www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Besmrtnost... ???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
lacucaracha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 04 Jun 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po Bibliji smrt je stupila jer se covjek okrenuo od Boga koji je zivot i odabrao je smrt, ali besmrtnost ne treba shvatati kao stanje u kojem je covjek sada ali da ima mogucnost da zivi veoma dugo onakav kakav je sad. Bog nama ne nudi besmrtnost
van njega vec u sebi, mi se mijenjamo time postajemo bogovi ne po prirodi vec po blagodati


 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 05, 2005 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moje je pitanje zasto se covjek okrenuo od Boga? I ako je vec izabrao smrt zasto ta smrt postoji van ljudi kao zasebna kategorija ociglednoje da se ovdje vidi opozicija Bog - smrt. Opozicija je cist zakon naseg svijeta i ponovicu opet zasto bi ona bila zakon neke druge stvarnosti???? Pitacu i to zasto covjek mora da postaje Bog po prirodi... zasto uopste mora da vazi to da se tezi ka necemu a ne da sve bude vec u samom pocetku dato....
 
zivcana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 13

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2005 9:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikad ne bi prihvatila besmrtnos, zasto da gledam da osobe koje volim umiru i jedna po jedna da nestaje u mom zivotu a ja da zivim vjecno, smrt je dio zivota, rodimo se da bi umrli, cim se rodimo i progledamo pocinjemo umirati
 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 5:37 pm    Naslov poruke: Besmrtnost Na vrh strane Na dno strane

U Bibliji stoji da je covjeku bila data stvaranjem, USLOVNO, i da je izgubio nepostovanjem uslova. A uslov je bio sklad sa poretkom i nacinom na koji je Bog osmislio univerzum i zivot u njemu. Analogija je povratak ovom idealu, inace nema besmrtnosti nikad ni za bilo koga... Genetski inzenjering je mocna nauka, culi ste za to. E oni kazu da se zaustavljem gena starenja ljudski vijek moze znatno produziti (radili su neke uspjesne eksperimente sa paradajzom i zivotinjama). Vjerovatno je tako ali to jos ne bi bila besmrtnost. Vjerujem da je ona moguca pod gore navedenim uslovima, a to bi znacilo imati kompletan sklad u tri aspekta: covjek-Bog, covjek-priroda i covjek-covjek. U protivnom, pade sistem.
 
Djole_i500
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 18 Feb 2005
Poruke: 74

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 23, 2005 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samim time dok se produzava moja vrsta ja sam besmrtan jer dok bar neki deo mene zivi, ziv sam i ja, a ako bih zeleo biti besmrtan, vise mislim na duhovnu besmrtnost, znaci da me se seca narod po nekom delu, pre dobrom nego loshem
 
dr@gan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 13 Jan 2005
Poruke: 28
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 24, 2005 6:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bi bio besmrtan samo da sam siroce,ali posto nisam ja mislim da je to proklestvo!! Rolling Eyes
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 23, 2005 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne!
Da gledam ljude oko sebe koje volim kako umiru i odlaze a ja da ostajem...
Da sam svesna toga da cu sve nadziveti...
Da kad pozelim da nestanem da to ne mogu da izvedem...
da sve vec isprobam i prozivim ... koja ce mi radost biti u zivotu? Cemu da se nadam? sta da zelim novo? Sve ce se vrteti u krug posle nekih 200-300 godina Sad

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 23, 2005 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne.
Zivot je kratak.
Jednom se zivi, sve sto nam se desava u zivotu dobro ili lose, sve se to jednom desava.
Nikada nece biti ono isto.
Covek se uci do kraja zivota, sta bi radila da sve znam, da sam sve isprobala, da nema nista novo, da svi oni ljudi koje volim umiru a ja ostajem ? Familija, drustvo, deca, muz.
Bolje je ovako, barem znamo zasta se zivi : da nam zivot bude sve lepsi i lepsi, posto je taj zivot jedini !
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 12:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne ovim zivotom, mislim da ima isuvishe tuge i bola da bi ziveo vecno na ovaj nacin!Pa to bi bilo gore od smrti i svake osude.
 
sean999666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 178

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mogu da zamislim pojam vječnosti.
razmišljao sam i odgovor bi bio ne jer,ali bih volio produžit život za nekih 200-300 godina.
 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zelim da zivim vjecno, i to sa zadovoljstvom.... to je najveci dar koji moze da ti pruzi ovaj svijet...
 
komex
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jul 2005
Poruke: 42

PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi zeleo da zivim beskonacno jer bi to posle odredjenog vremena postalo dosadno kao i sve... Ali bi voleo da zivim malo duze to sigurno...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Besmrtnost... ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 3 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon