www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ubiti ili biti ubijen???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
duhesa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 180

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 6:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se samoodbrana ne moze nazvati ubitstvom.Svi mi u situacijama kad smo ugrozeni(licno ili neko nas,deca na primer)reagujemo instinktivno,spremni smo na sve.Cak i situacije u saobracaju mene podsecaju na to.Na primer,ako vidite da neko auto ide direktno u vase,instiktivno cete smotati volan u suprotnom smeru,ne razmisljajuci hocete li tako naleteti na nekog pesaka.Da li vas to cini ubicom?Mislim da da.Licno nikad ne bih svesno izabrala da u takvoj jednoj situaciji budem ubijena,ali i pored toga mislim da je, cak i ako nas niko ne krivi ni zasta,jako tesko nastaviti zivot sa sopstvenom savescu.Cini mi se da je to toliko tesko da je mozda lakse biti ubijen.

 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 15, 2005 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa opste je poznato svima da je priroda coveka stvorila za "prezivljavanje" ma kakve situacije bile, a ovo pitanje moze da bude i ovako (a ono vazi za sve one koji su rekli da bi pustili da ih ubiju) zamislite tog nekog drugog koji je u momentu okidanja u vasu glavu, ali zamislite da je on voda ili vatra pa mi kazite bi li ste se batrgali da izadjete iz vode i dodjete do vazduha i da li bi ste se valjali po zemlji da ugasite vatru u kojoj (NE DAJ BOZE) gorite? Bi sigurno jer upravo za to je covek stvoren - prezivljavanje ma u kakvoj situaciji se covek nasao, znaci pre svega se radi o tome da li ste "svadju" sa nekim zapoceli iz besa ili iz razloga da budete ubijeni, ako se to radili iz kakvog besa sigurno da mu necete dozvoliti da vas ubije jer vam to priroda i instikti nece dozvoliti, a u drugom slucaju ce te to namerno izazvati jer vam je bila namera-da budete ubijeni.
Znaci da bi se dao odgovor na ovo pitanje treba sesti pogledati u sve vam drago oko sebe i onda reci da li bi ste se toga odrekli ili biste ipak nemajuci kuda ubili tu drugu osobu?! Upravo zato da nebi morali da se odricete svega dragog vam.
E a, sto se tice tih proganjanja toga ima svuda ne samo kod ubistva pistoljem vec i u saobracajnim nesrecama (kada znate da ste krivi) i u drugim situacijama, znaci ipak sve zavisi od situacije jer postoje mnoge situacije u kojima biste mogli nekog ubiti ali ne uz tu nameru vec slucajnim udarcem na nezgodno mesto i sl.
Ipak je to jako osetljiva i diskutabilna tema koja bi se ipak trebala razdeliti na vrste i situacije, a sto se mene licno tice pre bih u nekoj nezgodnoj (nenasla se nikad) situaciji ubila, a za posledice ... pa zato postoje psihijatri i psiholozi.
 
Nymeria
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Maj 2005
Poruke: 35
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 3:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sada kad razmisljam o tome mislim da ne bih mogla nikog da povredim cak i da se zaista radi o mom sopstvenom zivotu.O zivotu nekoga koga volim, eee, to je vec druga stvar.
Ali opet, tako kazem sada, a kada bih se zaista nasla u toj situaciji (ne daj boze), ko zna da li bi preovladao onaj animalni instinkt prezivljavanja.Verovatno bi.
Do skora sam mislila da ne bih mogla cak ni da udarim nekog, zivotinju ili coveka, svejedno.Ali u trenutku kada sam pomislila da sam ugrozena (ne toliko fizicki koliko psihicki) reagovala sam vrlo burno.Tako da se vise nisam sigurna sta sam u stanju da ucinim ukoliko je pritisak velik.

_________________
All you need is faith and trust...and a little bit of pixie dust! Smile

(Peter Pan)
 
fczeljeznicar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 19, 2005 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm slazem se sa tobom...... ovdje su uglavnom racionalna razmisljanja iako u kriticnim situacijama obicno nije tako.... bas taj neki animalni instikt se javlja za prezivljavanjem... gledao sam u ratu kako majka dijete ne vidi jer bjezi, pa se poslije vraca po njega... to je nsto jace i od nas samih
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

biti ubijena........Ubiti je veliki greh!!!!
 
Cooby
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 14

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 3:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ako bih se vec nasao u takvoj situaciji ubijo bih ja njega ako bi bilo moguce!!!
 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad bih bio u toj situaciji da biram da ja ubijem nekog ili da budem ubijen od strane tog nekog, ubio bih ga bez razmisljanja, a kasnije me nikad ne bi pekla nikakva savjest ili sl.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 7:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne najbolje je da ga pustim da me rokne ! na , bravo !

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
LAV_62
strašan lav
strašan lav





Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 3044

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ipak mislim da to niko od nas sa sigurnoscu nezna...
to se ipak odlucuje u tom jednom jedinom delicu sekunde.
 
Dostojevski
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 641
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja isto.Ipak malo više volim život,kakav-takav Twisted Evil

_________________
potpisujem da dovoljno sam luda Wink
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako bre lave : ne zna ? ja znam ! ne bih se ni trenutka dvoumio ,da procenim da me chovek ubija.. taj trenutak o kojem ti prichash , je dovoljan da mi mama nosi cvece tamo gde ne zeli...

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 10, 2005 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivot je jedan i ne bih ga se bas lako odrekla ma kakav on bio.
Sto se tice savesti...Sigurno mi ne bi bilo svejedno, ali se ne bih bas previse grizla...

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ubiti ili biti ubijen??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  sledeća
Strana 3 od 18

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon