www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ubiti ili biti ubijen???
Strana 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 7:43 am    Naslov poruke: Ubiti ili biti ubijen??? Na vrh strane Na dno strane

Gledao sam juce dokumentaciju o nekim ubicama u SAD, i kako se oni osecaju, da nemaju mira posle toga sto su uradili i da nocu ne mogu da spavaju... pa sada imam sledece pitanje...

Kada bi ste se nasli u situaciji da morate da birate da ubijete nekoga ili da vas on ubije, sta bi ste izabrali??

Dugo sam razmisljao i nemam pravi odgovor na ovo...
Mislim svako od nas zeli da zivi sto duze i zato bi radje drugoga ubio, ali sa druge strane nebi znao kako bi podneo cinjenicu da nosim nekoga na dusi; da znam da sam ubio necijeg oca ili muza, ili slicno! Mislim da bi svaku noc imao kosmare i da bih me taj dogadjaj pratio do kraja mog zivota i nebi imao svoj unustranji mir, pa zaista ne znam dal bih voleo da zivim pod takvim pritiskom...

Hajd sad Vas da cujem...


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 7:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

auu veoma tesko pitanje ..
dosta osoba jednostavno i ne razmislja o zivotu druge osobe kada dodje do takvih trenutaka nego jednostavno potegne pistolj i ubije tu drugu osobu .. ja razumem da tu postoji strah od drugih osoba koje prete ali zar se to mora tako brzo resiti time sto ces nekoj osobi skratiti zivot

kada bi ja bio u toj situaciji verovali ili ne ne bih znao sta da radim .. u jednu ruku doslo bi mi da jednostavno pucam sebi u glavu znajuci da cu ubistvom te druge osobe imati tu osobu sebi na savesti kroz ceo zivot sto je jos gore nego biti mrtav.. a u drugu ruku pa ako ne ubijem tu osobu .. pitanje se mota po glavi " da li ce mozda oni mene ubiti ako ja ne ubijem tu osobu Question ... "

ne znam sta bih uradio ali znam sigurno da ni u jednu ni u drugu ruku ne bih bilo dobro po bilo koju stranu

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 8:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm pa sad ... Svakako nebi niko zeleo da bude ubijen,ako moze da se bira verujem da bi velika vecina izabrala da ubiju pre nego da budu ubijeni,ali opet nije lako ni nositi nekoga na dusi,kao sto ti rece.... Ja mislim da bi izabrala da ubijem kad bi bila u situaciji da nemam izbora! Ne znam kako bi to podnela,ne zelim sad ni da razmisljam o tome,ali ipak bi pre ubila nego bila ubijena Rolling Eyes

_________________
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 9:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da bih,ipak ubila...ali...proganjala bi me savest.
Tako da bi bilo najbolje da mene ubiju! Rolling Eyes

_________________
Crvenokosa lutalica
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 9:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dopustila bi da me ubije...jer kad bi ja ubila, to bi me tako proganjalo da bi se vjerojatno poslije samoubila...

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
ULT_RAS
~ Voli svog Anđelka ~
~ Voli svog Anđelka ~



Godine: 41

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 5456
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bez ikakve dileme kad bi mi zivot visio o koncu i kad bi bilo ono on ili ja definitivno bi ubio ma kolike bi me posle psihicke posledice pratile ali ipak je meni ovaj moj zivot drag i nedam da mi ga oduzme niko

_________________
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da bi samoodrzanje prevladalo i ubio bih...
Kako kazu stari Latini: mors tua, vita mea

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

leggy je napisao/la sledeće:
Mislim da bi samoodrzanje prevladalo i ubio bih...
Kako kazu stari Latini: mors tua, vita mea


hajde da citiram mog istomisljenika....ubila bih...ne znam koje bi to posledice kasnije izazvalo ali znam da mi je zivot drag i da ga ne bih tek tako bacila...

_________________
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Interesantno pitanje. Zamisljam se u ovoj situaciji a probajte i vi:

-Osoba stoji ispred mene sa pistoljem i nisani u mene. Ja sam takodje tu sa pistoljem u ruci i nisanim u njega. Zna se da neko od nas dvoje mora da pogine...
Ljudi...ja bi se potrudio da mu posaljem vrelo olovo medju oci prije nego njemu stosta padne na pamet (najvjerovatnije ima istu misao kao i ja).

A sto se savjesti tice....... o tom potom. Trenutno sam u precoj brizi....

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je bezveze...

...da izaberem da me neko ubije a osnovne ljudske instinkte da stavim u tom trenutku u dzep Shocked . Zar se u tom trenutku uopste i moze razmisljati???
Kada ti je zivot u opasnosti,tu rade iskljucivo nagoni za prezivljavanje a oni kazu "ubi da ne budes ubijen". Kasnije sta bi bilo i kako bih se osecao ne vredi ni razglabati jer nemam pooooojma!!
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Roberto-NS je napisao/la sledeće:
Ovo je bezveze...

...da izaberem da me neko ubije a osnovne ljudske instinkte da stavim u tom trenutku u dzep Shocked . Zar se u tom trenutku uopste i moze razmisljati???
Kada ti je zivot u opasnosti,tu rade iskljucivo nagoni za prezivljavanje a oni kazu "ubi da ne budes ubijen". Kasnije sta bi bilo i kako bih se osecao ne vredi ni razglabati jer nemam pooooojma!!
ako bi kasnije imao proganjanje razuma onda je najbolje resenje biti ubijen.svejedno bi nakon tog dela ubijao sam sebe griznjom savesti.bar ja tako mislim
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma otkud znam kako bih se osecao. To je situacija tolko slozena da ne mogu uopste da procenim nista vezano za nju. Ja vala zelim da zivim i zbog neke tamo budale da mi se uskrati to pravo-e ne moze!!!
Svesno i bez razloga ne bih mogao ubiti ali u samoodbrani...sigurno da bih!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ubiti ili biti ubijen??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  sledeća
Strana 1 od 18

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon