www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Noć
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2011 1:14 am    Naslov poruke: Noć Na vrh strane Na dno strane

„Kao na straži, čuvam noć od budnih...“

Moja himna u poslednje vreme. U stvari, himna gotovo otkad znam za sebe. Noćna ptica, govorili su. Može joj se. Nemirna i kao dete. „Laku noć, deco“?! Smejurija! Pa žurka je tek tad počinjala.

Ali, oni ne znaju... Kako je čaroban bio taj trenutak! Prva zora dočekana nakon besane noći. Ne, za to nije bila potrebno opijanje i besomučno pevanje. Ne, ne. U tim godinama bila sam još uvek nesvesna mnogih stvari. Sasvim je bila dovoljna oštrina jutarnjeg vazduha. Tiho sam se iskrala i izašla na terasu. Hladnoća pločica je obgrlila moja bosa stopala. Nije mi to smetalo; detetu hladnoće i zime rođenom u leto. Naslonih glavu na šake. Pogled koji mi je i danas urezan u pamćenje kao umetnička slika. Moja „Mona Liza“. Moja „Tajna večera“. Bitka između zvezda i nadirućih sunčevih zraka. Ah, kako nepravedna borba! Ali, dočekaće i zvezde svoj trenutak...

Slavuj je večeras zapevao pod mojim prozorom. Nakon dugo vremena. Gde li si bio, stari moj druže? Milo mi je bilo čuti tvoje slatke reči. Ljutim se na tebe, ali znam da neću još dugo... Pratio si me, tamo. Znam to. Ispod prozora, na granama breze koja je rasla zajedno sa mnom. Reci mi, je li još uvek na istom mestu? Ako su je posekli, znaj da su mi otkinuli deo srca. Ne smem pogledati svojim očima. Nemam ni prilike za to.

Plakala sam mnogo te noći, znaš li? Rečenica „Selimo se“ je potresla sav moj svet. Šta li će biti sa mojim zvezdama s kojima sam vodila nemušte razgovore? Sa brezom? Sa žbunom jasmina? Sa našim jutarnjim pesmama? Te noći si otišao, napustio si me. Ponekad, tokom svih ovih godina, činilo mi se da u daljini čujem tvoj poj. Ali, to nije bilo to. Sve do večeras.

Opraštam ti. Suviše mi značiš. I čuj, na kraju sam ipak srećna. Moje zvezde su i dalje tu. Manje ih je, ali one koje su uz mene, i koje vidim i u ovoj noći, sijaju svom snagom i greju me svojom lepotom. Lipe su tu da mi šapuću umesto breze i mirišu umesto jasmina. A pesma...

Kao što rekoh, čuvam noć od budnih. Sudbina, valjda. Čarolija reskog vazduha opija istom jačinom i posle toliko vremena...

http://www.youtube.com/watch?v=6pIsx9DeAeY



_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Noć Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon