www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sve sto treba da znate o motor-u...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U citatu je rec samo o izolacije usisne grane i kako je samo zbog toga manja usisna temperatura vazduha i malo veca snaga. Znaci da jeste resenje do negde.

Intercooler jeste idealna stvar sto ti kazes, ali i kosta.



_________________
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 10, 2006 8:56 pm    Naslov poruke: K & N filter Na vrh strane Na dno strane

Interesuje me da li cu sa zamenom postojeceg filtera novim K & N filteromdobiti onaj mumlajuci zvuk motora ili moram komplet dovod vazduha promeniti. Mislim da li cu dobiti onu prodornost zvuka samo sa obiscnim k&n filterom ili moram ugraditi i onu njihovu cev sa okruglim filterom???? Oni sa iskustvom sa ovim filterima neka ostave post....

Hvala unapred

_________________
nedd1ch
 
S*A*S*A
Alll rights reserved
Alll rights reserved





Datum registracije: 27 Maj 2004
Poruke: 13969
Mesto: Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 10, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hoces dobices zvuk ...ja sam to imao na mom Golf Wink Samo sto mi je ondah trosio malo vise i posle jednog vremena ti top dosadi Mr. Green
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok ,samo koliko vishe troshi? otprilike? i da li je istina da filter traje milion km ? i da se samo s vremena na vreme opere?

_________________
nedd1ch
 
boki82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Avg 2005
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako mozes naci APEXi uzmi taj , jer oni su najbolji filteri i ne koriste ulje po njima kao k&n
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filter traje toliko dugo da, svremonom na vreme samo prodjes sa kompresorom preko njega.

Ali pazite sa tim sportskim filterima. Oni propustaju vise vazduha, sa tim i vise sitne prasine. To utice na dugotrajnost motora...

_________________
 
boki82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Avg 2005
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nebi trebali toliko prasine da propustaju mislim ako do toga dodje ode motor mislim da k&n je okej ali ima boljih kao sto sam rekao
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znachi bolje ne uzimati sportski filter jer shta mi vredi mocan zvuk i performanse kada mi postepeno unishtava motor.
Da li ima nachin da se zashtiti od tog usisavanja sitne prashine,neke majstorije domace da li postoje ?

_________________
nedd1ch
 
boolero
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 265
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 8:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bolje ga nemoj uzimati...
Snagu necesh dobiti(mozesh je cak i izgubiti), pare cesh izgubiti al cesh dobiti bolji zvuk...
Moj savet ako vec ocesh zvuk, promeni zadnji lonac

_________________
Opel Kadet E 2.0

Opel Vectra B 1.8 16v
Opel Team Serbia
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uzmes KN filter i procistis ga sa njihovim specijalnim preparatom. nikad ne koristi vazdusni pistolj ili takjo nesto slicno.
 
DJ-KOmar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 175
Mesto: Zagreb/Odzak

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeli ko cuo za CYRO sustav za podhladjivanje usisa sa CO2 ima cak verzija i za N/A motore
 
DJ-KOmar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 175
Mesto: Zagreb/Odzak

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoje 2 vrste otvorenog filtera:

MOKRI: K&N,Simota,Apexi,AEM,Computech,weapon R........uglavnom sastoje se od pamucnih vlakana navlazenih uljem koje na sebe lijepi necistoce...

SUHI:Simota,HKS,Blitz.....oni su napravljeni od spuzeve i ne peru se niti se spricaju uljem

Prednosti: suhi imaju bolju prtocnost jeftinije odrzavanje ali zato dosiju filtraciju od mokrih, koji imaju nesto bolju filtraciju ali zato losiji protok.

Sa svakim se moze dobit zvuk, i nesto hp ako se dobro ugradi , a moze se i izgubit nesto konja kod nekih auta koji imaju mjerac protoka zraka pa se ugradnjom otvorenog filtera remeti strujanje zraka koje vise nije laminarno pa senzor nemoze dobro ocitat protok a efekt je obicno gubitak snage i onaj zvuk mooop u usisu Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> Sve sto treba da znate o motor-u... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  sledeća
Strana 4 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon