www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tarkan
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2010 4:32 am    Naslov poruke: Tarkan Na vrh strane Na dno strane

Tarkan, najveća turska zvezda pop muzike u poslednjih 15-tak godina, uspeo je da turski pop prosrii širom sveta

Rani zivot

Rođen 17.10. 1972. kao Tarkan Tevetoglu u malom mestu Alzeju, pored Frankfurta na Majni, kao peto od šestoro dece.Otac mu se zove Alli a majka Nese.Tarkan ima jos 3 sestre Gulay,Nuray i Handan i 2 brata Adnana Hakana. Tarkan je ime dobio prema najpopularnijem turskom strip junaku nazvanom- Tarkan. Roditelji su mu se preselili u Zapadnu Nemačku u vreme ekonomskog buma.Kada mu je bilo 13godina njegov otac odlucuje da se vrati u Tursku 1986.Tarkanov otac je umro od srcanog udara 1995godine u 49godini zivota sahranjen je u njegovom selu Rüzgarlı Köy kod Rize u Turskoj .
.Tarkan odrzava bliske veze sa svojom porodicom u Turskoj i Nemackoj.On jos uvek razume Nemacki jezik ,al govori malo,jer on zivi u Turskoj vec 20god.

Poceci

Kada se Tarkan sa porodicom preselio u Tursku nastavnja skolovanje,srednju skolu i muzicke studie zavrsava u Karamusel , a zatim je upisao muzicku akademiju Üsküdar Musiki uCemiyeti u Istanbulu.Nakon sto se njegova porodica preselila u Istanbul 1988on je ispite poceo davati 1990,al je bilo tesko vreme u Istanbolu,poslovi su bili slabo placeni tako da je bilo malo novca.Muzica legenda odlucuje da se vrati u Nemacku,ali iznenada upoznaje vlasnika Istanbul
Plak Mehmet Sogutoglua sa kojim 1992. god. snima debi album “Yine Sensiz (Ponovo bez tebe)”. koji je prodat u 750 000 primeraka. Prodaja albuma je skočila kad je Tarkan sam odneo promo plakate u sve muzičke prodavnice u Istanbulu i zamolio vlasnike i radnike da ih zalepe na vidna mesta jer je verovao da će prodaja biti dobra. I bio je u pravu. U tom periodu upoznaje tade manje poznatog muzickog producenta Ozan Çolakoğlu koji kasnije postaje producent njegovih mnogih albuma.Tarkanov prvi album je izazvao razlicita osecanja medju Turcima ,koji su tada slusali Metaliku i Michael Jeksona,U2 bili su su potrazi sa sopstvenim idolima.Poceli su da se bune zbog ,tekstova pesama,njegovog stila oblacenja ,nausnica sto ga je cinilo jos privlacnijim za mlade.

Shikidim (1994-1996)

Dve godine kasnije snima novi album “A-Acayipsin (Ti si nešto posebno)” koji biva prodat u 2 miliona primeraka u Turskoj i 750 hiljada primeraka u Evropi – presedan za jednog turskog izvođača. Na tom albumu započinje saradnju sa kraljicom turskog popa Sezen Aksu (našoj publici najpoznatija po albumu sa Goranom Bregovićem) koja mu piše svetski hit “Šikidm”. Tada pravi i prvi gaf koji mu donosi epitet lošeg momka kada je, posle jednog nastupa koji je direktno prenosila televizija, na pitanje voditelja kako se oseća, samo odgovorio: ‘’Čoveče, moram do toaleta’’, okrenuo se i otišao. Publika je bila zaprepašćena, ali već je uveliko imao mnogobrojne verne fanove. Odlučuje da se preseli u Njujork da usavrši engleski i završi studije muzike, pošto više nije imao mira u Istanbulu od mnogobrojnih obožavatelja i obožavateljki. U Njujorku upoznaje i osnivača i donedavnog čelnika izdavačke kuće Atlantic Records Ahmeta Erteguna koji u njemu vidi potencijal za svetsku pop zvezdu.
Ponovni odlazak na Zapad imao je još uticaja na njega. Smatraju ga revolucionarom po tome kako je modernizovao način turskog igranja, kao i stajling turskog muškarca, sa modernom garderobom, čestim promenama frizure i boje kose, kao i provokativnim fotografijama i ponašanjem. O svemu tome kaže: ‘’Zna se kako se ranije igralo u Turskoj, a to se definitivno promenilo kad sam se ja pojavio. Pre nekoliko godina bio sam u Bodrumu i sunčao sam se na brodu. Prošao je još jedan brod i stao pored mog i svirala je moja pesma “Dudu”, a na brodu je bilo nekoliko muškaraca koji su pokušavali da igraju kao ja i čuli su se komentari tipa “ne nije tako, ne igraš dobro”. Nisu primetili da ih ja posmatram sa susednog broda i bilo mi je veoma zabavno.’’

Univerzalni poljubi (1997-2000)

1997 godine objavljuje novi album “Olurum Sana (Umirem za tobom)” na kom ponovo sarađuje sa Sezen Aksu u hitu „Simarik“ i Ozkanom Colakoglu. koji ce ujedno postati njegov najprodavaniji album 4.5 miliona primeraka i osvojiti prvu nagradu za hit“Šimarik”. Bio je nagrađeni zlatom diskom u Cannesu Midem nagrade. Kao prvi umetnik Turskog porekla kojie je prodao500,000 albuma u Francuskoj u intrviju za CNN on kaze: „Osecam se srecan,znate,jer u pocetku nisam verovao da se to zaista dogadja.To je sve Turski,znam i niko ne razumje ni reci, al pak mislim to su univerzalni poljubci.To je bio samo jedan pokazatelj za stvari koje dolaze.Pesma „Simarik“ ubrzo postaje svetski hit i najobrađivanija pesma širom sveta. Osim nama najpoznatije obrade pevačice našeg porekla Holi Valans (”Kiss Kiss”), ova pesma je doživela dve obrade u Španiji, Grčkoj, Nemačkoj, Rusiji, Hong Kongu, Japanu, Egiptu, Izraelu, Avganistanu, Saudijskoj Arabiji, Iranu i još jednu verziju na engleskom, kao i domaće ‘’pozajmice’’ i ‘’obrade’’. Nažalost nekoliko godina kasnije prodaja prava za obrađivanje ove pesme biće razlog raskida saradnje između Sezen Aksu i Tarkana, nezadovoljnog svojim delom u prihodu od prodaje. Ipak, on je i dalje navodi kao svoju omiljenu pevačicu, a štampa u Turskoj i svetu voli da ga zove jednim od Sezenine muzičke dece, uz pevačicu Sertab Erener (”Everyway That I Can”). Svetski uspeh ove pesme ogleda se i u tome što se mogla čuti i u evropskim filmovima “Beau Travail”, “Geboren in Absurdistan”, nezavisnom američkom filmu “XX/XY” i još nekima.
Iste godine za tursko tržište prepevava temu iz Diznijevog animiranog filma “Herkules”, i sinhronizuje glas odraslog Herkulesa. U to vreme biva pozvan na služenje obaveznog 18-mesečnog vojnog roka u Turskoj, što ne čini već odlučuje da nastavi karijeru i život u Americi. Tursko državljanstvo mu biva oduzeto u Parlamentu. Ali, pesme “Šimarik (Kiss Kiss)”, “Šikidim” i “Bu Geče / Kir Zincirlerini (Večeras / Oslobodi se)”, dospevaju među prve na top listama u Evropi, a pojavljuje se i album “Tarkan” sastavljen od pesama sa drugog i trećeg turskog albuma. Nazivaju ga turski Riki Martin (kog uz Madonu, Prinsa i Stivi Vondera navodi kao jednog od svojih omiljenih pevača i uzora). Za razliku od Riki Martina koji u svom igranju akcenat stavlja na kukove i zadnjicu, kod Tarkana akcenat je na stomaku koji često razgoliti na nastupima i u spotovima podižući majicu. O njegovom uspehu govore i rasprodati koncerti u Londonu, Berlinu i Parizu.U Tursku se trijumfalno vraća početkom 2000. godine da održi dobrotvorni koncert za žrtve zemljotresa koji se desio u avgustu 1999. i odlazi da odsluži 28 dana vojske posle amnestije koja je usledila (i uplaćenih 15 000 dolara uz prihod sa koncerta).
Naredne godine dešava se novi skandal. Tokom priprema novog albuma u turskim i evropskim novinama pojavljuju se ukradene fotografije Tarkana na plaži i u zagrljaju drugim muškarcem. Fotografije je ukrao jedan od radnika koji ga je selio u Njujorku i pokušao da uceni Tarkana za veliku sumu novca, što je Tarkan odbio. Iako je pre toga imao dve veoma javne veze sa pevačicom Asjom i novinarkom Elif Dagdeviren (trenutno je nekoliko godina u vezi sa pravnicom Bilge Ozturk). Tarkan za sebe kaze da je hetroseksualac i da su mediji samo hteli da ga prikazu onakvim kakav nije.Publika mu i to oprašta, čak i kurdsko poreklo koje se više ne potencira. Još jedan šok priređuje objavljujući spot za pesmu “Hup” – najskuplji spot svih vremena u Turskoj, krcat specijalnim efektima, sponzorisan od strane Pepsija čiji je bio Tarkan promoter, za koji je angažovan filmski režiser Ferzan Ozpetek (”Hamam – Tursko kupatilo”). Skandal vezan za spot jeste scena strasnog poljupca sa partnerkom, nešto dotad neviđeno u Turskoj.

Karma (2001-2003)

U martu 2001, Tarkan Tevetoğlu se pridružio globalni brandu i postao prvi Pepsi promoter u Turskoj. Tada je predhodilo izdavanja njegovog albuma Karma i prvi put dva singla “ Kuzu Kuzu “ („Like A Lamb“) i “ Hüp “ („Whoop“). I ako album Karma nije bio izdat u svetu,ali zato je bio distribuiran u velikim kolicinama u Rusiji gde je postao najveći-selling non-ruski pop zvijezda. A million primeraka je poslato po drugim delovima Europe ukljucujici i Dansku, Njegov stil na albumu Karma bio je potpuno drugaciji nego na predhodnim albumima sada je imao polu dugu kosu,raskopcane kosulje,siroke pantaone Njegova nova frizura ubrzoo je postala trend medju mladim ljudima u Turskoj. Prema Frizura sa njegovog singla, Kuzu Kuzu je i dalje najčešće tražilna u salonima i Turska.Za to vrijeme on je susreo Michael Lang, co-organizator, Woodstock, koji je postao njegov menadzer
Nakon sto je postao glavno lice za pepsi u Turskoj.Tarkan je postao i maskota za Tursku nogometasku reprezentaciju koja te godine biva treca u svetskom prvenstvu sa pesmom’Bir Oluruy Yolunda“*Ujedinjeni za vas)

Sa albuma “Karma” izdvajaju se i pesme “Ay” i “Verme (Ne daj)” za koju je snimio dve verzije spota, od kojih je jedna prikazivala efekat rata na decu i u kojoj su korišćeni metamorfni specijani efekti. Iako je tada planiran njegov proboj na severnoameričko tržište, odložen je zbog napada na Svetski trgovinski centar.Umesto albuma na engleskom kreće na još jednu veliku turneju po Turskoj i Evropi.

Dudu(2003-2004)

Njegov album „Dudu „prvi put je izdala njegova producenska kuca HTTmusic u leto 2003god.Album je bio prodat u preko milion primeraka u Turskoj.Na oba albuma „Karma“i „Dudu“saradjivo je sa poznatom pevacicom Nazan Öncel sa kojom om je snimio spot.
Album “Dudu (Žena)” sastavljen od pet pesama i pet remiksa, objavljen u luksuznoj kartonskoj kutiji kao knjiga, prvi put u Turskoj. Naredne godine objavljuje muški i ženski parfem i prateću kolekciju proizvoda jednostavno nazvanih “Tarkan”

Come Closer(engleski album 2005-2006)

Tarkan je 2005 god konacno je najavio njegov album na engleskom jeziku na kojem je radio 10god.Sa planovima za engleski album „Come Closer(pridjii blize)“poceo je 1995 god koga je ohrabrivao medijski mogul Ahmet Ertegün Medjutim njegovo izdavanja albuma je bilo blokirano. Tarkanov menager, Ahmet San, je sprecio Tarkanov uspeh u EuropiU okviru sporazuma sa Ertegün’s Atlantic Records, Tarkan je bio povezan sa francuskim izdavačkom kucom, Jonathan Productions, u kojoj Ahmet San bio vlasnk dionica.U ugovoru je pisalo da Tarkan nemoze objaviti svoje radove bez dopustenja firme.Nakon svetskog hita „simarik“Tarkan je bio blokiran objaviti svoja dela.Charles Ibgui, direktor Jonathan Productions, izjavio pismom:“Ni Tarkan ni njegov producent Mehmet Söğütoğlu ne mogu bez našeg dopuštenja izdati bilo koji album na bilo kojem jeziku bilo gdje u svijetu“.To je dovelo do razlaza Tarkana i njegovog menadzera Ahmeta Sana.Nakon toga Tarkan je kasnije u jednom interviju izjavio da je Ahmet San“ unistio njegov zivotni san“ jer mu album bio otpisan.Album je takodje bio odgodjen i zbog njegovog ne slaganja sa Ertegunom sto se odnosilo na koncept albuma.Ertegun je zeleo da album budi vise u americkom stilu ,a takodje da se ubaci i turskih elemenata.
Konacno u oktobru 2005 god.Tarkan izdaje njegov debi album na engleskom jeziku “ Bounce“ u Turskoj.A album „Come closer“na evropsko trziste je izdat 2006 god.u produkciji Universal Music label.Na zalost album nije imao uspjeha. On je bio objavljen samo u nekoliko evropskih zemalja.Tarkan je svoj album promovisao na nekoliko televizija u Nemackoj,Bugarskoj,Rumuniji i Rusiji.Album je bio izdat samo u nekoliko delova srednje i istocne evrope Azerbajdzan,Rusija,Austrija i Nemacka. Album “Come Closer”, je sastavljen od 14 novih pesama i jednom starom, obradom hita “Šikidim”. Na albumu mu je gost u jednoj pesmi Wyclef Jean, a ista godine se pojavio i drugi singl “Start the Fire”.U Turskoj je album prodat samo u 110.000 primeraka.
Prije nego sto je Tarkan izdao svoj album bila su mu ukradena 4 demo snimka na internetu,a hiljade kopija je ilegalno skinuto .Pesme su pocele da se vrte po Turskim clubovima pre nego sto je Tarkanov menadzer pokrenuo sudski postupak protiv Turskih DJ-ova.






_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2010 5:46 am    Naslov poruke: Dudu - original Na vrh strane Na dno strane

Majo,

Svaka cast na temi.

Ovog pevaca pratim odavno posto sam i ja takodje ljubitelj njegove muzike. Dosta pesama nase estrade je prevedeno i kompletno ukradeno ( kad moram ovako da kazem ) od njegovih hitova

Evo samo jednog primera

Njegova ikona, pesma Kiss Kiss, ...

Kiss Kiss - original



... je prevedena u totalno glupo izdanje Jelene Karleuse pesme " Zene vole dijamante " ..

Itd itd ..

Razlog sto kazem ovo je ako neko pogleda sta ustvari Tarkan peva u toj pesmi Kiss kiss .. nema nikakve veze s' vezom o onome sto Karleusa peva ...

Elem ... da ne ispadne da sam neki " Karleusa mrzovoljac " ( nju ne mogu da podnesem i ovako i onako ) .. samo da vam pokazem primer i jos jedne pesme koja je ukradena

Pesma Dudu ( jos jedan Tarkanov hit ) ...

Dudu - original



... je ( opet lose ) prevedena i ukradena od strane Dade Polumente u pesmi 100 stepeni

Sta reci osim ... ako vec ne mozemo da napravimo nesto " nase i prirodno " nemoj da se zamlacujemo i da krademo hitove koji se slusaju ne samo u Turskoj nego u celom svetu.

Jos jednom, Majce, svaka cast na temi. Ako zelis postavicu jos neke njegove hitove i jos nesto o njemu.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2010 5:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala Boki, ali moram da te ispravim...pesma se ne zove Kiss kiss nego Simarik Smile Ova druga pesma mi se jako svidja...a najvise mi se svidja Kuzu kuzu Smile

Iskreno, moje preopterecenje sa njim je pocelo mozda pre 2 dana, kad sam slucajno gledala spot za pesmu Simarik i zaljubila se u njegove okice Mr. Green Gledala sam jos spotova ali Simarik, Dudu i Kuzu kuzu su mi se najvise svidele...Ako imas nekih predloga, samo izvoli Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2010 5:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvini .. da da .. Simarik .. ali je on napravio da se zove Kiss kiss posto je pesma ipak tako popularna da je obisla celi svet .. a upravu si .. originalni naziv pesme je Simarik Cool

Ne bi on bio toliko popularan da nije prodao preko 20 miliona ploca i CD-ova Cool

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2010 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi on ni bio toliko popularan ovde da Karleuša nije obradila dve njegove pesme ("Šimarik" i "Šidikim"). Wink

I Dado Polument je obradio jednu njegovu pesmu, mislim da je "Dudu".

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2010 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Ne bi on ni bio toliko popularan ovde da Karleuša nije obradila dve njegove pesme ("Šimarik" i "Šidikim"). Wink

I Dado Polument je obradio jednu njegovu pesmu, mislim da je "Dudu".


Ako pogledas moju prvu poruku u ovoj temi videces si u pravu ...

Jeste .. Karleusa je uzela dve njegove pesme dok je Dado Polumenta za njegovu pesmu 100 stepeni uzeo pesmu Dudu Cool

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2010 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Ne bi on ni bio toliko popularan ovde da Karleuša nije obradila dve njegove pesme ("Šimarik" i "Šidikim"). Wink


coco, joj...da nisi napisao to "ovde" odrekla bih te se preko novina Smile

Pricali smo Boky i ja, em sto nasi kradu od Turaka em od Grka...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2010 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tarkan je napravio dosta hitova koje je stvarno zalosno da kradu ljudi mada ja u tom ne krivim pevaca nego ostale koji rade na tom " hitu "

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Tarkan Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon