www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Procesor od 2.6GHz u Windowsu je 1.9GHz?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Agy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2005 10:46 am    Naslov poruke: Procesor od 2.6GHz u Windowsu je 1.9GHz? Na vrh strane Na dno strane

Zasto ako, recimo, imam procesor od 2.6 gHZ u windowsu pise da je 1.9 gHZ. Nije neki problem ali cisto da znam. Rolling Eyes

 
KZS
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 395
Mesto: Apatin

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2005 11:12 am    Naslov poruke: POZDRAV Na vrh strane Na dno strane

Procesor koji kupis nikad neradi punim taktom i to je normalno.

_________________
JeLeN PiVo - StVaRnO NaJbOljE
:occasion5:
 
m4rk0
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Jan 2004
Poruke: 173
Mesto: Majur

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2005 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Podizi mu FSB u biosu postepeno i restartuj komp i vidi rezultate.
 
Agy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znaci nece uticati na stabilnost sistema niti na grejanje procesora ako mu ga dam malo po gedori
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 2:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ocigledno u BIOS-u nisi podesio dobro podesavanja za procesor.

Da niej problem nije, samo sto ne koristis punu snagu procesora, to je sve.

Moras da vidis koja su podesavanja FSB i Voltaze za taj procesor pa to da podesis u BIOS-u.
Windoiws pri dizanju sistema mora da ti prikaze tacnu voltazu, znaci 2.6 a ne 1.9......

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 02, 2005 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da nije mozda AMD procesor u pitanje ? Oni naprimer nose naziv 2400+ a rade sa "pravim" 1.8 Mhz i sa overcloking (dizanje FSB) bustakta u biosu neces nista da uradis..

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
Agy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 04, 2005 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, u pitanju je AMD
 
buntownik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 129

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eh pa to ti je to. Jedno ti je orznaka procesora kao 2200+ ili 2400+ itd. za AMD , a drugo ti je njegov radni takt...
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 08, 2005 1:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TheCrow je napisao/la sledeće:
Da nije mozda AMD procesor u pitanje ? Oni naprimer nose naziv 2400+ a rade sa "pravim" 1.8 Mhz i sa overcloking (dizanje FSB) bustakta u biosu neces nista da uradis..


mislim da nisi upravu,takva machina 2400+ i dalje 2500+ itdm ne moze poslije overlockinga ostat na istoj frekvenciji,samo moras imat nesto boljeg softvera i coolera vise na masini zbog zagrijavanja,ja sam svoj overlockiro radio je na 1863 mghz sad leti na 2000 mghz,samo pazit na voltazu i temp kod compa,naravno ploca ti mora podrzavat overlocking i jos neke opcije,ja imam epox-ovu 8rda3+ i radi ko ludo i poslije overlocka,3 coolera dodatna,temp stabilna i sve ostalo,sistem,jer to 2300+ je usporedba za konkuretskom firmom intel na testovima i oni u svojim serijama koriste taj odnos prema intelovim procesoima-usporedjivanje radnog takta! Zato Athlon 2500+ barthon radi na 1863 Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 08, 2005 1:30 am    Naslov poruke: Re: POZDRAV Na vrh strane Na dno strane

KZS je napisao/la sledeće:
Procesor koji kupis nikad neradi punim taktom i to je normalno.


mora da radi Wink nisu dzaba pare date,samo podesi u biosu FSB ,jer njegov broj se multiplicira sa 8,9,10,11 FSB/2 x taj broj dobijes frekvenciju svog procesora,znaci dignes FSB na 166ili sta jaznam kolko ti je vec,al polako stepen po stepen,a daanas sve novije ploce podrzavaju auto gasenje,ako nedo Bog dodje do kkakvog problema,oko zagrijavanja!
fsb 166 x11= 1826 mghz prosto Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Sekulas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 29
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 08, 2005 3:39 pm    Naslov poruke: odg Na vrh strane Na dno strane

Ti imas sigurno 2.6 xp i to je njegov radni takt na 1.9

_________________
Pisao sam rečenice puno bolne i puno polne
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 09, 2005 2:42 am    Naslov poruke: Re: odg Na vrh strane Na dno strane

Sekulas je napisao/la sledeće:
Ti imas sigurno 2.6 xp i to je njegov radni takt na 1.9


bravo dobro si izracuno moj je 2500 + athlon barton najbolji od athlona je inace barthon kad kupuijete, i radi na 1863 mghz pozdrav

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Procesor od 2.6GHz u Windowsu je 1.9GHz? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon