www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

jela od povrca
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Povrće i salate ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 04, 2013 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sufle od brokolija



Sastojci:

250 g brokolija

3 kašike putera

3 kašike brašna

3 dl mleka

120 g kačkavalja

40 g parmezana

6 jaja

3 kašike ulja

mešavina začina


Priprema:

1. Brokoli iskidati na cvetove i obariti ga u slanoj vodi. Belanca odvojiti od žumanaca pa umutiti u čvrst sneg.

2. U šerpi otopiti puter, a potom dodati brašno i kratko propržiti. Dodati mleko i kuvati uz stalno mešanje dok se masa ne zgusne.

3. U zgusnutu masu dodati kačkavalj i parmezan, začiniti po ukusu, promešati i ostaviti da se ohladi.

4. Posebno umutiti žumanca, dodati ohlađen sos, obarene cvetove brokolija i sneg od belanaca, pa polako promešati.

5. Posude za sufle premazati uljem, sipati pripremljenu masu i peći u rerni dok ne porumeni.


Prijatno!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 11, 2013 1:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pljeskavice od tikvica

Prave letnje pljeskavice, idealne za one koji ne vole meso! Letnje "pljeske"




Priprema (40min.)



* * * Sastojci * * *


2 tikvice (sitno narezane)

2 jajeta

2-3 kašike brašna

So, vegeta

1/2 kesice praška za pecivo

Ulje za prženje



Tikvice narendati i dodati im malo soli. Ostaviti da odstoje 10 minuta, da bi otpustile vodu.

U posebnoj činiji umutiti jaja i dodati isceđene tikvice. Dodati brašno, pecivo i začine. Kašikom uzimati masu, napraviti pljeskavice i pržiti na vrelom ulju.

Pržene "pljeske" stavljati na papirnu salvetu da bi se ocedio višak masnoće.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 11, 2013 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bećar paprikaš

Ovo je jedno vrlo jednostavno jelo, koje se vrlo brzo priprema, a osnovni sastojci su luk, paprika, paradajz, mast, so i biber.





Svi ostali sastojci koji mu se dodaju bilo da su u pitanju pirinač, tarana, jaja, krompir, meso ili bilo šta drugo je ono što od ovog jela pravi različite podvarijante kao što su đuveč, sataraš ili mućkalica.

Količina namirnica je proizvoljna, ne postoji određena mera, ako volite više paprike stavite je više ili dva-tri luka ako tako više volite, bitno je samo da najviše bude paradajza zbog njegovog soka.Takođe, paradajz možete oguliti pre nego što ga isečete.

U šerpi se na masti kratko proprži sitno iseckan luk, doda mu se na rezance isečena paprika (slatka i ljuta), paradajz isečen na kriške, i jedna šolja pirinča.

Sve se posoli i pobiberi po ukusu i kuva se poklopljeno dok se pirinač skuva, a po potrebi ako pirinač upije sav sok od paradajza može se doliti voda, ali najbolje je da se sve skuva u soku od paradajza, a da se ne dodaje nikakva druga tečnost.

Ukoliko pravite paprikaš samo sa povrćem, odn. bez pirinča, ostavite da se kuva dok se sos ne zgusne.

Na kraju možete dodati i jednu vezicu iseckanog peršunovog lista.

Uz bećar paprikaš, ako u njega ne stavljate ništa od onih već pomenutih dodataka, odlično ide obična proja od belog kukuruznog brašna. I to bi bilo to... brzo, jeftino i jednostavno.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 13, 2013 4:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zapečena boranija s palentom




* * * Sastojci * * *

700 g boranije

2 glavica crnog luka

2 šargarepe

500 g junetine od buta

2 dl neutralne pavlake

2 jajeta

juneće supe po potrebi

4 kašike palente

mirođija,

ulje

mešavina začina, biber



* * * Priprema * * *

1. Junetinu iseći na krupnije kocke, crni luk na kockice a šargarepu na kolutove.

2. Na malo ulja propržiti crni luk a potom dodati junetinu te i nju kratko propržiti.

3. Potom dodati šargarepu i nastaviti sa dinstanjem na umerenoj temperaturi povremeno dolivajući juneću supu dok meso napola ne omekša. Zatim dodati boraniju i nastaviti sa dinstanjem.

4. Pred kraj dinstanja, kada svi sastojci omekšaju a suvišna tečnost uvri (potrebno je da ostane vrlo malo tečnosti), dodati mirođiju i začine po ukusu.

5. Vatrostalnu posudu nauljiti i u nju presuti boraniju sa junetinom.

Peći u zagrejanoj rerni na 200 ºC 30 min

* * * Posebno umutiti neutralnu pavlaku i jaja pa preliti preko boranije i odozgo posuti palentom. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 17, 2013 8:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vavilonska kula


Idealno je vreme da svoju trpezu obogatite jelima s paradajzom. Leto je doba kad ovog povrća, bogatog vitaminima, ima u izobilju.




* * * Potrebno je * * *


4 paradajza,

paprika,

limun,

veza korijandera,

3 supene kašike maslinovog ulja

so, začini,

malo šećera,

2 mala avokada,


250 g mocarele


* * * Priprema * * *

Za pripremu preliva potrebno je iseći papriku na sitnije kockice, iscediti sok iz jednog limuna, a koru narendati.

Sve pomešati sa sitno seckanim korijanderom.

Dodati ulje i začiniti solju, šećerom i začinima. Paradajz i mocarela se iseku na tanke kolutove, avokado prepolovi, izvade koštice, a sredina iseče na komade.

Ređajte sečeni paradajz, avokado i mocarelu, a između pojedinih slojeva sipajte pripremljen preliv.

* * * Da bi jelo bilo ukusnije, možete da ga prelijete s malo maslinovog ulja i poslužite s praškom šunkom. * * *


Prijatno!






Korpice od paradajza i krompira




* * * Potrebno je * * *


700 gr. paradajza,

750 gr. krompira,

pola zelene i pola crvene paprike,

so, kari, biber,

6 kašika maslinovog ulja,

3 luka,

4 supene kašike paradajz-pirea




* * * Priprema * * *


Krompir dobro operite i isecite na kriške.

Začinite, pomešajte s pet kašika maslinovog ulja i poređajte na pleh. Rernu zagrejte na 200 stepeni i krompir pecite oko 45 minuta.

Paradajz isecite na manje kocke i zajedno sa sitno iseckanim lukom dinstajte na malo maslinovog ulja.

Promešajte i polako dodajte paradajz-pire sa 1/8 vode. Sos ostavite da provri i kuvajte još 15 minuta.

Začinite karijem, biberom i solju.

Krompir prelijte pripremljenim sosom.

* * * Korpice ukrasite listićima peršuna. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 13, 2013 3:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Omlet sa povrćem

Jelo puno ugljenih hidrata i vitamina. Dobar za doručak i večeru a može i za ručak.



Zdrav obrok za :20 min.



* * * Sastojci:* * *



10 jaja

4 paprike

4 paradajza

1 glavica luka

2 kašike brašna

3 kašičice maslinovog ulja

1 režanj belog luka

Bosiljak, peršun, so, biber

2-3 kašike mleka



* * * Priprema * * *

Povrće usitniti na male kockice i dodati mu ulje. Na tiganju dinstati - prvo paprike i luk, a potom dodati paradajz, pa beli luk. Po potrebi dodavati vodu.


Jaja istući s nekoliko kašika mleka, dodati pola umaka od povrća, peršun i bosiljak, zapeći kratko u mikrotalasnoj ili u običnoj pećnici.

Podeliti na tri dela. Na svaki deo rasporediti trećinu preostalog umaka od povrća.



* * * Ide odlično sa zelenom salatom, ali i sa svakom drugom. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Povrće i salate ~ -> jela od povrca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon