www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vile i vilenjaci
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
venom
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 24 Avg 2005
Poruke: 975
Mesto: City of Heroes!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 5:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verovatno...ali uvek kada se desilo neko sr**je na selu vile bi bile krive...naravno govori se o periodu pre 100 god


_________________
When I walk I walk ALONE!
When I fight I fight ALONE!
 
stasoni25
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 43

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zanimljiva tema, uglavnom su babe po selima bile pune prica o istim.
 
damirham
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 29 Apr 2006
Poruke: 143
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam cuo, da se u nasem selu desavaju slicne stvari. Jednom su jednu zenu nasli onesvjescenu na ugazenoj travi pored kuce i kad se je pribrala rekla je da je cijelu noc igrala kolo sa zenama koje su bile obucene u bijele "tunike". Kad sam to prvi put cuo, nisam mogao da zaspim i samo sam cekao da pjevac zakukurice, jer kazu kad se pjevac javi ta veza izmedu svijetova nestane.

_________________
Zdravo radni narode Crne Gore! Wink
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 10:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cula sam i ja bezbroj takvih prica i ja ne verujem,mada nikad se ne zna

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 02, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I u mom selu ima nekih neobjashnjivih prica... Ja sam cak jednom videla oko 11 sati uvece po najstrasnijem pljusku malo dete u belom kako igra po ulici... Delovalo je potpuno suvo... Otrcala sam kuci najbrze sto sam mogla... Ni dan danas ne znam da li sam se istripovala ili sam stvarno to videla...
 
Nattally
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Avg 2006
Poruke: 95

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 3:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nazalost ne znam nista ali mi je to interesantno za citati ovdje
 
Tajci_15
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 178
Mesto: tamo gde zvezde padaju,gde tiha muzika svira,gde snovi postaju java,tamo gde je ON

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 30, 2006 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam cula par puta kako pevaju i kako igraju.a moj brat je vido jednu vilu i prico mi o tome kako je izgledala.bila je mlada lepa devojka sa dugom belom kosom i sva u belo i videle se samo oci.priblizavala mu se a on je samo sedeo i gledo kao da je bio zaledjen.neki drug ga vido kako sedi i priso mu i zvao ga i kao da se probudio iz nekog sna

tako se prica po mom selu da obicno vile posle ponoci pevaju i igraj na raskrsnicu sa cetri puta.ja ih nisam videla nego sam samo cula kako pevaju i najezila sam se.

_________________
NoCas zVezDe PadaCe jedNa od njIh naSa je jeDnA nOsi utEhu kO u Snu vOleLa biH da si Tu
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

baka mi je pricala da se njen tata jednom vracao kuci poslje ponoci a morao je proci kroz neke livade i sumu kraj izvora za koji se pricalo da je okupljaliste vila.kruzile su price da vile tu redovito poslje ponoci vode kolo a onaj tko u to doba tuda naidje je BiiiiP.bakin tata je kao bio muskarcina i nije vjerovo u bapske price pa je odlucio tim precacem kuci.naravno naletio je na vile i one su ga zaustavile.bile su to lijepe zene u bijelim haljinama,duge kose.pitale su kud ide on tuda tako kasno, on odgovorio da ide kuci.nakon toga su ga pitale je l zna on da se tuda ne smije prolazit poslje ponoci, a on se isprico i rekao da zna ali je zakasnio a zena ga doma ceka.one su mu odgovorile da ce ga ovaj put pustit al da ga nikad vise ne zele vidjet na tom mjestu u to doba i da ne smije te veceri s nikim pricat.i tako je on poso dalje kuci penjuc se uz neku livadu kad je naletilo nesto kao ogromna pticurina i njega uhvatila za vrat.on se bjezec borio da je otrese sa sebe al nije mogo.cuo je vile kako pjevaju dok ga ta neman sve vise je davila a na kraju samo iscezla.on je pobjego kuci.kad je doso zena ga je pitala di je do sad, on je samo sutio na sve sto je govorila i otiso na spavanje.ujutro se probudio sa neobicnim masnicama na vratu.tad je isprico sve sto mu se dogodilo i nije vise iso tim putem

sjecam se i u slavoniji u tetinom selu da su pricali o vilama.pored ceste je bio jedan dud oko kojeg su govorili da se moglo vidjet vile da vode kolo poslje ponoci.puno puta sam nocu prosla pored tog duda i nisam nis dozivjela tako da u to bas ne vjerujem al u one gore i te kako vjerujem Shocked ljudi moji da ste vi samo mogli vidjet to mjesto iz prve price.bas je nekako cudno Confused

vidjela sam da je netko napisao vec da su vile ulazile u staje.pricala mi je baka i takve price.pricala je da je masu puta cula konje nocu ko da im je nesto u staji, krave mukale kokosi kokodakale a ujutro kad bi dosla u staju konjima bi griva bila spletena u pletenice, akrave bi redovito nakon toga ostajale bez mlijeka.pricala je da se to po cijelom selu dogadjalo i da su svi znali o cemu je rijec i da se nitko nije usudio nocu u staje.nisam bila dijete kad mi je baka to pricala Very Happy tako da ne mislim da su to bile bajke za djecu :)ne znam da l bi vjerovala u takve stvari jer cudno mi je da nikad nisam cula od mladjih narastaja takve price(osim sto vidim ovdje na domacem Shocked ) tako da mislim da su ljudi u vecini slucajeva izmisljali takve price zbog dosade jer prije nije bilo ni tv ni radija, nikakve zabave nego prelo pa udri po vilama.dakle mislim da su se neke stvari stvarno dogadjale ali da je vecina tih prica malo okicena Very Happy


_________________
 
#Alex#
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Nov 2006
Poruke: 107
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je vrzino kolo i vilinsko kolo jedno isto? Zbunjena sam.

_________________
Samo napred, nazad ne mozemo!
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 7:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

#Alex# je napisao/la sledeće:
Da li je vrzino kolo i vilinsko kolo jedno isto? Zbunjena sam.


Malo je offtopic, ali da ti objasnim:
- Vrzino kolo je gomila nevolja koje idu jedna za drugom
- Vilinsko kolo je kad pecurke [prirodno] izrastu u obliku kruga [kao da igraju kolo]. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slična priča je vezna i za nost "bliznakinje" blizu Resavice.

_________________
Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

woolf99 je napisao/la sledeće:
Slična priča je vezna i za nost "bliznakinje" blizu Resavice.


Most pod nazivom "Dve sestre". Ja sam oz Resavice i cula sam razne price o tom mostu i nije bas da ne verujem, sve je moguce.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Vile i vilenjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon