www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razgovor sa Bogom...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
warshava
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 17 Jan 2007
Poruke: 32
Mesto: IVANJICA

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 29, 2007 1:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod nas je poznato da se obracamo bogu samo kada nam nesto treba ili nas zadesi neka nevolja

slobodno se mozemo nazvati instant vernicima od muke do muke !

koliko nas stvarno vodi racuna o tome da li smo gresni ili to dodje tek na kraju ?


[Edit by Baraba: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]


 
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 06, 2007 7:19 pm    Naslov poruke: w Na vrh strane Na dno strane

svako vece razgovaram s bogom.razgovor sa bogom se vrsi preko molitvi.
 
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ali ne trcanjem u hramove,crkve... vec sa iskrenom molitvom!

_________________
Ta tvoja oka dva,dva mala badema
sto mi ih posla Bog protiv vradzbina.
Umesto ordena na mojim grudima,
nocas su zaspala!
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa svi razgovaraju sa pogom kad odu na onaj svet ali prvo treba da prodju svetog petra da ih odredi pakao ili raj

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
iiivan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 136
Mesto: Beograd

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

recimo da je bog na zemlji u liku nekog coveka i niko nezna za to, pa ja mislim da bi ga pre udario nego molio, probaj idi ulicom i gledaj ljude i zamisli da je neko od njih bog pa vidi
 
darko_calic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 49

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 4:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pinkie je napisao/la sledeće:
jako cesto, narocito kada sam u nekoj bezizlaznoj situaciji, obracam se Bogu....ne samo tada..ponekad jednostavno svesna sam cinejnice da sam na prekretnici zivota..i da ne mogu sama da odlucim..a ostavljena sam samoj sebi....znas, velicina Boga je nesto sto se recima ne moze izraziti....i ne moram otici do njega kako bih ga nesto pitala.On je u meni. U srcu, u glavi, i sve sto radim, radim onako kako mislim da bi trebalo uraditi. Onako kako bi trebalo biti u skladu sa njegovim zapovestima....a ako bih vec mogla da postavim zaista neko konekretno pitanje na koje bih eto cudom dobila direktan odgovor..pitala bih ga zasto je toliko nevine dece na ovoj zemlji stradalo.z.asto vec jednom ne zaustavi sva krvoprolica i ne stvori raj na zemlji kakav je ljudima potreban...pitala bih ga nesto sto je vezano za mene samu.....to vec ne mogu ovde javno da iznesem.,mada kako milica rece ponekad je mozda i bolje sto ne mogu da pitam jer plasim se odgovora koji bih mogla dobiti.....

a plasim li se odgovora, da li to mozda znaci da je on vec opdgovorio na moje pitanje?





Evo ja cu pokusati da ti dam koliko-toliko jasan odgovor,naime, ono sto je Gospod dao ljudima pored mnogobrojnih stvari jeste Bozije dopustenje,tj. dao je ljudima slobodu u odlucivanju.Kao apsolutno dobro Bog je ljudima ponudio vecni zivot u Raju, da bi ljudi bili dostojni toga oni moraju sami (posredstvom slobodne volje) donositi pravedne i dobre odluke.Pored Bozijeg dopustenja postoji i Bozija volja, razlika je u tome sto je Bozija volja uvek Dobro kao takvo i nikad ...apsolutno nika...nema za posledicu niti je sama nesto lose, dok sa dopustenjem to nije uvek tako.To je primer kad mladi ljudi gube zivote u trenutcima nepaznje za volanom, opijeni alkoholom...
Sa ratovima je slicna stvar,mrznjom takodje....nadam se da si shvatila razliku izmedju Bozije volje i dopustenja.Mi kao ljudi kojima je Gospod dao puno slobode pri odlucivanju treba da tezimo Bogu i Bozijoj volji...zato se kaze ,,...i neka bude volja Tvoja''..
Zasto ne stvori raj na zemlji...Pa mozda zato sto mnogi od NAS nisu dostojni toga..razumes???Nama je potrebno vreme (zivotno vreme) da se pokajemo i da nasim iskrenim kajanjem i dobrim delima, zajednicom sa Bogom stvorimo nase mesto u vecnom Raju...
Svako dobro od Gospoda.
 
shadowman77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 166

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 17, 2007 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa calicem potpuno je u pravu
 
Marija73
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jan 2008
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 25, 2008 12:16 pm    Naslov poruke: Zasto se dobrim ljudima desavaju lose stvari? Na vrh strane Na dno strane

Mozda ce ti knjiga "Razgovor sa Bogom" dati neke odgovore..

Jednom davno u tom astralnom svijetu gdje vlada dobrota i raj i gdje zivi Bog i Sve duse... tamo vlada harmonija i doborota i svi znaju da su dobri u srcu. Jednoga dana jedna mala dobra dusa je dosla ispred Boga i rekla mu kako hoce da dozivi da oprosti nekome i kako taj dozivjaj oprastanja nikada nije dozivjela i nije joj jasan. Bog joj je tada odgovorio da nema tu kome da oprosti nista jer joj niko ne bi nikakvo zlo ucinio tamo gdje vlada savrsena dobrota. Tada je jedna druga dobra dusa dosla ispred nje i rekla da joj hoce da pomogne i da joj da taj dozivljaj oprastanja i da se njih dvije mogu reinkarnirati na nekoj planeti i ta dusa ce je povrijediti u tom zivotu i zlo joj napraviti pa joj ona tada moze oprostiti i dobiti to osjecanje oprastanja...

Sve se znaci svodi na to da mi naprvimo plan prije reinkarniranja sta zelimo da naucimo i da dozivimo u ovom zivotu. Ako se opredjelis da dozivis na primjer puno srece i veselja.. moras dozivjeti isto tako sve sto je suprotno od toga sto si zamislio. Srecu i veselje ne mozes u potpunosti dozivjeti ako ne znas i ne dozivis sta je bol i zalost i tuga.. jer tek kad to dozivis mozes razumiti i cijeniti srecu i veselje. Znaci za sve sto hocemo dozivjeti moramo dozivjeti i suprotnost tome.

Knjiga je jak zanimljiva i ima puno rijeci u njoj koje pokrecu malo dublje razmisnjanje o stvarima oko nas...
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 25, 2008 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

molitva je razgovor sa Bogom... molim se svake večeri prije spavanja od kada znam za sebe... ne molim samo kada nešto trebam nego svakoga dana... to me ispunjava

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
xajduk
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 27, 2008 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako se vi zaudjujete, ne postoji nista a postoji sve. Sve je sr**je, odgovorno tvrdim. Rolling Eyes

Bog je Cune Gojkovic Smile
 
taelojd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 12 Feb 2009
Poruke: 28
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da bar rece cane,partibrejker;)
zasto kad bi imali priliku?;
razgovaraj,pitaj i veruj da ceti bog dati odgovor ako ti je na korist

_________________
KO ZNA ZA STA JE TO DOBRO!
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 01, 2009 10:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pitala bi svasta nesto mada iskreno osecam veliko strahopostovanje
zato mislim da bih strah prevladao pa ne bi pitala nista cisto iz straha na zalost

_________________
vera,ljubav,nada
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Razgovor sa Bogom... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon