www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trazim oca
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Pitanja i problemi ~
::  
Autor Poruka
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2011 2:48 pm    Naslov poruke: Trazim oca Na vrh strane Na dno strane

Dobar dan,

Neznam gde da stavim pitanju.

Eto, ja sam iz francuske i moj prijatelj ( francuz) je saznao da svoji roditelji su srbin. i sad trazi svoj otac ( rodio se u beogradu 10 aprila 1929 ).

Jel poznate neki srbski cajt gde se moze traziti osobe.

Hvala vam



_________________
Ne brze od zivota....
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2011 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tražim oca :: Todorović Aleksandar :: rođen 10.04.1929 u Beogradu

Dobar dan svima,

Ostavljam vam ovu poruku koja sadrži kratki životopis, s nadom da će mi pomoći pronaći rođenog oca.
Rođen sam 1960., i majka me ostavila dok sam bio beba od 2 nedelje. Proglašen sam kao "napušten", i odrastao sam u porodici koja me je prihvatila. Država mi je promenila ime i prezime.
Pre 3 nedelje, trebao mi je kompletan izvod iz matične knjige rođenih koji sadrži i očinstvo, da bih izvadio biometrijski pasoš. U svim dosadašnjim administrativnim obavezama (venčanje, lična karta, pasoš itd.), uvek sam dobivao jednostavni izvod sam imenom koje sam nosio od detinjstva. Otišao sam u Pariz po taj dokument, i tada sam imao iznenađenje!

Otkrio sam da je moj otac priznao očinstvo nada mnom 2 nedelje posle mog rođenja (kad me majka napustila) i da je stanovao u susedstvu. Iz radoznalosti sam otišao na tu adresu, gde je sada stambena zgrada, a tada je bio hotel. Sasvim slučajno pretražujući okolinu sam upoznao stariji par koji je stanovao na toj adresi u to vreme.
Taj susret je bio zapanjujuć : čim sam stigao, gospođa je rekla da me prepoznaje (!?) a kada sam joj objasnio razlog posete, zaplakala je : kaže da posve ličim na oca.
U to vreme, cela priča nije ostala nezapažena. Majka je navodno napustila hotel, a otac koji se vraćao nakon par dana odsustva (navodno je radio u nekoj pilani) tada je vidio da sam nestao. Pošto skoro nimalo nije poznavao francuski jezik, pokušavao je tokom dve godine da me pronađe uz pomoć velikog dela jugoslovenske dijaspore. O tome postoji trag u obliku prijave u policijskoj stanici. Sudeći po tim svedočanstvima, taj gospodin mi je objasnio da moj otac više nije vodio nikakav normalan život (toga se dobro sećaju) i da je na kraju odustao pošto je saznao da su državne službe proglasile da sam "napušten".
Te iste osobe su ga videle 2 ili 3 godine kasnije, i jedina ideja u glavi mu je bila da me pronađe i da me uzme pod svoje starateljstvo : očigledno je francuska Država odlučila da do toga nipošto ne dođe!

Moj otac se zove TODOROVIĆ Aleksandar, rođen 10 aprila 1929 u Beogradu. Nakon boravka u Francuskoj, najverovatnije se vratio u Srbiju (predpostavljam).
Ja sam rođen kao TODOROVIĆ Miodrag-Alexandre

Telefonirao sam i pisao raznim administrativnim upravama u Francuskoj, bez uspeha. Sreo sam se sa šefom Konzularnog Odela Srbije koji je obećao da će mi pomoći.
Takođe sam se obratio Ocu Slaviši (svešteniku SPC u Parizu), i pristao je da mi pomogne, iako sam odgajan kao katolik.
Nedavno sam pisao Gradonačelniku Beograda, Predsedniku Republike Srbije, kao i Patrijarhu Ireneju.

Teško mi je odrediti koliko će mi srpski činovnici moći i hteti pomoći u ovoj potrazi.

Nemam nikakav način da saznam da li je moj otac još živ. Predpostavljam da imam i rodbine u Srbiji. Ako je još živ, najveći poklon koji bih mu mogao dati bi bio naš susret. Voleo bih i da upoznam rodbinu i vlastite korene.

Zato bih voleo da pokrenem lanac solidarnosti među srpskom zajednicom u svetu ali i u Srbiji, kako bi se moja poruka prenela na što više mesta. Prvi korak je bio da upoznam srpsku zajednicu u Francuskoj koja je i prevela ovaj tekst (predpostavili ste da ne razumem srpski).

Isto tako, voljan sam da stupim u kontakt sa ljudima koji se razumeju u internet, kako bi eventualno napravili stranicu koja bi bila optimizovana za pretragu na svim poznatim pretraživačima i na više jezika, ako je tako nešto moguće.

Ne znam koliko ova moja inicijativa ima šanse da bude uspešna, ali vam pišem sve što mi je na srcu.

Unapred hvala.

_________________
Ne brze od zivota....
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2011 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mogu ti lično pomoći u potrazi za tvojim ocem, ali znam da na sajtu ima mnogo ljudi i možda ova tvoja priča, koja je mene lično mnogo pogodila, nađe odjek u onima koji je pročitaju i koji bi mogli iznaći pravi način da se tvoja želja i ostvari.
Želim ti mnogo sreće i bilo bi lijepo da nam se i češće javiš, i iskreno bih voljela da već sledeći tvoj upis bude sa sretnim vijestima.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Raziel@Nosgoth
א Ali Alakinא
<i><b>א Ali Alakinא</i></b>





Datum registracije: 21 Avg 2007
Poruke: 4465
Mesto: The Pillars of Nosgoth...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 26, 2011 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sakam1000 je napisao/la sledeće:
Isto tako, voljan sam da stupim u kontakt sa ljudima koji se razumeju u internet, kako bi eventualno napravili stranicu koja bi bila optimizovana za pretragu na svim poznatim pretraživačima i na više jezika, ako je tako nešto moguće.

Nesto slicno vec postoji, poslacu Vam link ka tom sajtu privatnom porukom. Idea

_________________
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 26, 2011 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala Raziel@Nosgoth, postavila sam mnogo poruke na web i na srbki forume, nadam se da ce se neko javiti.

Smile

_________________
Ne brze od zivota....
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 13, 2011 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Niko da moze meni pomociti ?

Mozda nisam stavila topic na dodar mjesto u forumu !

_________________
Ne brze od zivota....
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2011 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar dan,

Danas sam dobila malo upomoc od sekreter od predcenika Boris TADIC.

Ali rekao da ne trabamo samo u beogradu traziti.

Zato vama pitam, ako se zovete TODOROVIC ili poznajete neko sto se tako presiva da mi salite PM, mozda vas otac ili djed je rodjen u Beogradu 10 aprila 1929.
I ako nezivite u Beogradu ... vazno je posto mozda svog oca nije se vratio u Beogradu ali mozda u drugi grad ili u Ameriku ili dalje.

Hvala vam Puno

S.

_________________
Ne brze od zivota....
 
carapica_8
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 25 Apr 2011
Poruke: 22

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 19, 2011 2:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da bi ova tema trebala da stoji u delu "Dijaspora"; posle mislim da bi bilo bolje da pises na engleskom ili francuskom jer imas mnogo gresaka, i bolje bi razumeli.
Sasvim deluje utopiski misliti da ce se Tadic zauzeti oko toga. Treba zato ici u arhive, opstinu i raspitati se u BEOGRADU, kao i u opstini gde je rodjen gospodin. To pokusavati iz Francuske samo moze da demoralise osobu koja trazi oca, pogotovu ako je on boravio tamo privremeno. Jos jednom, pokusavati preko dijaspore ne verujem da je dobar oslonac jer svi ljudi tog godista su se verovatno vratili ili pomrli? I to je jedna od mogucnosti, koliko si ustvari i siguran da je on jos uvek ziv?? raspitaj se
Promeniti taktiku, i srecno.

_________________
KAKO SE ZATVARA NALOG NA OVOM SAJTU?????????????????????????????????????????


Poslednja prepravka: carapica_8 on Pet Avg 19, 2011 2:40 am; ukupno izmenjena 3 puta
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 24, 2011 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

http://www.facebook.com/pages/RECHERCHE-TODOROVIC-ALEXSANDAR-NE-EN-1929-LE-10-AVRIL-A-BELGRADE/277157395633246

Carapica .... izvini za moje greske ....
Imamo vec puno pomoci od opstine od beograda .... samo neznam zasto ne uspijemo da ga nadgemo.
Sato trazimo ga isto u cijelu srbiju.

Poz iz francuske

_________________
Ne brze od zivota....
 
savcicaleksandar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 23 Jul 2011
Poruke: 1
Mesto: Arilje

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 05, 2011 11:15 pm    Naslov poruke: POSTOJI EMISIJA Na vrh strane Na dno strane

postoji emisija na televiziji B92 koja se bavi pronalaskom nestalih lica i takvis slucajeva kao sto je tvoj i zove se POTRAGA pomaže u pronalasku nestalih ljudi i uspostavljanju prekinutih kontakata. udjite na njihov sajt i kontaktirajte ih mislim da ce Vam pomoci.
srecno u potrazi i obavestite me ako se setite koko napredujete.
Pozdrav Savcic Aleksandar
Arilje
savcicaleksandar@gmail.com
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 07, 2011 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala aleksandar,
vec sam probala, ali nista meni ne vratu, probacu sutra zvati.


P.S: Izvinjavam se za moje greske i dalje uz srbski jezik, ali ja ga jos ucim i nisam ja rodjena u srbiju .... ipak probacu da vise ne gresim.

poz iz francuske

_________________
Ne brze od zivota....
 
Tamy036
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Nov 2008
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2011 4:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoji emisija na rtv pinku koja se zove sve za ljubav,nadji na sajtu pinka i nazovi,prijavi se i nazvace te. vidim da su do sada svuda po svetu nalazili ovakve slucajeve,probaj,ne kosta.

http://www.emotion.rs/prijavezaemisije.php

nadam se da cu pomoci



[Edit by ~SonicLady~: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
civilizacija
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Pitanja i problemi ~ -> Trazim oca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon