Marijom Magdalenom su mi blago rečeno nelogične, ali to je knjiga (neko je može a i ne mora čitati, verovati u to ili ne). Ja mu ne verujem niti reči, ali ću knjigu verovatno kad-tad pročitati

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Gaucos_boy
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 11 Maj 2005
Poruke: 261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo kako bilo,knjigu treba procitati i ako ste vernik i ako niste,cuo sam da ima i nastavak knjige valjda Otkriveni Da Vincijev Kod ili tako nesto
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Da Vincijev kod?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 1 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon