www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

ETF
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
leptirica'92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2010
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 11, 2010 7:39 pm    Naslov poruke: ETF Na vrh strane Na dno strane

Ucenica sam cetvrtog razreda Gimnazije, drustveno jezicki smer. Dobro mi idu matematika i informatika, i volela bih da upisem Elektrotehnicki fakultet. Sta mislite o ovom fakultetu???

 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 15, 2010 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh... Pokusacu ukratko a ako te nesto posebno interesuje mozes mi poslati pm ili pisati na mail.

ETF (u Beogradu) je po meni najtezi tehnicki fakultet (ubedljivo). E sad ako ti kazem da to nije zbog gradiva onda mi neces verovati...

Glavni problem ETF-a je nedostatak prostora. Cinjenica je da od cele one zgrade ETF-u "pripada" samo prvi sprat + nekoliko ucionica na poslednjem spratu (u "golubarniku").

Zasto je to problem?
Prvo zbog organizacije nastave. Meni se desavalo da su mi pauze izmedju predavanja (ili vezbi) i po 6 sati. Sad
Drugo zbog toga sto je svaka organizacija kolokvijuma/ispita za profesore prava nocna mora zato sto nemaju prostora pa se pribegava ka tome da se ima sto manje kolokvijuma i da nema popravnih kolokvijuma.
Trece... Jednog dana (u januaru) kada dodje prvi ispitni rok tada ces pored prostorija ETF-a morati da upoznas i prostorije Masinskog, Tehnoloskog, Gradjevinskog, Arhitektonskog i ponekad Uciteljskog fakulteta.

Opet, zasto? Zato sto ETF nema prostora. Cisto informacije radi ETF ima samo 2 (svoja) amfiteatra (u kojima ce u pocetku biti velike guzve pa se sedista kod boljih profesora/asistenata zauzimaju (papirom) dan/noc ranije).

Gradivo... Moras znati da je prva godina "filter" na ETF-u. U kom smislu? Pa kao i u vojsci kada krene obuka (sto mislim da ti je isto nepoznato al' ajde) prvo se staresine trude da slome slabe i nesigurne a onda tek ide ucenje.

E tako ti je i na prvoj godini, najvazniji predmeti su ti Mata 1 i 2 i Osnove elektrotehnike (OET) isto 1 i 2 (po mnogima najtezi ispiti u prve tri godine).

Imas na prvoj godini i brdo "laganica" predmeta tipa menadzment, engleski 1 i 2 (ne ocekuj da ces tu puno nauciti) i npr. nesto sto sam zaboravio kako se tacno zove ali radis u Word-u i Excelu...

Posto ti ide informatika na programiranju 1 se radi Pascal a na programiranju 2 (koliko se secam) radi se C. Pored toga imas Osnove racunarske tehnike (meni je ovaj predmet bio jako zanimljiv).

To sto zavrsavas gimnaziju je u prvoj godini + zbog matematike posle ces i sama uci u stos. Wink

Nisam bas bio kratak ali... Wink

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
leptirica'92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2010
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 17, 2010 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala puno na odgovoru Smile
 
brynh
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 142
Mesto: Pozega & Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2010 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodji studirati u Zagreb, FER nema problema s prostorom i organizacija je daleko ispred svih ostalih fakulteta u Hrvatskoj, ako ne i sirom balkana.. Wink
 
*Kamicak*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 15 Jun 2008
Poruke: 1
Mesto: Nova Pazova

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 13, 2011 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam isto zavrsila drustveni smer gimnazije i sad sam prva godina na ETFu. Very Happy
Prvo, verovatno te interesuje prijemni. Meni licno nije bio tezak, spremala sam ga dve nedelje ali sam isla i na pripreme, sto bi i tebi preporucila, posto si drustveni smer...
Sto se tice organizacije na ETFu, jeste da nema mesta, i mene je to u pocetku uzasavalo ali naviknes se. To sto su ispiti na razlicitim fakultetima, svejedno je, kao da je vazno gde polazes! Ucionica k'o ucionica! Ali na nekim predavanjima stvarno nema mesta, desava sa da ljudi stoje i pisu... :\
To sto si iz gimnazije ne znaci mnogo posto gradivo na ETFu nema veze sa onim sto se uci u srednjoj... Jedino ce ti Programiranje 1 biti lakse zbog Pascala... Very Happy Preporucila bih ti da odes na par casova iz integrala, posto se to ne radi na drustvenom a trebace ti od pocetka. Dva-tri su dovoljna, cisto da steknes uvid...
I nemoj da te obeshrabri to sto si sa drustvenog, verovatno ti se svi iscudjavaju kad kazes da ces na ETF al ne brini se nista, nije strasno. Very Happy Ja ti to iz iskustva... Very Happy
Eto toliko...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ETF Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon