www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vile i vilenjaci
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 1:19 am    Naslov poruke: Vile i vilenjaci Na vrh strane Na dno strane

Bio sam u nedelju na zurci kod drugarice....igranje karata, prica do kasno..vedro napolju...cuje se sova....prava hack & slash atmosfera....
Pade tu prica na neku temu; groblje, ovo ono...nista me posebno nije najezilo posteno sem jedne price.......
- Jedna od prisutnih zenskih osoba poce pricu, kako kod nje u selu postoje Vile. Prvo mi je zvucalo smesno, jer ih zamisljam kao vile iz uspavane lepotice - male deble dobrocudne bakice sa simpaticnim akcentom - ali onda.... pocela je da prica o kako se ispod njenog prozora cuje skakanje..
..kako da neko igra, i da ujutru kad se probudi uvek vidi krug od cveca, bas na tom mestu....Takodje kaze da ih je jedan covek u njenom selu video kako igraju i da je to pricao po selu, i posle tacno 10 dana od te veceri preminuo u krevetu, kao da ga je nesto uplasilo - preseklo, kako ona kaze - i da se posle toga pojavio krug cveca oko njegove kuce!!!
Ona se kune da je to istina, i da je cak svestenik zahtevao da osvesta kucu tog coveka posle toga. Od tada vise ne ide u selo, a sestra joj kaze da se ispod njenog prozora s'vremena na vreme jos pojavljuju cvetni krugovi.....

Nisam bas uspeo da prenesem atmosveru njene price, ali ako bi mogao da me neko potkrepi sa informacijama u vezi sa ovim, kako bi bio u mogucnosti da se aktivno ubacim u raspravu sad u nedelju....

P.S. Moze i neki link sa informacijama...


 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 9:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao prvo promenila sam ti malo naslov....kao drugo mislim da je zista smesno ako nas smatrate pravim vesticama(mislim na nas vestice sa ovog sajta Wink )....a sad par reci o temi.....
ovo sto si nam ispricao sam ja cula i od svoje bake....kao to su vile koje mogu da te omadjijaju i naprave ti lose.....narocito onima koji ih vide....cula sam prica i prica...te onome se ovo desilo...onome ono...sve slicno ovome sto si ti napisao....s obzirom da sam imala par paranormalnih dozivljaja ne mogu reci da u ovo ne verujem mada ne mogu ni reci da verujem....nemam neku posebnu informaciju o tome...tako da preostaje da se neko jos javi mozda sa slicnom pricom...ili nekim linkom gde mozes pronaci koju informaciju vise....

_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 9:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bi me cudilo da je zaista tako..postoji linija izmedju objasnjivog i neobjasnjivog...nije prvi a verujem ni zadnji put da ljudi dozivljavaju svakojake stvari....i verujem da je istina ono sto prica....

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 9:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam vile zamisljala kao one iz bajki,ono dobra vila,ovo,ono...
Ali citala sam vise o njima i shvatila da vecina vila nije nimalo dobra i moze da ti nanese veliku stetu...

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milicaanchy je napisao/la sledeće:
I ja sam vile zamisljala kao one iz bajki,ono dobra vila,ovo,ono...
Ali citala sam vise o njima i shvatila da vecina vila nije nimalo dobra i moze da ti nanese veliku stetu...


A gde si citala o vilama, ako moses da se setis? Ja sam trazio po netu nesto, ali slabo... Sad

@Yasmin
" ...mislim da je zista smesno ako nas smatrate pravim vesticama(mislim na nas vestice sa ovog sajta...."
Izvini nisam hteo da nikoga uvredim, samo da nateram ciljnu grupu ( u ovom slucaju "vestice"), da mi odgovore, jer ko bi to bolje mogao da zna od Vas......

p0z svima i hvala....
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gde cju nego u "Trecjem oku" Laughing
Ali chitala sam i u "Astrologosu"

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

villy sad sam se nesto setila...ja sam to citala i u jednoj nasoj staroj narodnoj knjizi...nesto kao nasi stari obicaji i verovanja...al da me ubijes ako znam ko je pisac....

_________________
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 10:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema veze snasao sam.... Cim nadjem vremena da prekucam 4 1/2 strane koje sam nasao u jednoj knjizi bacicu ih ovde.......vrlo je zanimljivo

p0z
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 8:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zaista bi bilo jako zanimljivo da nam prekucass to..sada si nas zainteresovao.....

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 6:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Yasmin
" ...mislim da je zista smesno ako nas smatrate pravim vesticama(mislim na nas vestice sa ovog sajta...."
Izvini nisam hteo da nikoga uvredim, samo da nateram ciljnu grupu ( u ovom slucaju "vestice"), da mi odgovore, jer ko bi to bolje mogao da zna od Vas......


Villi ne sekiraj se...cini mi se da je to na moju adresu Razz Rolling Eyes Wink
Da nisam upravu yasmin??

Sto se vila tice cuo sam i ja dosta toga od moje bake, vjerodostojne price, ali tesko da vjerujem u to....ne znam

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
stasoni25
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 43

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slusala sam dosta o vilama i to uglavnom od starijih zena koje su zivele u selima u Srbiji. Zanimljivo je koliko se natprirodnih stvari desava po tim selima, a opet niko to nije dovoljno istrazio. Mislim da vile postoje, a o tome mi jednom pricala i zena etnolog koja je putovala u jedno selo upravo da bo istrazila takve stvari za svoju knjigu. Nagledala se svega od duhova,vracara pa sve do vila.
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tih vila tice samo sam jednom cula jednu pricu koju nam je pricala komsinica koja je inace iz Bosne. I ispricala nam je kako su nju i njene tri drugarice uhvatile vile u kolo i igrale su i vristale sve do zore kada su vile nestale one su ostale iznemogle i bez glasa i kaze (posto je njen otac bio Hodza) cim su dosle u njenu kucu njena majka je znala sta im se dogodilo.

A drugu pricu koju znam samo ne znam da li se tu radi o vilama ili vesticama je da dave ljude nocu (i niko ih nevidi) i da je jedna takva dosla da davi mog tatu kada je bio mali. Medjutim moj tata je znao (ni on sam ne zna danas da nam objasni kako) ko je bila ta "baba" i kad je ustao ujutru otisao je kod nje u kucu i porazbijao joj sve prozore i vise nikad nije dosla kod njega.

Licno nisam imala iskustva sa takvima i nadam se i necu. Uf...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Vile i vilenjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon