www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ginekolog
Strana 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 12:35 pm    Naslov poruke: Ginekolog Na vrh strane Na dno strane

Koliko rado odlazite na ginekoloske preglede????
Da li vam je svejedno da li je to zena ili muskarac????
Da li mislite da je pregled 2 x godisnje neophodan ili idete samo kad imate tegobe??



_________________
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja vala kod zena nikako-nekako im ruka nije laka Twisted Evil
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi bitno dal je zena ili muskarac,a inace bar jednom godisnje idem kod ginekologa Smile
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Negde sam to već komentarisala....
U dugogodišnjoj vezi sam se od trudnoće štitila spiralom.Redovni (na svakih 4-6 meseci) pregledi su bili pod obavezno....i tako ostala navika i sada!
I mislim da je jako, jako važno i korisno da se bar dva puta godišnje urade običan ginekološki pregled, pregled i određivanje grupe vaginalnog sekreta i određivanje grupe ćelijskog razmaza po Papanikolau, bez obzira na životnu dob, broj iznesenih ili prekinutih trudnoća, i tako dalje.To, jednostavno, pokazuje nivo zdravstvene kulture, a sem toga čuva zdravlje žena, od mnogih nesrećnih situacija, koje su pravovremenim kontrolama mogle biti sprečene.
Dakle, drage moje, odaberite ginekologa u koga ćete imati poverenja i dva puta godišnje, hop, na pregled!!!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
Kaliopa
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 11 Okt 2004
Poruke: 447
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 13, 2004 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala Veco!
Ja licno 2 puta godisnje stisnem zube, povedem drugaricu (lakse je u drustvu), vec smo odabrale jednu doktorku koja je mlada, fina & ljubazna.

Pa kad mogu da trpim kod zubara, mogu da izdvojim i 5 minuta kod gise, a ne da me "pece savest" da li je sve ok Embarassed

_________________
COME ON BABY, LIGHT MY FIRE Smile !!!
 
thome
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Mar 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 8:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze li neko da mi kaze koliko bakterija eserihijha koli moze da utice na trudnocu? bakterija je izolovana u urinu.................hvala unaptred.........
 
gugumaga
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 12
Mesto: vejle

denmark.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm, neznam.. to je od osobe do osobe.. ja idem 2 puta godisnje, licno radi sebe!
 
Anelea
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 34

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 12:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm.... idem jednom godišnje...
imala sam iskustva i sa ženskim i sa muškim ginekolozima i moram priznati da su muški puno bolji... Laughing
nekako su smireniji i strpljiviji....

inače, escherichia coli je normalan stanovnik probavnog sustava, dapače nužna je za normalnu probavu.... to što je nađena u urinu mislim da nije ništa strašno i da nema nekog utjecaja ni na sadašnju, a ni buduće trudnoće...
Bez brige... Laughing
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jednom godisnje....tako mi kaze ginekolog da dolazim.
nisam bila kod zene do sad,al evo citam da su grube pa vjerojatno necu ni u buduce

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada je pravo vreme otići kod ginekologa?

Mnoge devojke interesuje kada je pravo vreme da odu na prvi pregled kod ginekologa.

Poseta ginekologu jednom godišnje predstavlja jedan od načina brige za svoje zdravlje, pogotovo ako si seksualno aktivna. Redovne kontrole pomažu da se očuva reproduktivno zdravlje.
Odluka o prvom odlasku kod ginekologa je tvoja privatna stvar. Postoji nekoliko situacija koje nalažu da bi trebalo da odeš kod ginekologa. To su:

Ako si napunila 16 godina, a još nisi dobila prvu menstruaciju
Ako si napunila 18 godina, a još nikada nisi bila kod ginekologa
Ako si postala seksualno aktivna
Ako si postala seksualno aktivna, a izostala ti je menstruacija
Ako ti menstruacija traje duže od devet dana
Ako imaš bolne grčeve u donjem delu stomaka koji ne prolaze
Ako imaš obilan sekret iz vagine
Ako ti se pojavio svrab u predelu genitalija
Ako razmišljaš o tome da počneš da koristiš antibebi pilule ili neko drugo kontraceptivno sredstvo

Još jedan razlog da posetiš ginekologa je da se testiraš na seksualno prenosive infekcije i da saznaš kako da se zaštitiš od njih.

Prvi pregled nije ugodan, delimično zbog stida i preplašenosti koje devojka oseća, ali nije ni bolan. Ovaj tekst je neka vrsta vodiča kroz ovaj događaj, koji te upoznaje sa svim onim šta treba da očekuješ tokom posete. Nadamo se da će ti uz njega biti lakše tokom prvog pregleda, da ćeš biti spremnija i sigurnija u sebe.

Takođe, ovaj tekst može da služi i kao podsetnik za devojke koje duže vreme nisu odlazile kod ginekologa.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li su bolji muškarci ili žene ginekolozi?

Potpuno je svejedno, važno je da je lekar dovoljno stručan i iskusan u svom poslu. Ali, devojkama je ponekad lakše da razgovaraju sa ženom i manje im je neprijatno da se skinu pred ženskim ginekologom.


Kako se treba pripremiti za pregled?

Kada zakazuješ pregled, vodi računa da to ne bude u periodu kada imaš menstruaciju. To nije najpovoljniji period da se obavi vaginalni pregled.
PRE ODLASKA... Nemoj da imaš seksualne odnose 24 časa pre pregleda.
Kada se tuširaš, koristi samo blagi sapun i vodu. Neki puderi i kreme koje koristiš u predelu genitalija mogu da utiču na rezultate testova koji će se uraditi.
Obuci udobnu odeću koju brzo i lako možeš da skineš sa sebe i ponovo obučeš. Neke devojke odluče da za pregled obuku suknju, jer kad skineš gaćice prijatnije ćeš se osećati u suknji. Međutim, ni pantalone nisu zabranjene i nemoj da te to opterećuje.

Ako osećaš nervozu, možda bi ti bilo lakše kada bi ako povedeš drugaricu kao podršku.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dolazak u zdravstvenu ustanovu i susret sa ginekologom

Kada dođeš u zdravstvenu ustanovu, predaješ svoju overenu zdravstvenu knjižicu na šalter, medicinska sestra je uzima i otvara tvoj zdravstveni karton u kojem će, prilikom svake tvoje posete ginekologu, biti upisane sve informacije o tebi i rezultatima ginekološkog pregleda. Posle toga ćeš u čekaonici sačekati svoj red za pregled kod ginekologa. Kada te prozovu, ući ćeš u ordinaciju.

Ginekolog će prvo uzeti tvoje podatke. To su standardna pitanja: ime i prezime, koliko imaš godina, kao i zbog kakvih tegoba ili razloga dolaziš na pregled. Nakon toga postaviće ti pitanja o tvojoj i porodičnoj medicinskoj istoriji, kao i o tvom menstrualnom ciklusu. Najbolje bi bilo da pre dolaska pripremiš odgovore na njih, kako bi bila spremna i time olakšala tu proceduru:

- Da li si imala nekih ozbiljnijih zdravstvenih problema u prošlosti (dečije bolesti, eventualne operacije, urođene bolesti...) i da li si alergična na nešto
- Da li postoje zdravstevni problemi u bližoj porodici (rak, šećerna bolest, bolesti srca, visok pritisak, psihijatrijske bolesti..)
- Koje lekove i u kojim dozama trenutno koristiš (ako koristiš).
- Kada si dobila prvu menstruaciju (ako si je dobila).
- Kada je bio tačan datum poslednje menstruacije.
- Koliko dana ti traju menstruacije.
- Da li su redovne i na koliko dana se javljaju.
- Da li su obilne.
- Da li su bolne.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Ginekolog Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  sledeća
Strana 1 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon