www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Siromastvo...
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 7:54 am    Naslov poruke: Siromastvo... Na vrh strane Na dno strane

Svi dobro znamo da je jedan od najvecih drustvenih problema, problem siromastva!

Svi mi zivimo nege sirom sveta i sigurno svuda ima pojava siromastva, ali takodje je razlog za to sigurno isto drugacij...

U zavisnosti od mnogobrojnih faktora siromastvo moze biti ovakvo ili onakvo ali po Vasem misljenju, koji to faktori uticu na razvoj ovog problema, i da li mislite da je moguce nekim merama smanjiti ovu pojavu?? Jel znate za siromastvo u vasoj okolini (ili zivite mozda sami pod takvim uslovima) i kako ljudi rukovode sa time??

Hajd da Vas cujem....


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 8:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivim u zemlji u kojoj siromastva ima ali veoma malo zato sto drzavni zakon jednostavno ne dozvoljava da ljudi ostanu bez para i bez namirnica ...

Na drugu stranu poreklom sam iz jedne drzave koja, nazalost, tone sve vise i vise u ponor i tesko da ce se ikad isplivati iz toga ma kolko god mi to zeleli ..

ali opet treba gledati na bolju stranu .. gledao sam pre neko vece jednu emisiju o ljudima iz afrike .. pa to je ljudi strasno .. ma ni cigani kod nas u srbiji ne zive onako kako vecina afrikanaca zivi ... pa to je mislim .. grabljenje hrane sa smeca ... i tako to .. ne zelim da vam gadim ovo moje citanje ali je stvarno zalosno gledati onu silnu decu kako prosto umiru gladni ....

dakle uvek treba gledati istini u oci .. da nikome nije lako da se zivi .. treba probati izvuci maksimum i ziveti u miru, sreci i slozi u okrugu svoje porodice

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 9:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde u UE i ne primecjujem toliko siromashnih,ali ima ih.
Ja nisam siromashna,shtavishe moglo bi recji da moji spadaju u bogatije,ali ja ne dobijem ni dinar od tih para,sve se daje mojoj starijoj sestri

_________________
Crvenokosa lutalica
 
ULT_RAS
~ Voli svog Anđelka ~
~ Voli svog Anđelka ~



Godine: 41

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 5456
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm veoma zanimljiva tema,nazalost ljutska zajednica se svakim danom suocava sa sto vecim brojem siromastva tako da je to zasada jos neresiva cinjenica, bar odve kod nas i moje misljenje je da se nikad nece ni resiti jer drzava je ta koja te prva tera na to siromastvo daju male plate a uzeli bi ti duplo vise i dusu bi ti uzeli,nebi me cudilo da jedan dan pocnu i vazduh da nam naplacuju, tako da ja kod nas nevidim nikakvo resenje povodom ove problematike samo jos vecu bedu.

_________________
 
marco 84
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 29
Mesto: Mladenovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Realno gledano, u nasoj zemlji najveci je broj ljudi koji su tek nesto izvan siromastva, a znatan je i broj onih koji zive na granici egzistencije. Srednja klasa bukvalno i ne postoji.
Koliko se puta nekome od vas desilo da se ,posle dogovora za neki izlazak, neko od ortaka javi i saopsti da je kratak sa kesom?
Odgovor je mnogo puta, sto potvrdjuje moju teoriju.
Da li se tome nazire kraj? - Tesko je reci, jer vec duze vreme izostaju kvalitetne intervencije nadleznih na tom planu.
Mislim da je tesko poboljsanje ocekivati sve dok je jedina stvar oko koje poslanici mogu da se sloze POVECANJE NJIHOVIH SOPSTVENIH PLATA ZA STO PROCENATA, DVA PUTA U PERIODU OD MESEC I PO DANA. Evil or Very Mad
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znam li za siromastvo..jako dugo sam se pokusavala boriti protiv njega..pokusavala koiko toliko da pomognem onima kojima je pomoc stvarno trebala...u mom slucaju najveci razlog bio je rat.... a onda nezainteresovanost ljudi..ono sto je najgore u svemu tome bilo je da su se upravo ti siromasni opustili pa su ocekivali da im se sve na tanjiru prinese..pa su zaboravili sta znaci rad, postenje i cast..onda sam digla ruke..na zalost siromastva je bilo i bice...kamo srece da zajednica sama po sebi mnogo vise brine..mi kao pojedinci slabo sta mozemo promeniti...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
to je to
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 53

Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 776
Mesto: B E O G R A D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 6:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa tobom narod se vecinom potpuno prepustilo slucaju svi cekaju da im neko nesto da, jedan od razloga je sigurno zadnji rat mnogima je ugasijo svaku nadu. Opet ima tu i drugih parametara ja u mom komsiluku imam takve koji samo cekaju da im cale i keva pomognu na neki nacin ili da ih pomazu non stop a oni izrodili porodicu i boli ih za sve neki put imam osecaj da mirnije zive od mene.
Jednostavno nece da rade: te malo je to para za taj posao, pa da li si normalan da se ja ponizavam da radim to, pa da li si poludeo da ja ustajem svaki dan u 6 ujutru, itd.........
U ovoj nasoj nesretnoj zemlji mi kao pojedinci mozemo malo da ucinimo osim da zapnemo malo vise da radimo ( normalno ako ima sta ) nesto mi se cini da ovoj sadasnjoj vladi ovaj napaceni narod nije ni na kraju reda.
 
gandza11
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 28 Apr 2005
Poruke: 19
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

je nesto sto ne treba pozeleti ni najgorem neprijatelju jer najvece siromastvo je bolest

_________________
koga zanima i sme neka proba
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema vece kletve za coveka od : " Dabogda imao pa nemao " . To ti je nesto najgore . Ja mislim da ima ljudi kojima jednostavno neide od ruke , a ima i onih koji za bilo sta da se uhvate to im se posreci . Jednostavno receno , neki su sudbinski predodredjeni da budu siromasni .
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljiva tema... ja siromastvo uvek povezujem sa brojem dece u porodici,zasto...pa evo ovako,moji baba i deda sa tatine strane ,imali su 11 dece,deda je umro mlad i baba je sama odhranjivala decu,imali su za hleba i masti i to je to... Mnogi bracni parovi cak i danas naradjaju dzumbus dece,majka sedi kuci i gaji decu,a otac radi sam i kako nece biti siromasni onda kad treba nahraniti i obucci toliku decu,a gde je skolovanje? Ti roditelji nemaju sredstava da skoluju decu,tako ni ta deca nemaju mogucnosti da nadju neki bolji posao jer nemaju skolu i tako sve u krug... I eto odakle siromastvo... Valda ste razumeli sta sam htela reci...

Rat je prica za sebe...

_________________
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Zanimljiva tema... ja siromastvo uvek povezujem sa brojem dece u porodici,zasto...pa evo ovako,moji baba i deda sa tatine strane ,imali su 11 dece,deda je umro mlad i baba je sama odhranjivala decu,imali su za hleba i masti i to je to... Mnogi bracni parovi cak i danas naradjaju dzumbus dece,majka sedi kuci i gaji decu,a otac radi sam i kako nece biti siromasni onda kad treba nahraniti i obucci toliku decu,a gde je skolovanje? Ti roditelji nemaju sredstava da skoluju decu,tako ni ta deca nemaju mogucnosti da nadju neki bolji posao jer nemaju skolu i tako sve u krug... I eto odakle siromastvo... Valda ste razumeli sta sam htela reci...

Rat je prica za sebe...


E draga moja , mnogi bogati ljudi bez dece , sve to bi dali kada bi mogli da ih imaju . Ipak mislim da su deca najvece bogatstvo i najbolji boziji dar nekome .
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tacno...deca su najvece blago....

ali marerijalnog siromastva je sve vise...
to je cinjenica....


a to nema veze vise koliko dece ima...
neko ima 1-2 pa su beda, a neko 11 pa idu nekako bolje....


ja se licno mogu svrstati negde izmedju siromastva i srednjeg sloja...

naidje nakada kao npr sada susni period kada nema sta da se jede...ali zato dude nekada kad neznam o sta cemo od para...

sto kazu : kada ciga ima masti on i guza maze sa njim....

smesnoi ali istinito.... a posla nema...

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Siromastvo... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon