www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni parfem
Strana 1, 2, 3 ... 52, 53, 54  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 08, 2004 7:48 pm    Naslov poruke: Omiljeni parfem Na vrh strane Na dno strane

Kakve parfeme volite i koji vam je favorit..???

ja obozavam cvetne ...sveze parfeme....trenutno mi je MING SHU ono pravo....



_________________
 
Darka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 42

Datum registracije: 23 Jul 2004
Poruke: 2720
Mesto: tude-vude,kojekude

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 09, 2004 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nezne,cak sladunjave..br. jedan mi je Ultraviolet-Paco Rabanne..al volim i Moshus wilde love

_________________


Ne mislim da mislim da ne mislim!!!!!!!

 
Miss Nikakve Sanse
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1596
Mesto: Zagreb :)

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 09, 2004 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e Dado i meni je Ultraviolet na prvom mjestu Smile... odmah iza njega Noa - Cacharel... pa Naomi Cambell... ima još ali ova tri su onako anj, naj...

_________________
:93: Mi plešemo... la la lala... cijeli dan i noć... :93: :50:
 
the_cica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 3520
Mesto: kragujevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 09, 2004 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TRESORE

_________________
....otvorim nebo lako
kad pozelim to......
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 09, 2004 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gucci rush
 
bad_kitty
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 22 Avg 2004
Poruke: 153
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 11, 2004 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dune-Dior,
Joop,
Roma,Venezia-Laura Biagiotti

_________________
Kaze Crnogorac ocu:-Vec sam deset godina na studijama elektrotehnike,dosta mi je ,prelazim na medicinu.
Kaze otac njemu:-Ti kako hoces,ja i deda ostajemo.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 12, 2004 6:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Umete li da odaberete parfem?

Cesto se konacan odabir parfema ne moze objasniti - slucajno se odlucujemo, a cesto popustimo pred ljubaznim prodavcima, dobrom reklamom, lepom bocicom ili trenutnim raspolozenjem. Ali devojka koja vodi racuna o svom izgledu, svom mirisu i trosku, tacno sta sta trazi i samo to kupuje. A ako ste u dilemi koji parfem izabrati evo nekoliko korisnih saveta.

Kakav parfem ste poslednji put probali?
To ce vam posluziti kao pocetna orijentacija kad odete u parfimeriju. Tacko cete znati sta treba dodati ili sta zelite da promenite novim parfemom.

Koji parfem potraziti?
Cvetni, orijentalni, osvezavajuci, intenzivan, slatkast... nazivi su kojima se najcesce opisuju grupe parfema.

Koliko parfema isprobati?
Ne vise od dva uzastopno, svaki na posebnoj ruci. Vise parfema zbunice vase culo mirisa. Ako u tom trenutku ne nadjete ono sto trazite, pricekajte jedan ili vise dana. Najgore je parfem kupovati za jednu priliku i na brzinu.
Napomena: Ukoliko u parfimeriji postoji posudica sa zrncima crne kafe, udahnite i to ce neutralisati miris prethodnog parfema, tako da mozete da pomirisete i vise parfema tokom vase kupovine.

Kako isprobati parfem?
Najveca greska je trljati ga na kozi, jer time remetite sled mirisnih nijansi koje se odredjenim redosledom oslobadjaju iz parfema. Nekoliko kapi nanesite na zglob ruke i ostavite da ispari. Najbolje je da parfem probate predvece, kako bi imali celu noc na raspolaganju da se odusevite ili shvatite da vam ne odgovara.

Da li ce se i njemu dopasti?
Ovo pitanje nemojte da zanemarite. Miris je diskretno ali vazno sredstvo komunikacije. Onom koji je u vasoj blizini treba da se dopadne. Zato bez ustrucavanja pitajte za misljenje.

_________________
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 14, 2004 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dolce&Gabbana :love1:

_________________
 
Nancy
Veštica
Veštica



Godine: 41

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 267

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 17, 2004 3:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jadore
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 09, 2004 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zadnjih par godina aktuelno koristim Naomi Cambell....

mada bih izdvojila kolekciju Dior-ovih
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 10, 2004 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Istorija parfema

U antičko doba verovalo se da se upotrebom parfema postaje sličan božanstvima. Interesantan je i podatak da se stanovnici Versaja nisu baš često kupali. Umesto sapuna, obilato su koristili parfeme i kozmetiku. I danas se priča o kralju koji se za četiri godine samo jednom okupao.

U srednjem veku crkva je osuđivala alhemičare, koji su važili za proizvođače parfema. Smatra se da je osamnaesti vek period u kome počinje da se prati moda. Dvor Luja XV tada je nazvan "dvor parfema", a dvorani su bili obavezni da svakog dana upotrebljavaju drugi parfem. Carica Žozefina trošila je bogatstvo na egzotične mirise, a sam Napoleon imao je naviku da nanosi kolonjsku vodu. Tako je bilo nekada. Kako je danas?

Moderne parfimerije pojavljuju se u periodu od 1860. do 1900. godine, a krajem ovog veka industrija se usmerava ka potrebama žena iz srednje klase. Tada se pojavio i prvi parfem sa sintetičkim sastojcima, što je veoma važno jer se danas sve više prirodnih sastojaka kao što je, na primer, mošus, iz humanih i etičkih razloga zamenjuje sintetičkim. Početkom dvadestog veka mirisi postaju luksuzni proizvodi sa prestižnim imenom i u prelepim bočicama. Na tržištu se pojavljuju i pioniri mode parfema. Nakon toga žene se osamostaljuju, a industrija počinje da napreduje. Posle rata, parfimisanje postaje svakodnevni ritual i tako je ostalo do današnjih dana. Pedesetih godina dvadesetog veka pojavile su se i prve toaletne vode za muškarce.

Takođe, treba znati da su svi laki letnji mirisi pravljeni tako da se kraće zadržavaju na koži. Zato se ovi laki mirisi i nanose nekoliko puta dnevno; recimo, to bi bile kolonjske vode sa mirisom lavande, limuna, mandarine ili orhideje.

Sedamdesetih godina muškarci počinju da koriste i mirise koji nisu povezani s ritualom brijanja. Nastaju pravi muški parfemi. Osamdesetih žene počinju da koriste jake parfeme kako bi istakle svoj poslovni uspeh, a počinju da se koriste i voćni mirisi. Devedesetih je skoro sve podređeno ekologiji. Nastala je grupa mirisa koji bude nežna sećanja na detinjstvo povezujući ukus i miris kreme, slatkih nota vanile, karamele i mleka. Toaletne vode imaju miris okeana, bilja i cveća.

_________________
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 14, 2004 9:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shanel mi se isto jako svidja...ima zenstven miris bas ko po mom ukusu Mr. Green
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Omiljeni parfem Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 52, 53, 54  sledeća
Strana 1 od 54

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon