www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trazim oca
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Pitanja i problemi ~
::  
Autor Poruka
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2011 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Tamy036"]postoji emisija na rtv pinku koja se zove sve za ljubav,nadji na sajtu pinka i nazovi,prijavi se i nazvace te. vidim da su do sada svuda po svetu nalazili ovakve slucajeve,probaj,ne kosta.

http://www.emotion.rs/prijavezaemisije.php

nadam se da cu pomoci

Da, vidiš...mnoge je ljude spojila ta emisija i ne bi bilo loše da se i njima obratiš, jer je mnogo gledana i ekipa čini sve da dođe do podataka. Ne može biti zgoreg, nemaš što da izgubiš, a dao Bog da dobiješ!



_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2011 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar dan,

Imam jedno pitanje, znam da je njegov otac bio u zatvor u francuskoj kada ga je policija proterala u Srbiju.
Htela da znam, a li je moguce da je njegov otac bio u zatvoru u Srbiji ? (u Jugoslaviji u to doba)
I gde mogu dobiti te informacije ... Slao sam mail U MUP, niko nije me odgovorio !

Hvala

_________________
Ne brze od zivota....
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 21, 2011 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

http://orlovi-forum.com/forum/showthread.php?23555-VA%C5%BDNO-Tra%C5%BEimo-nestalu-osobu-TODOROVI%C4%86-Aleksandar-%28Beograd-Srbija%29


Poštovani čitaoci i posetioci,

U sklopu pokreta solidarnosti sa ciljem pronalaska nestale osobe, molimo vas da pročitate obaveštenje u nastavku teksta kao i PDF u prilogu. Ako mislite da nam možete pomoći, ljubazno vas molimo da nam se obratite putem foruma ili slanjem mejla na jednu od navedenih adresa.


Naš član foruma MiCHEL se nalazi usred mukotrpnog ali neophodnog procesa traganja za svojim precima, pošto je odrastao kao siroče. Naime, majka ga je ostavila još kao dojenče, a odhranila ga je socijalna služba Republike Francuske.
Tek nedavno je saznao da ga je otac tražio prvih godina života, pre nego što je morao odustati. Tadašnji zakon o zaštiti dece je potpuno onemogućavao pristup svim informacijama koje bi se odnosile na napušteno dete koje bi država zbrinula.
Pošto je ilegalno boravio u Francuskoj, Mišelov otac je na kraju morao da se vrati u SFRJ.

Do sada, osnovne činjenice o Mišelovom koje vam možemo dati su sledeće:

================================================== ==============================
Ime: Aleksandar TODOROVIĆ
Datum rođenja: 10 april 1929
Mesto rođenja: Beograd (opština nepoznata)
Ime oca : Miodrag Todorović
Ime majke : Cecilija Čerminova
(informacije prikupljene na osnovi francuskih policijskih zapisa, nema traga o jugoslovenskim dokumentima, JMBG-u, i sl.)
================================================== ==============================


Detalji o potrazi i rezultatima koje je donela do sada, nalaze se u priloženom PDF-u


Možete nam se obratiti direktno na ovoj temi na forumu
Možete nam poslati elektronsku poštu:
network@orlovi.com (odel za odnose sa javnošću udruženja Orlovi)
investigation@orlovi.com (e-sanduče specijalno otvoreno za ovu pretragu)


Unapred vam se zahvaljujemo na pomoći i saradnji.
Orlovi.com


BIERNE, 21.IX.2011

Potraga za ocem: TODOROVIĆ Aleksandar, rođen 10 aprila 1929 u Beogradu
(rođen od oca TODOROVIĆ Miodraga i majke ČERMINOVE Cecilije, njihova mesta i datumi
rođenja i smrti nepoznati)


UVOD:
U leto 1960, samo par dana nakon mog rođenja, majka me je ostavila kao siroče. Sve do
1978 godine, kada sam postao punoletan, bio sam pod zaštitom francuske države.
Nedavno mi je za administrativne procedure potrebao kompletan izvod iz knjige rođenih,
tako da sam 21 juna 2011 otišao u glavnu opštinu u Pariz, da bih izvadio svu potrebnu
dokumentaciju.
Na moje veliko iznenađenje, saznao sam da postoji dokument o priznanju očinstva, kojeg je
moj otac potpisao samo par dana nakon mog rođenja (6 avgusta 1960), kao i da je moje
rođeno ime (Miodrag Aleksandar TODOROVIC) promenjeno 1976 godine u „Michel“, dok
sam ja uvek nosio samo ovo zadnje.
Služba za nezbrinutu decu „DDASS“ mi je govorila da su me roditelji potpuno napustili nakon
mog rođenja.
Iz znatiželje sam otišao na adresu koja je navedena kao ondašnje prebivalište mog oca. Tamo
sam sasvim slučajno upoznao stariji par, koji je već živeo u komšiluku kada sam se rodio, i ti
ljudi su rekli da je početkom avgusta 1960 godine moja majka nestala ili otišla sa mnom, a da
su se oni, kao i mnoge druge porodice u komšiluku, pridružili pokušajima mog oca da me
pronađe, ali bez uspeha. Starija gospođa je zaplakala, jer sam po njenim rečima „slika i
prilika svog oca, i da toliko ličim na njega da i sada u sećanju odlično vidi njegovo lice“
Ta potraga je navodno trajala oko 2 godine, i urezala se u sećanju mnogih pripadnika
tadašnje mnogobrojne jugoslovenske zajednice u Ulici Sedaine u Parizu.
Nedavno me je socijalna služba za dečiju pomoć obavestila da je sasvim normalno da je u
tom periodu bilo nemoguće išta saznati o bebi koja bi već bila proglašena kao napuštena.


HRONOLOGIJA POTRAGE:
•Juli 2011
o Telefonski pozivi na više od 150 brojeva porodica Todorović u Francuskoj
o Potraga za svedočanstvima na području bivšeg prebivališta mog oca
2
Po svim prilikama (podudarnost više svedočanstava), otac me je tražio do
1962, zatim je nestao. Više osoba je reklo da je se vratio u Srbiju u periodu
1965-1970.
o Sastanak sa gđom. Radojević, Konzulom Ambasade Srbije u Parizu. Ona je
stupila u kontakt sa MUP-om Srbije, i s njom sam u redovnom kontaktu.
Poteškoća leži u činjenici da je informatizacija podataka spora, i da su
mnoge matične knjige još u fizičkom obliku, što podrazumeva da se mora
poznavati tačna opština rođenja osobe koja se traži.
o Kontakt sa Ocom Slavišom, sveštenikom SPC u Parizu. On se trudi da pogura
moju potragu na što više mesta.
o Apel za pomoć na stranicama srpsko-francuskog kulturnog udruženja Orlovi
(www.orlovi.com). Njihovi članovi pokušavaju da pridobiju što više informacija
iz Srbije.
o Kontakt sa raznim administracijama u Francuskoj: Prefektura policije, državni
tužilac, sud, i u zadnje vreme Žandarmerija. Ovim putem sam saznao da je
moj otac uhapšen u Nici 23.IX.1969, i da ga je žandarmerija prebacila u KPD
„Santé“ u Parizu. Pronađen je zatvorenički broj i po njemu sam saznao da je
mom ocu suđeno 3. maja 1968.
•Avgust 2011
o Uspeo sam stupiti u kontakt sa advokatom koji je branio mog oca (još je živ na
današnji dan). Seća se svog klijenta, i ganulo me je kad mi je rekao da je tada
pokušao da dobije informacije o meni, bez uspeha.
o Pisao sam i visokim dužnosnicima i ličnostima u Srbiji: Predsedniku Tadiću 2
puta, zatim gradonačelniku Beograda, Patrijarhu Ireneju, i nedavno Princezi
Katarini.
o Uz pomoć zajednice Orlovi, prikupili smo podatke o svim Todorovićima iz
telefonskog imenika Srbije, i svima sam poslao pisma na engleskom jeziku uz
sintetički prevod na srpskom (poslato na više od 200 kućnih adresa).


Do sada: nekoliko negativnih rezultata, i jedan pozitivan rezultat osoba koja
tvrdi da mi je stric, ali posle provere ispada da nije moguće.
•Septembar 2011
o Nedavno je i Crveni Krst u Francuskoj prihvatio moju molbu: zajedno
sastavljamo dosje koji će oni proslediti kolegama u Srbiji.
3
o Nekoliko starijih osoba srpskog porekla u Parizu pokušavaju da dobiju
informacije preko rodbine u Srbiji
o Poslali smo dokumentaciju i medijskim kućama u Srbiji: da bi eventualna
potraga bila uspešnija, trebala bi mi slika oca, s kojom nažalost ne raspolažem.

REZULTATI DO SADA:
- Još nismo saznali za tačnu opštinu rođenja mog oca, što bi bilo polazna tačka za
prikupljanje dodatnih informacija o mestu boravka, o tome da li je živ, itd., (uz pomoć
JMBG)
- Smatramo da je mogućnost da je moj otac još uvek živ ozbiljna: u nedavnom odgovoru
koje mi je poslalo srpsko Ministarstvo Unutrašnjih Poslova, stoji da mi oni ne mogu dati
podatke bez saglasnosti osobe o kojoj se radi!
- Za sada nismo dobili pozitivne odgovore od strane srspkih medija, uprkos mnogim
pismima.
- Pronašli smo detalje iz života mog oca iz perioda 1960-1968, ali ništa posle toga.
Naravno, pokušavamo i dalje da proširimo naša pretraživanja na internet, na staračke
domove i zdravstvene ustanove u Srbiji (što je teško bez kontakta na licu mesta), ali se
pitamo i da li moj otac možda negde boravi kod rodbine (u slučaju da je i dalje živ), npr. na
selu sa ograničenim sredstvima komunikacije itd., i kako onda doći do njega.
Unapred se zahvaljujem na svakoj pomoći i savetima koje mi možete pružiti.
S poštovanjem
Michel.

_________________
Ne brze od zivota....
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2011 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar dan

Znamo da mu je otac ziv i da zivi u Srbiji ( mozda u Pancevo ), ali ne zivi sam.

Ziveo u Beogradu, ali srusili su zgradu, pa prebacili su njega na drugo mjesto, mozda u Pancevo.
Neznamo da li se nalazi u nekom starackom domu ili zivi kod nekoga.

Zato vam pisem ovo pismo, da li mozete nam pomoci ?

Molim vas da prosledite ovu poruku svim vašim prijateljima i poznanicima ako poznaju nekoga po prezimenu Todorović.
Pa javi te se na taj mail: investigation@orlovi.com

Stavila sam vam biografiju i pricu mog prijatelja na link.

http://orlovi-forum....ograd-Srbija%29

S postovanjem,

Hvala za vasu pomoc.

_________________
Ne brze od zivota....
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2011 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar dan

Nasa potraga ce biti u emiciji Sve Za Ljubav u cetvrtak 10 novembar u 21:00 na RTV PINK i RTV PINK PLUS.

Zamolela bih vama da je gledate.

Hvala u napred

S postovanjem

S.

_________________
Ne brze od zivota....
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2011 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sakam1000 je napisao/la sledeće:
Dobar dan

Nasa potraga ce biti u emiciji Sve Za Ljubav u cetvrtak 10 novembar u 21:00 na RTV PINK i RTV PINK PLUS.

Zamolela bih vama da je gledate.

Hvala u napred

S postovanjem

S.


Krasna vijest. Very Happy Drago mi je da se nešto pokrenulo s mrtve tačke. I ako budem u prilici svakako ću pogledati Sve za ljubav, mada se kod nas ovdje ne daje u istom terminu kada i na Pinku RTS, ali svakako ću se raspitati kojim je terminom kod nas.
Srećna potraga.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2011 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozete gledati PINK preko internet:

http://www.profreetv.com/index.php?content=watch&tvid=1

_________________
Ne brze od zivota....
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2011 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo,bas mi je Pink,i ta emisija trenutno na TV,nadam se,da da ces konacno dobiti odgovor,koji dugo trazis..bolje znati ista,nego nista,ma kakva da je istina,pa - SRETNO! Very Happy
 
graphiker
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 29 Apr 2007
Poruke: 4
Mesto: Koz. Dubica / München

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2011 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i, kako je proslo, jel ima ista novo?
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2011 9:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

graphiker je napisao/la sledeće:
i, kako je proslo, jel ima ista novo?


Taman sam isto to željela da pitam. Da li je neko gledao emisiju, jer ja nisam imala priliku. A zaista me živo zanima, jer redovno pročitam svaki upisani post na ovu temu. Kako god, voljela bih da neko kaže koju riječ ako je gledao ili da nam sakam1000 javi.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
sakam1000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Avg 2009
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 15, 2011 3:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar dan,

Hvala za vase poruke.

Misel nije bio u emiciju, novinari su imali neke probleme.

Bice prvi deo ovaj cetvrtak na RTV PINK.

Ima novosti Very Happy

Nasa potraga je bila u POLITIKA

http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Misel-trazi-oca-Aleksandara.sr.html

dobilismo Izvode iz Stari Grad.

Pozz

_________________
Ne brze od zivota....
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 15, 2011 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Drago mi je da ste nam sve to i javili. Zaista vam i nadalje želim uspješnu i prije svega srećnu potragu. Pročitala sam i članak i vidjela fotografije. I još jednom srećno i naravno, molim vas, po koji put nam i javite dokle je stigla potraga.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Pitanja i problemi ~ -> Trazim oca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon