www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pivo ublažava PMS!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 05, 2013 2:52 am    Naslov poruke: Pivo ublažava PMS! Na vrh strane Na dno strane

Pivo ublažava PMS!



Cvet hmelja koristi se kao osnovni sastojak piva, ali malo ko zna da ova biljka takođe u sebi sadrži supstance koje deluju poput sedativa.

Kako tvrde italijanski naučnici, hmelj ima moć da umiri grčeve kod menstrualnih bolova, jer njegovi sastojci imitiraju dejstvo ženskog polnog hormona estrogena, a isto tako, mogu da smanje i tegobe koje idu uz menopauzu, poput valunga.



Za ublažavanje menstrualnih bolova dovoljna je doza od 100 mg hmelja na dan, a moguće je napraviti tinkturu ili uzimati dodatke ishrani u obliku tableta i praška.

(Telegraf.rs)



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 08, 2013 5:45 am    Naslov poruke: Pijte pivo i ne plašite se srčanog udara! Na vrh strane Na dno strane

Pijte pivo i ne plašite se srčanog udara!



Unutar dva do tri sata nakon ispijanja pola litre piva dolazi do omekšavanja aorte i podsticanja bolje cirkulacije, zbog čega je rizik od srčanog udara za trećinu manji.

Pola litre piva na dan može poboljšati zdravlje srca jer čini da arterije budu fleksibilnije i podstiče cirkulaciju, pokazala je studija grčkog Univerziteta Harkopio.

Prema njoj, umereno pijenje piva vrlo je korisno za organizam, a efekat na bolji protok krvi je vidljiv već unutar tri sata. Podaci govore da pola litre piva na dan smanjuje rizik od srčanog udara za trećinu, a bezalkoholno pivo nema taj efekat na organizam.

Naučnici su bolju prokrvljenost srca testirali prema krutosti aorte, koja je nakon pijenja postala fleksibilnija. Oni smatraju da je za dobar učinak piva na sistem krvnih sudova zaslužna kombinacija antioksidansa i alkohola u tom omiljenom napitku, a tamno pivo ima još bolji efekat od onih svetlih.

Ipak, ističu kako ne treba svakodnevno preterivati s alkoholom, jer tada on ima suprotno dejstvo na zdravlje i doprinosi razvoju raznih bolesti.

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Pivo ublažava PMS! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon