www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zrno po zrno pogača,kamen po kamen gomila kamenja
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2011 9:51 am    Naslov poruke: Zrno po zrno pogača,kamen po kamen gomila kamenja Na vrh strane Na dno strane

Razlog da postavim ovu temu je stara izreka zrno po zrno pogača,kamen po kamen palača pod kojim je predstavljena oblast Ekonomije na Forumu. U vremenu u kojem danas živimo moje mišljenje je da izreka treba imati sadržaj zrno po zrno pogača,kamen po kamen gomila kamenja,a ukradeni dinar po ukradeni dinar palača.Ne znam kakvo je vaše mišljenje,ali volio bih da me neko argumentima demantuje.


_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2011 12:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Činjenica jeste da se na pošten način ne može zaraditi gomila para (u većini slučajeva), izuzev ako se bogatstvo ne prenosi generacijama. A ako pokušaš napravit palaču od nule, sigurni da nećeš uspeti, mora postojati dobar temelj za to.
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2011 2:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da još ni jedna palača na ovom svetu nije napravljena kamen po kamen... Rolling Eyes
Dzaba ti kamenje...trebaju ti pare...
ja imam sve...pijesak, sljunak, ciglu , crep, gradju, plac i imam dobre majstore.
Ali nemam sto hiljada maraka...da to sve bude legalno... Laughing Laughing Laughing
E a da imam nekog gdje treba da imam nekog...onda bi mogao napraviti šta hoću... Mr. Green
Ali eto komšija moj, plac do placa...kupio je plac prošlo ljeto...
a ja svoj pre jedno 5 godina... Laughing i nikako da skupim.dinar po dinar, marku po marku, euro po euro...
al zato je važno da ce komšo useliti za mjesec dana...jer je već i fasda uradjena...
Doselio se u moj grad pre par godina - ko zna odakle... Rolling Eyes i već ima i kuću i stan... Laughing
A ja budala živim tu trideset godina i ne radim ništa ko bjelac Razz i ne mogu sebi kuću napraviti 5 godina...
ali , komšo hoda ko prosjak i jede krompirušu 3 x dnevno..31 dan u mjesecu...dobro u februaru jede 28 dana..krompirušu...
komšo i njegovi ukućani rade ko četa - crnaca Razz bilo ljeto ili zima oni svi vise na nekom zidu...
E a kod mene vještica rasipa moj novac , koji je ona teškom mukom zaradila...kako hoće ko da je samo njen novac... Laughing šalim se...htjedoh reci lažem...Laughing pa mi izleti...Mr. Green
ja ne mogu kuću da napravim...zato što sam malo previše popio i pojeo i prokockao i svašta još nešto...
a komšo nije pio i kocako se i trošio na rospije...nego kamen po kamen i napravi i stan i kuću... Wink
ko zna da štedi i ko hoće da radi - taj može da zaradi... Laughing i da napravi palaču... Mr. Green
i ja sam sad kako sam se oženio počeo da štedim... Wink
Prestao sam pit, kockat se, pušit, ostavljat bakšiš po kafanama...prestao se bezveze vozat po gradu po čitav dan...al' dzaba, ne volim radit...i jbt ga... Rolling Eyes i valjda cu za desetak godina uspjeti napraviti kuću...
tj ako vještici bude dobro posao krenuo... Laughing Laughing Laughing

Malo se ja šalim..al' tako ti je to...nije istina da samo lopovi imaju pare...
imaju svi oni koji štede i rade ko crnci... Wink

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zrno po zrno pogača,kamen po kamen gomila kamenja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon