www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pojavio se novi horoskopski znak?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Astrologija i horoskopi ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 16, 2011 4:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo se, vala, ne važi. Ja sam Ovan i imam sve karakteristike Ovna i ne mogu odjednom da postanem Ribnjak. Rolling Eyes

Ovde je svakom znaku dodeljeno po oko 27 dana. Problem je u tome što se Sunce ne zadržava u svakom znaku jednak broj dana (gledamo geocentrični sistem kao i ostali astrolozi). U Raku se zadržava 7 dana, dok je u Devici celih 40 dana. Ne može se proglašavati koliko dugo traje boravak Sunca u određenoj Kući.



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 16, 2011 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Novi horoskop i kriza identiteta

Identitet je dragocen, pa ako neko stavlja na probu naša uverenja, to deluje zastrašujuće i izaziva potrebu da se na neki način odbranimo, pa makar se radilo i o horoskopu.

Teorija o potrebi uvođenja još jednog horoskopskog znaka izazvala je različite reakcije, od "baš me briga" stava onih koji horoskop ne čitaju ni iz zabave, preko "šta sve neće izmisliti" onih koji bace pogled na "prognozu" za taj dan kad se sete, do "iju, pa celog života sam... , kako ću sad da budem... kad imam sve osobine..." (dopišite sami) i "ti ćeš da mi kažeš" vernih čitalaca rubrike Horoskop u dnevnim novinama.

Identitet je dragocen, pa ako neko stavlja na probu naša uverenja, to deluje zastrašujuće i izaziva potrebu da se na neki način odbranimo, pa makar se radilo i o horoskopu. Na vest o "pomeranju" horoskopskih znakova zbog uvođenja novog, Zmijonoše, neki su samo odmahnuli rukom, ali je bilo i onih koji su počeli da preispituju svoje navike, osobine pa čak i odnos sa partnerom. A neki su doživeli i prosvetljenje "konačno" shvativši zašto im horoskop nikada u životu ništa nije "pogodio" - zato što su celog veka čitali "pogrešan" znak.

Ipak, iako ima neke logike u teoriji o neophodnosti još jednog znaka, ima i onih koji argumentovano odbacuju tu tezu. Evo šta kažu zastupnici "konzervativnog" pristupa i pristalice teorije o 12 horoskopskih znakova.

Astrolozi podsećaju da priča o Zmijonoši, odnosno uvođenju novog horoskopskog znaka, već vekovima s vremena na vreme "štrecne" ljude, a one koji veruju u horoskop i ozbiljno uplaši, ali da nema razloga za brigu.

Stručnjaci za ovu temu kažu da se ovo "pomeranje" znakova ne odnosi na zapadnjačku astrološku tradiciju.

"Astrologija koja se proučava na Zapadu oslanja se na tropski zodijak, a on podrazumeva fiksni sistem koji se nikada ne menja", kaže za BBC Rasel Grant, poznati britanski astrolog.

Tropski zodijak zasniva se na položaju Zemlje na njenoj putanji oko Sunca, a znaci se određuju u odnosu na prolećnu ravnodnevicu. Tropski zodijak vezan je za godišnja doba, tako da je početak proleća i početak znaka Ovna.

Istočnjačka, vedska astrologija, sa druge strane, koristi zodijak zasnovan na sazvežđima, koji je promenljiv i na koji utiče rotacija Zemlje. Ali, o tome neka brinu Istočnjaci.

Ipak, iako izgleda nemamo razloga za brigu, prosto je neverovatno da je i samo nagoveštaj promene sistema na koji smo navikli mogao da izazove takvu pometnju da na Facebooku preko noći osvanu grupe poput "Ne želim da promenim horoskopski znak" ili "Vratite nam horoskop", a Twitter bude preplavljen porukama na ovu temu.

Ali, kad bolje razmislite, jedini koji bi imali ozbiljnih razloga za zabrinutost ako bi se promenio sistem horoskopskih znakova su oni koji imaju istetoviran svoj "stari" znak, zar ne?

(MONDO)
 
BytEfLUSh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 28

Datum registracije: 20 Apr 2009
Poruke: 27

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2011 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije u redu, vaga sam u horoskopu, i često mi pogodi, dok sad ispada da sam devica, ni malo me ne opisuje, pročitao sam jedan horoskop, ni malo me ne opisuje, ja ću i dalje biti vaga, briga me Smile

Sva sreća da nemam istetoviran znak Very Happy

_________________
Zauvek uz domaci.de
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Astrologija i horoskopi ~ -> Pojavio se novi horoskopski znak? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon