www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koji je jezik najlepši?
Strana 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 02, 2006 6:03 pm    Naslov poruke: Koji je jezik najlepši? Na vrh strane Na dno strane

...prema bilo kom kriterijumu Wink

Šta Vi mislite?



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 02, 2006 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni - italijanski. Lagan je, nežan, osećajan. Nisu mi baš neki kriterijumi ali jednostavno je lep i moćan za izgovor.. Prelep.
Na drugom mestu mi je ruski. Pomalo je smešan ali je nekako..kraljevski.
Eto, toliko od mene.
 
marko14
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 37

Datum registracije: 13 Avg 2006
Poruke: 1263
Mesto: Somewhere

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 03, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Italijanski je melodičan jezik i lagan za uciti, mada se meni jako svidja njemacki nekako je ostar i "otmen".
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim romanske jezike više od drugih.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Modesty Blaise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Mar 2004
Poruke: 98

portugal.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Italijanski jeste lep, ali za mene je Spanski jos lepsi, nekako melodicniji i topliji.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Italijanski, spanski Very Happy
Melodicni su/pevljivi i obozavam da ih slusam! U svakom slucaju, vise mi prijaju romanski jezici. Very Happy
I naravno srpski jezil! Ponosna sam na bogatstvo naseg jezika! Wink

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Sre Nov 01, 2006 2:14 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Modesty Blaise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Mar 2004
Poruke: 98

portugal.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 12:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hehe, to je zato sto mozda nisi cula portugalski. Jako je slican spanskom, ali samo na papiru. Kada sam prvi put slusala ljude ovde pomislila sam da svi imaju problem k'o da im je muka i da su se zadavili Razz
Romanski jezici su u neku ruku slicni ali i tako razliciti.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Portugalski mi se ne sviđa baš. Žužkav nenakav (pogotovo Brazilska verzija).
Talijanski jest melodičan kao nijedan drugi. Španjolski je strastveniji, divan i živ. Francuski je tu negdje, bogat i strastven i vrlo poetičan!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e kad vec potegnuste pricu o Portugalskom...Zaista sam i ja primetila da neka slova jako cudno izgovaraju..kao da drze vruc krompir u ustima dok pricaju Laughing buaziw...kao da slovo R uopste i ne izgovaraju, ili ga nekako na neobican nacin izgovore.. Rolling Eyes U sustini svaki je jezik na svoj nacin lep. Ja recimo volim italijanski jer je nekako melodican, brz, deluje nekako zivahno i ubedljivo Wink a s druge strane volim germanske jezike narocito danski. Danski mi nekako deluje jako ozbiljno ali odlucno.Jezik u sustini vecinom i odrazava svoje govornike, ili se meni bar tako cini.Vrlo se cesto i potrvdilo ovo misljenje no, bilo kako bilo, recimo da jedan od jezika koji se meni strasno svidjaju jeste skotski. Vecina ga ne voli, ali mene odusevljava.Jako je tezak za nauciti, i strahovito neobican.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je portugalski mnogo ruzan. Kao i nemacki. Italijanski mi previse zvuci kao neko prenemaganje. Po meni, najlepsi jezici (da ih slusas i uzivas) su engleski (sa britanskim akcentom), grcki, spanski i francuski.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 05, 2006 5:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolji mi je havajski, a najruzniji siptarski. Ne zbog Kosova, vec u nekim recima imaju dva suglasnika jedan pored drugog na pocetku reci koji kao da su izvuceni iz loto-bubnja. Npr.: mb, ng, flj, šć...

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Modesty Blaise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Mar 2004
Poruke: 98

portugal.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 05, 2006 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Portugalski je bas takav kao da si se zadavio. Skoro da nema reci koje nemaju bar jedno š ili ž, nj ili lj, dok slicne reci spanskom imaju s ili z.
Na primer rec "strani (jezik)" na portugaskom je "(lingua) estrangeria" sto se izgovori kao lingua ištranžejra, dok spanci kazu "idioma extranjero" - cita se kao idioma estranhero, mnogo mnogo melodicnije, a jos lepse je na italijanskom "lingua straniera".
Portugalski R koristi itekako, ali ono grleno, vrlo slicno francuskom.

Toliko o romanskim (niko doduse ne pomenu rumunski, koji je mozda jos gori od portugalskog).
Iako ih ne govorim, ja isto volim germanske jezike
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Koji je jezik najlepši? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  sledeća
Strana 1 od 15

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon