www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Procesor od 2.6GHz u Windowsu je 1.9GHz?
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
milanzrr
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2005
Poruke: 54

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 15, 2005 8:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procesor nikad ne radi punim taktom,a ako hoces da ga podignes,jednostavno ga klokuj u BIOS-u !

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E poshto sam ja nov ovde ....a vidim da ovde ima pametnih ljudi povodom kloka ...pa me interesuje koliko dugo moze da radi.....
\

AMD Athlon 1700+ xp na radnom taktu 1687Hz i radnom memorijom 256MB \333 bez dodatnog hladjenja???


Molim brz odgovor,i valjda sam potrefio temu
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 12:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Azazelo je napisao/la sledeće:
Molim brz odgovor,i valjda sam potrefio temu



shto svi misle da na domacem.de rade i borave robovi?? Laughing Laughing


al ajd poshto sam vec tu da ti odgovorim. prvo nisam neki struchnjak al ipak neshto se razumem....

LM imash athlon 1700+ ? on po defaultu radi na 1466mhz? ti kazesh da si ga digo na 1687Hz. ok to je onda 153mhz * 11. napon je taj koji ubija procesore tako da vidi na koliko si stavio i koliko se greje (veci napon veca temperatura). niko sa sigurnoshcu ne moze da ti tvrdi koiko ce ti komp tako raditi al mozesh da probash sa recimo prime95, superpi, ili bilo kojim testom za stabilnost sistema, pa ako prodje znachi ok je i mozesh da probash dalje da dizesh fsb.

_________________
El Niño
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Azazelo

i ajd napishi koja je plocha u pitanju(chipset) i koji (chiji) je ram.

_________________
El Niño
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MSI KT4V VIA
AMD 1700+XP
RAM 256Mb\400
HDD Maxtor 80Gb
GC Nvidia Mx 440
--------------------------
Na to si mislio........................e da a dali ovo shto si rekao "mozesh da probash dalje da dizesh fsb" znaci da moze josh da se over klokuje recimo na 1,7 ili preko
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Azazelo

auh najgora moguca kombinacija za oc - via chipset. shalim se al necesh se bash usreciti snjom. nema pci/agp lock tako da jako teshko. niko ti na daljinu ne moze reci koliko tvoj cpu stvarno moze da izvuche osim tebe samog. znachi dizesh fsb, pratish stabilnost, ako treba malo napon gore (samo pazi na temperaturu)..... sve u svemu svaki cpu je razlichit i jedino probanjem mozesh da vidish max (mada stom plochom teshko).

inache ako si pochetnik u oc-u bolje prolistaj po forumima dobro pre nego shto se upustish dalje u oc-ing. moze to da bude skup sport

_________________
El Niño
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma shto se sporta tice veoma mi je interesantan ali me interesuje dali moze da predje granicu od 1703MHz koliko je radio kad je kuplje pre tri godine ,pa me interesuje sada zashto je pao i kako da ga vratim na 1703MHz.........to sam u stvari od pocetka hteo da pitam ali poshto sam video predhodne logove reko da me ne proglasite ludim pa da ostanem bez odgovora........ Hvala
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako kazesh da je radio na xxmhz a sad nece najverovatnije je zbog temperature. prvo proveri kolika je sada a onda ochisti cooler od prashine. ima je provereno ako pogotovu u telu coolera(izmedju aluminijumskih rebara). najverovatnije ti se sad vishe greje jer cooler slabije hladi zbog prashine pa ne moze da izvuche onaj takt na kome je nekad radio

_________________
El Niño
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je takodje od 2.6,a pise 1.83.Sta da radim.Probao sam da podizem postepeno FSB,bilo je na 166 ja stavim na 180,poveca se na 1.98 ali se uglavnom ne ukljuci kompjuter.Stavim li vise od 181 nece da se ukljuci ekran i pocne da pisti inace je AMD 2600+,mislim da je velika razlika imzmedju 1.8 i 2.6.Molim brz ogoror.A kada predjem 181 i ne ukljuci se moram da ukljucim safe mode na procesoru,pa da bios stavim na pocetne stavke.
Moze li neko da mi objasni sta je ovo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Procesor od 2.6GHz u Windowsu je 1.9GHz? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon