www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Besmrtnost... ???
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 04, 2005 4:31 am    Naslov poruke: Besmrtnost... ??? Na vrh strane Na dno strane

"Kad bi nam neko ponudio besmrtnost na zemlji, ko bi htio primiti taj zalosni poklon."

Kako Vi mislite o ovom citatu?? Jel bi besmrtnost bila teret ili poklon za Vas (kad bi Vi bili besmrtni a ostale osobe smrtni)??

Molim za ozbiljne odgovore... Exclamation


Hmmm... razmisljam vec sigurno 10 minuta za sta bi se odlucio! Na jednoj strani covek voli vecno da zivi, ali nisam siguran da li je svima jasno, sta bi to znacilo kad je neko besmrtan a ostali umru posle nekog vremena....

Sa jedne strane bi sigurno voleo vecno da zivim i da nikad ne zaklopim oci, ali sa druge strane mislim na tuznu stranu, jer svi moji dragi bi preminuli i sve bi gubio sto meni znaci, i to uvek iz pocetka...

Zato mislim, iako je iskusenje zaista ogromno, da bi radje bio smrtno bice... Exclamation


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 04, 2005 5:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u potpunosti se slazem sa jugovicem ... zasto Question

Pa jednostavno sama rec besmrtnost me ubija u pojam. Zasto bih ja bio besmrtan a osobe meni tako vazne u zivotu da umiru pred mojim ocima. Mene sama pomisao na to bi ubila u pojam .. inace u pravome zivotu ne bih zeleo da prezivim sve u svojoj porodici jer bi me ta samo ubila sama bez ikakvih drugih povoda ..

Nazalost, slazem se sa time da bih ipak bilo bolje da jedan dan umrem nego da time sto sam besmrtan ubijem sam sebe u pojam i izludim nachisto jer onda ne bih nista video od zivota i ovako i onako.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
midjko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 14 Apr 2005
Poruke: 7
Mesto: Slovenija

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 04, 2005 7:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Takodje se i ja slazem a obojicom.

Ako treba da se mre nek se mre.

Kako bi bilo zivjeti vjecno nedaj Boze? Pa dosadijo bi sam sebi. Jedino sto bi bijo dobar za historijske analiticare, jer bi jim nakon 10 000 godina mogao reci kakve smo mi tad cudne kutijice imali i buljili u njih 28 sati dnevno pri tom igrajuci se sa misom na spagi i klavirom na spagi.
A tad bi oni imali sve nesto high (Amerikanci vjerovatno) a ti bi jim govorijo, da to nije nista da si vidijo za svog zivota vec svega i svasta.

Da ti neko podari da vjecno zivis? Pa gora ti kazna od njega ne treba.

_________________
Ko rano rani ili je fizichki radnik, ili mu je cerka na derneku.
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 8:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se takodje slazem sa vama. Besmrtnost, da dar bude nikada ne moze. Ne bih nikada prihvatila da budem besmrtna, jer kao sto je Jugovic rekao nebih volela da vidim meni drage osobe da me napuste, ali i ako pogledate sta se sve desilo sa svetom u poslednjih nekoliko dekada, zar bi ste voleli da prisustvujete jos vecim tehnoloskim otkricima ali takodje i jos vecim zlima i opasnostima .

Na drugu stranu, tj. Religioznu, nikada ne bih prihvatia besmrtnost jer jedino Je Bog besmrtan, a da mi neko ponudi besmrtnost smatrala bih velikim kusenjem koje samo Djavo moze da uputi.
 
kaliguladrrocko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 09 Apr 2005
Poruke: 28

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa bas po religiji smo besmrtni. Telo je samo kutija, pakovanje. Dusa je besmrtna!
Po tome-ko veruje u Boga, veruje i u besmrtnost!
New Evil
 
Mistress
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 70
Mesto: Zadar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 9:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ne bih voljela biti besmrtna u ovom svijetu. mozda u nekom drugom, u nekoj mojoj utopiji ... ali mislim besnrtnost.. vjecnost. to su prevelike rijeci, pretesko, prenezamislivo za nas nase mozgove. to je kao kad pokusavamo zamisliti svemir. onda bi postali dio svemira, i nitko nas ne bi mogao izvuci sve dok jednom ne bismo upali u crnu rupu.
besmrtno je zastrasujuce.

_________________
Ain't gonna waste my hate on you
I think I'll keep it for myself
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 8:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kaliguladrrocko je napisao/la sledeće:
Pa bas po religiji smo besmrtni. Telo je samo kutija, pakovanje. Dusa je besmrtna!
Po tome-ko veruje u Boga, veruje i u besmrtnost!
New Evil


Upravu si.......mada je ovde rec ne samo o dusi....to se podrazumeva. REc je o besmrtnosti tela Exclamation Exclamation
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mislim da svako u neko trenutku pozeli besmrtnost, ali kad bi to imali bilo bi na jako dosadno. Samislite da dozivite smrt recimo vase trece zene, pa djece, unuka, mislim da bi vam nakon svega tog zivot itekako bio dosadan pa bi prizeljkivali smrt

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 07, 2005 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Besmrtnost, ne samo da se ne bih razmisljao da je ne uzmem, nego bih bez pogovora prihvatio taj DAR. Stvari kao sto su neki omiljeni ljudi ili pak smrt 3 ili 100 zena su tako mizerne u odnosu sta BESMRTNOT moze da ponudi. Svijet sam po sebi je koncipiran tako da nikad ne mozes dostici savrsenstvo zbog toga cak i vjecan zivot ne znaci nista pretesko ili pretjerano, ali ti pruza mogucnost neprestanog usavrsavanja... Pa zar niko nikad od vas nije mogao da udise zivot punim plucima, ne u smislu da si slobodan tj. da nemas nekog sefa ili sl. nego da uzivas u nevjerovatnim kombinacijma ovog svijeta... Ljudski zivot nije dugotrajan bas iz razloga sto je covjek izrazito nesavrsena kreacija univerzuma. a svemir takodje i na ovom planu ide ka najboljem, ka BESMRTNOM... pa bas zbog toga sto je covjek tako slab boji se besmtrnosti... ali kad bi bili besmrtni....
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 07, 2005 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm...da sam besmrtan ne znam dal bih voleo posto nisam nikada probao Laughing Laughing ... ali bih voleo kada bi mogao da vidim sta ce se desiti za od prilike nekih 100-200 godina i zanima me gde ce tada biti covek i na sta ce liciti ova nasa planeta...

U sustini ima tolko stvari na ovom svetu koje bih voleo videti i proziveti da mi ni tri zivota ne bi bila dovoljna za to. E sad....ne znam dal postoji i jedan covek na ovoj planeti koji ima sve sto je ikada zeleo i sve sto mu je ikada bilo potrebno da bude srecan tako da....
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 07, 2005 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zaista tesko pitanje,mislim da je besmrtnost ipak duboki pojam i da je veoma nepredvidivo kako bih se osecala kao neko ko moze vecno da zivi.
onaj covek ko sebe pronadje u jednom zivotu njemu apsolutno nije potrebna besmrtnost da bi doziveo smisao i poentu zivljenja.
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 07, 2005 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NE!!!
Dakle...ne bih zelela to...nestaju mi ljudi pred ocima...dolaze novi,ali i oni idu...ne,hvala...Znam da svako zeli da uziva u zivotu,ali sta ce ti zivot kad svi koje volis odu...

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Besmrtnost... ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 1 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon