www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Realnost ili puste želje.
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 17, 2011 7:30 pm    Naslov poruke: Realnost ili puste želje. Na vrh strane Na dno strane

Razlog postavljanja ove teme je tema Jugonostalgičari.

Zašto nemamo snage da kažemo "Bilo pa prošlo",zaboravimo na to ko je Jugonostalgičar,a ko ne.Okrenimo se današnjici.Svaki normalan čovjek zna u kakvoj ekonomskoj situaciji je svaka od našin ex Repubika,a sada samostalnih država.Bijeda naroda je postala svakodnevnica.Mislim da je dosta okrivljavati jedne druge za ono što su nam naši lideri napravili. Službene posjete držanika jedne država drugoj svodi se na nekakvo izvinjenje u ime svog naroda za počinjene zločine u periodu 1991/95.,a ništa se ne čini da to dokažemo.Mislim da bi idealno bilo kada bi se svi oni sastali i dogovorili samo nekoliko zajedničkh stvari:

Kako ekonomski ojačati sadašnje države:

1.Sve državnici da se slože da će nedostatak energenata-uglja,nafte kupovati od one države koja ima te resurse.(isto tako so,pšenica itd)

2.Snizimo carine i poreze jedni drugima za uvoz/izvoz

3.Učeničke/studenstke ekskurzije organizujmo u te naše države,a ne Španiju,Grčku i sl.

4.Kako da uložimo kapital jedni u druge,a ne kako će drugi uložiti kapital u nas i na taj način nas još više siromašiti.

Ja sam ekonomski laik,ali čini mi se da je to najbolji način da se zaštite kako to naši političari kažu vitalni interesi sopstvenog naroda.
Volio bih čuti mišljenje drugih.zato sam i dao ovaj naslov svoj temi.



_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 17, 2011 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Kako ekonomski ojačati sadašnje države:

1.Sve državnici da se slože da će nedostatak energenata-uglja,nafte kupovati od one države koja ima te resurse.(isto tako so,pšenica itd)

2.Snizimo carine i poreze jedni drugima za uvoz/izvoz

3.Učeničke/studenstke ekskurzije organizujmo u te naše države,a ne Španiju,Grčku i sl.

4.Kako da uložimo kapital jedni u druge,a ne kako će drugi uložiti kapital u nas i na taj način nas još više siromašiti.


Ekonomski laik ili ne, ti si postavio logične stvari, ali kod naših političara te logike nema. Njihovo je i dalje držati nas kao ovce u toru. Sva ta rješenja su izvodljiva, ali "monopol" drže upravo oni koji bi jednim potezom mogli da riješe neke stvari, no ne žele. Nije njima u koristi, njima to ne donosi ono što im sadašnja politika donosi. Ma, previše sam ljuta na sve lidere svih bivših republika, previše je bijesa u meni da bih mogla normalno da pišem na temi koju si postavio.
Pa nismo mi tuke da i sami ne vidimo kako su neke stvari lako izvodljive, ali de...ne možeš od raznih likova kojima je u interesu nas zamlaćivati, strašiti, napraviti još većim bijednicima nego to i jesmo. Naravno da oni to znaju, naravno da i ekonomski nepotkovan čovjek vidi rješenje, samo ne može...ne može tako nego mora onako kako oni diktiraju. A diktiraju i zagovaraju svakim danom sve veću ekonomsku bijedu i neimaštinu, pored toliko prirodnih resurasa, pored toliko bogatstva koje posjedujemo, pored vlastitih prozvoda...ma pusti, zaista se samo razgoropadim i izgledam samom sebi poput nekog starog gundjala.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Realnost ili puste želje. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon