www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ležaljka
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 16, 2011 3:17 pm    Naslov poruke: Ležaljka Na vrh strane Na dno strane

Zna li neko kako bi se mogla napraviti ležaljka - od neke špage.
Ona što se sveže u hladovini , izmedju dva drveta. Neutral
Ako neko ima kakav link , gdje postoji nekakvo uputstvo,
za izradu takve ležaljke. Neka mi pusti na pp.

Hvala unapred.



_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2011 2:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta je sad. Shocked Ne zna niko kako se pravi ležaljka. Shocked
Ma ja, kad čovjek traži da napravi nešto da bi mogao ležati po čitav dan u hladovini,
to ne zna niko. Rolling Eyes
A da sam pitao kako se pravi lopata, javilo bi vas se dvadeset... Laughing Laughing Laughing

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2011 6:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Napravi Hammock (viseća ležaljka)



Hammock Viseća ležaljka

Da bi izradili vlastitu ležaljku koja ce krasiti vas vrt ili sjenoviti kut iza kuće, ne treba puno mudrosti i znanja, osim malo šivanja.



Sto vam treba:

- Komad cvrste taknine, velicine 180 cm x 270 cm
- 5-6 m čvrste špage
- 2 drvene letvice, dužine 92 cm

Tkaninu koju ste kupili za vašu ležaljku dobro ispeglajte, tako da uklonite sve nabore.
Preklopite tkaninu po dužini, tako da dobijete tkaninu velicine 90 x 270 cm. Dobro ispeglajte rubove.

Sašijte stranu koja nije povezana, sto blize rubu, kvalitetnim i cvrstim koncem. Okrenite lezaljku Van-unutra, da se rub koji ste sasili ne vidi izvana.

Izmjerite koliko vam špage treba, sa svake strane, uzduz lezaljke. izrezite 2 komada koja cete koristiti za rubove vase lezaljke.



Sa spagom sa svake strane, dobro centrirane uz rub, prodite mašinom od gore prema dole, tako da špaga bude cvrsto ušivena uz rub lezaljke.





Savijte gornji i donji rub lezaljke 10 cm unutra da bi napravili rupu kroz koju cemo provuci letvice na kojoj ce lezaljka visiti. Dobro zašijte, i pazite kakve igle imate, mogu vam puknuti...



Prođite vašu lezaljku koncem uzduz i poprijeko, sa svih strana da bi je još bolje ucvrstili.



Uzmite letvice za ležaljku, pa sa svake strane, 1 cm od ruba, izrezite udubljenje, kako vam špaga nebi klizila.



Uvucite letvice u lezaljku, gore i dole, pa pricvrstite špagu kojom cete vezati vasu ležaljku.

Spremni ste za odmor u vašem vrtu. Ovo je dakako vrlo jednostavna izrada ležaljke ali sluzi svrsi. Ako samo malo šareniju tkaninu koristite vaša ležaljka ce izgledati odmah življe i zanimljivije.

Dodavanje jastuka

Ako imate ležaljku, koja je eventulano pletene baze, možda biste željeli imati jastuk za nju. Možete vrlo jednostavno fiksirati jastuk koji cete sami napraviti.


Ako nemate extra jastuk koji cete koristiti mozete ga sasiti sami, u dimenzijama koje zelite ili jendostavno uzmite neki mali stari jastuk i obucite ga u neku življu navlaku.


Da biste ga fiksirali uz vašu ležaljku sa stražnje strane ušijte dvije trake kojima cete jastuk vezati za ležaljku, jednostavno, zar ne?

Viseća ležaljka/stolica

A ako zelite nesto sto moze biti i lezaljka i viseca stolica bacimo se na jednostavan dizajn i izradu. Ne treba vam puno da bi ovo sklopili. Osim cvrstog materijala i ponesto cvrste špage.




Pripremite tkaninu kao i za ležaljku gore, gornje i doljnje rubove savijte 10 cm unutra i prodite par puta mašinom da bi napravili cvrste rubove kroz koje cemo provuči špagu.

Ako želite imati viseću stolicu na temu ležaljke onda vam treba jedna cvrsta letva na koju cete zakaciti krajeve vase ležaljke i na taj nacin dobiti visecu stolicu. Koji jastuk i eto ga savrseno za citanje knjige u vrtu, sanjarenje i izlezavanje.

Ovdje mozete pogledati detaljnu zradu ovakve stolice od špage, onima koji se snalaze sa vezanjem čvorova ovo moze biti izvrstan izazov Hammock Chair Project

Sprema nam se proljeće, vrijeme je da vaše ležaljke izbacite van i uzivate. Ako nemate vrt u kojem mozete uzivati uvijek mozete iskoristiti lezaljke za neko kampiranje ili uzivanje u prirodi.

{The Majka}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2011 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije ovo loše...Ali ja ne znam da šijem niti imam ovdje mašinu za šivanje.
a i pitaj boga našto bi to ličilo kad bi Ja to napravio...Rolling Eyes
Ja sam mislio da to ispletem od neke špage , pošto ima neku špagu ovdje.
Ma nema veze, kupiću ja to sebi.
Sad sam gledao na nekom sajtu, nisu skupe , 25 km. A zlata vrijede. Smile
U svakom slučaju - Hvala. Smile

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2011 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potrudi se malo pa napravi, spaga ti bas i nece biti komforna za lezanje...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Ležaljka Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon