www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Deja vu
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2006 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da u trenutku dodje do nekog "kratkog spoja" u mozgu, pa nam se taj trenutak ucini kao da smo ga vec doziveli ili sanjali, (mozak ga registruje kao vec poznat dogadjaj, a on to ustvari nije). To nam se desava tek posto taj momenat prodje. Nikad se ne desi da nam se taj dogadjaj ucini poznatim neposredno pre nego sto se desi. Zbog toga to nije predvidjanje buducnosti i sl., vec nas samo sopstveni um zavarava.

To je moje misljenje, mozda i nije ispravno. Ko ce ga znati... Confused


 
natashaaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 128
Mesto: duBBBrava

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2006 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LaNa83 je napisao/la sledeće:
desavalo mi se mnooooooogo puta ....imam osecaj kao da sam to sve vec sanjala sto je vrlo moguce jer mi se cesto snovi ostvaruju...pa bih mozda mogla tako to da objasnim... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Totalno poznato!! Meni se već događalo da sanjam neki događaj, u jutro ga ispričam frendicama i onda se to stvarno i desi.. Nekad se desi isti dan, nekad za mjesec, al se ostvari.. Čudno.. Sad žalim što ne sanjam da imam hrpu para, a dečko da mi je mister svijeta.. Very Happy
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2006 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tesko pitanje,da li je Deja Vu fenomen ili slucajnost.Mislim da ne postoji nego ko se nije našao u situaciji da predvidi neki događaj ili da se dogodi nešto za što se misli da je već doživljeno.
Ne znam koliko je to domen psihologije ili parapsihologije.Pročitao sam knjigu Život poslije smrti i pravi Deja Vu,ali naučnog odgovora nema.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2006 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Ja mislim da u trenutku dodje do nekog "kratkog spoja" u mozgu, pa nam se taj trenutak ucini kao da smo ga vec doziveli ili sanjali, (mozak ga registruje kao vec poznat dogadjaj, a on to ustvari nije). To nam se desava tek posto taj momenat prodje. Nikad se ne desi da nam se taj dogadjaj ucini poznatim neposredno pre nego sto se desi. Zbog toga to nije predvidjanje buducnosti i sl., vec nas samo sopstveni um zavarava.

To je moje misljenje, mozda i nije ispravno. Ko ce ga znati... Confused


I ja mislim tako Wink
taj osjećaj mi se dogodi sekundu i kasnije kao da ništa nije bilo. A tu sekundu se trznem i pokušam se sjetiti jesam li prije već tu bila, ali ne ide...

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vec vidjeno (fr. deja vu) je dozivljaj da je nesto sto je upravo u toku vec ranije vidjeno i da se sada samo ponavlja.
Na slican nacin ali redje javlja se i osecaj vec poznatog glasa, zvuka, poznatih recenica ili namera.
Objasnjava se mogucim produzenim emocionalnim stanjem iz prethodnih sekvenci ponasanja,
kada se licnost u novim uslovima nije preorganizovala, usled umora ili drugih psiholoskih smetnji.
Poseban slucaj u vidu dozivljaja "vec ispricano" javlja se u psihoanalitickim seansama kada
pacijent ima cvrsto uverenje da je neki dogadjaj vec ispricao terapeutu, sto se tumaci kao vid otpora pacijenta.

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 27, 2006 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovakva tema vec odavno postoji, pa spajam ovu od clana "aureliano" sa postojecom! Nastavite ovde!

_________________


 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milion puta mi se desio, ali mislim da iza toga stoji samo varka naseg uma.
 
#Alex#
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Nov 2006
Poruke: 107
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, i meni se to dešava s vremena na vreme. Mada negde sam pročitala da su to samo naši snovi koj su se ostvarili. Od tada vodim dnevnik svojih snova, ali nikada nisam naletela na san koji je postao deja vu. Ne znam šta da mislim o tome.

_________________
Samo napred, nazad ne mozemo!
 
gogio
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 67
Mesto: Herceg Novi

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li bi deja vu bio ako nesto sanjam neki dogadjaj koji se kasnije desi, ako jeste desava mi se po2-3 puta mjesecno takvo sto, jednio mi se nikad nije desilo da se probudim u kozi nekog milionera....pih
 
stefan80
$$ Ђавољи адвокат $$
<b>$$ Ђавољи адвокат $$</b>



Godine: 43

Datum registracije: 06 Nov 2006
Poruke: 3261
Mesto: $$ DEVIL LAND $$

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 20, 2007 12:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Desava mi se cesto,cak kad krene nekad se setim i ispricam nekoj osobi sta ce se desiti u toj prostoriji i ko ce sta reci u narednih par minuta,pa ispadnem ko Kleopatra a i osecam se Laughing

_________________

I put od hiljadu milja mora poceti jednim korakom
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 20, 2007 3:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu da kazem da cesto imam osecaj "deja vu".Prosto je neverovatno da mi je ponekad dovoljna i najmanja sitnica(neciji porkret,gestikulacija,...) pa da imam taj osecaj.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
dado2009
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam da li da vjerujem ili ne u to.
to mi se dogadjalo dok sam bio mladji, sada sto dalje bas i nemam takvih situacija.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~ -> Deja vu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  sledeća
Strana 10 od 12

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon