www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Siromastvo...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledajuci siromastvo u odnosu na okruzenje, smatram to relativnom pojavom.
U siromasnim drustvima vidimo neke veoma bogate ljude, luksuzne automobile, mobilne telefone skoro u svacijim rukama, moderno obuceni - na njima su stvarne ili lazne marke odjece....nije mi jasno. To je za mene fenomen.
Zivim na zapadu i vidim siromasne ljude. Imaju slicna primanja kao neki drugi koji sasvim solidno zive. Nije mi jasno sta rade sa svojim novcem.


 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo je strasnije, uzasnije i surovije duhovno siromastvo i ljudi koji su siromasni duhovno nego materijalno! Opet, nije ni lepo ni lako biti siromasan novcano! Ali nekako iz iskustva, znam da su siromasni ljudi mnogo srecniji, ispunjeniji, kvalitetniji, nego oni drugi! Jer znaju da cene prave vrednosti! Wink

_________________


 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kiki skroz si u pravu u vezi duhovnog siromastva. Ono se nikad ne moze steci. ako ga covek nema nikad ga nece ni imati, dok se materijalno siromasan covek uvek, uz malo truda, moze obogatiti. Ali ipak mnogo me je zao da gledam jako dobre ljude koji jedva sastavljaju kraj sa krajem samo zato sto su posteni dok neke lopuze voze najluksuznije automobile a ne znaju ni azbuku do kraja!
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iz novcanog siromastva se mozes izvuci uz malo srece, maste i truda.
Ali sta da radimo sa duhovnom bijedom. Poznajem beznadezne slucajeve.
 
shadowman77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 166

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

siromasni su bogati duhom a to je ono najljepse bogatstvo. Neznam sto da vam kazem sem da je bogatsvo prokletstvo.
 
Mirel123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Feb 2006
Poruke: 219

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 3:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivjeti u zemlji kao sto je Bosna, ne mozes a da ne znas sta je siromastvo, i da ne gledas kako se ljudi pate da prezive.. Zalosno sto nam je standar zivota toliko nizak, da jednostavno ljudi ne vid eizlaz iz ovakve situacije Sad
 
victory
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 60

Datum registracije: 25 Jul 2005
Poruke: 152

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 21, 2006 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromaštvo je relativan pojam, za nekoga sam vrlo siromašna, a za nekoga vrlo bogata (ako je u pitanju materijalno bogatstvo). Ali postoji i duhovno bogatstvo koje daje potpuni i pravi osećaj zadovoljstva. E malo je takvih bogataša, to je moje mišljenje.
 
mrvkayu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 20 Feb 2006
Poruke: 59
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SIROTINJO I BOGU SI TESKA. Kod nas je to sada u velikom porastu ali je veliki razlog u navici nas samih a ne kao u zemljama treceg sveta u okolnostima.

_________________
Vlada
 
Romeo_i_Julija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 18 Feb 2005
Poruke: 500

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 1:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromastvo je svuda u svetu.Mislim da ako se neko dovoljno trudi moze da obezbedi sebi dovoljno za zivot,mozda se ne obogati ali sigurno nije siromasan onaj koji se trudi.

_________________
:453: Sefe,koji ti je vrag?
 
nera100
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 87
Mesto: austrija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 10:26 pm    Naslov poruke: siromastvo Na vrh strane Na dno strane

Kad vidim siromasne(mislim na one koji jedva prezivljavaju)osjecam sazaljenje(to prikrijem)pomognem koliko mogu nekom pomoci ali nazalost u svakoj zemlji ima siromasnih da je nemoguce svima pomoci. Crying or Very sad
 
alhemicar
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 3412

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 07, 2006 6:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

siromastvo zavisi od gomile faktora

ekonomska moc drustva

ekonomska moc porodice

obrazovanje

vaspitanje

itd
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromastvo je sve vise prisutno u nasem drustvu.Srednja klasa se polako,ali sigurno gubi.Jaz izmedju bogatih i siromasnih je sve veci.Licno ne poznajem toliko siromasne ljude,ali ih vidjam svakodnevno oko kontejnera i nazalost takvih je sve vise i vise.
Redovi koje vidim pred javnim kuhinjama postaju sve veci.Nekada smo zivjeli u drzavi po kojoj sada svi pljujemo,ali takvih stvari nije bilo.Na vrata stana vam nikada nije doslo dijete da trazi hljeba,a ne novac.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Siromastvo... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon