www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ko sam ja?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 9:04 pm    Naslov poruke: Ko sam ja? Na vrh strane Na dno strane

Koliko puta u životu vam se dogodilo ovakvo pitanje.
Sa vremena na vreme kao da prolazim kroz deževi iznova i iznova se pitam ko sam ja ?
Kad nešto odradim ovako ili onako,pitanje da li bi se tako ponašao i u drugim okolnostioma.
Da sam direktor neke firme ili političar da li bih se ponašao kao oni.
Koliko smo dosledni svojim filozofijama ili verama tj koliko poštujemo sami sebe poštujući neke norme koje su nam nametnute ?

Jednom rečju koliko smo sigurni u jačinu svoje ličnosti Question



_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je tako jednostavno da nas zbog toga i zbunjuje. I kad se čovjek pita tko je, zadovolji se određenim oblikom odgovora i nastavi biti što je bio i prije, tj. ono što je oduvijek.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mrak u noci, zvezda dana
dah u vetru, kap u moru
zlo u sebe, dar u drugoga
bol u srcu, radost u dusi
po svemu ista al opet razlicita i potpuno svoja...
eto to sam JA...

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

he !!! iskreno ? ja nisam uvek najsigurniji u sebe..a to ne volim, bash !!!

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 02, 2005 1:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma, uvek svoja! I znam tacno ko sam, sta sam i od cega sam napravljena! Very Happy Iako sam jos mlada,, u zivotu sam prosla mnogo toga, sto mi je pomoglo da nadjem svoj put i stanem cvrsto na njega! Uvek na iste stvari reagujem uvek isto-sto znaci da stojim iza svojih odluka. Svoje misljenje ne menjam lako. To sam sto jesam i ni zbog koga ne pokusavam da se menjam!To sam ja! Kome se svidja-dobro dosao je u moj svet! Kome se ne svidja-putuj Igumane i ne okreci se! Laughing Wink 8)

_________________


 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 05, 2005 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem u Boga i kroz tu veru stalno i iznova pronalazim sebe.
Kad negde grešim pokajem se a to automatski znači da se menjam .
Prilagođavam se ljudima sa onim što nosim u sebi.
Napokon prihvatam tuđu srdačnost jer samo tako mogu da naučim da i sam budem takav.
Tvorac nas je načinio tvorcima i ne smemeo dozvoliti da nas okupira :
zloba,gordost,sebičnost,samoljublje...
Dobar čovek je anđeo u Božijim očima.Dobro se dobrim vraća.
Moje je da težim vrlinama kojima nas Sin Božiji Isus Hrist učio,a sam Bog zna da li sam zaslužio da me istim i udostoji.

Kad god izgubim deo sebe setim se Božijih reči :

Hristos voskrese iz mertvih
smertiju smert poprav
I suščim vo grobjeh
život darovav.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.


Poslednja prepravka: Toplica Milan datum Sub Nov 05, 2005 11:33 am; ukupno izmenjena 1 put
 
SekiR
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 03 Nov 2005
Poruke: 35
Mesto: Pozarevac/Bec

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 05, 2005 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brz.. i ja verujem u boga, ali to nije pitanje vere......
odgovor je veoma obicna... ja sam ja i necu nikad da budem drugaciji....
ja znam tacno ko sam i sta sam...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 06, 2005 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Zvezdano nebo nadamnom i moralni zakon u meni." Kant

U zivotu nisam cula vecu istinu.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim d je ova tema podeljennja na dva dela:
1.) iznova i iznova se pitam ko sam ja
2.) Verujem u Boga i kroz tu veru stalno i iznova pronalazim sebe.

1. Iznova i iznova se pitam ko sam ja kada nacinim neku gresku koja moze biti velika ili mala zavisi kako ljudi (i koji ljudi) gledaju na gresku.

2. Vera u Boga, licno neverujem (STO?) jer kako to da Bog "uzima" nevine ljude, kako to da u ovom svetu vladaju oni koji su krali, oni koji ubijaju i kojima nista nemoze da stane na put. Ljudi kazu sudice njima Bog a sta mi (smrtnici) imamo od toga ovde, na nasoj malo planeti (Pa icicete u RAJ). Da li i koliko osoba postoji koji u zivotu nisu prekrsili ni jednu od Bozijih zapovest? (Pa postoji PRASTANJE) Ko mi prasta crkva? A ko je podrzavao Hrvate u II SV ratu da cini zlocine ne samo nad Srbima? Da nije mozda katolicka crkva?..

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
bellissima
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Nov 2005
Poruke: 13
Mesto: Italy

italy.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 11:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vjerujem u sebe i u svoje sposobnosti...nikad nisam imala lose misljenje o sebi mada ponekad to okolini veoma zasmeta...kad si siguran u sebe ni drugi ti ne mogu na zao uciniti jer na taj nacin ne mogu upravljati tvojim zivotom i stvarima koje radis....ALI JA ZIVIM ZA SEBE A NE ZA OKOLINU I NAROD..... Very Happy

_________________
TI AMO........
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 09, 2005 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ne znam............ veoma sam siguran u jačinu svoje ličnosti, jbg. takav mi horoskop Very Happy
ma nikada nisam osetio neku nesigurnost, bar ne za sada, a nadam se da neću nikada.....

_________________
 
Plavsha
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 03 Nov 2005
Poruke: 1305
Mesto: Blizu njega.....

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 6:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala bogu jos uvek znamko sami sta sam.Nisam bas naj sigurnija u sebe...sto bas i nije ok.jelllll :rr:

_________________
Hocu tebe da sanjam i danju i nocu kao da si stigao iz neke price jer svi moji snovi na tebe lice.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ko sam ja? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon