www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Paralelni zivot-istina ili ne???
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 15, 2004 4:03 pm    Naslov poruke: Paralelni zivot-istina ili ne??? Na vrh strane Na dno strane

Zamislite da svoj zivot "emitujemo" kao radio signal tako da se na odredjenim "frekvencijama" nalaze odredjenje "radio stanice". Svest mi govori da trenutno sedim ispred kompjutera i zadajem "novu temu", ali na nekoj drugoj "frekvenciji" nalazim se sa nekim svojim prijateljima i mozda igram bilijar. To znaci da ako smo trenutno na "ovoj" frekvenciji tada zivimo ovaj "svesni" zivot ali pitam se sta se desava na drugim "frekvencijama" koje se isto nalaze u nama?

Da li je moguce uci u paralelni zivot i biti svestan toga. Da li tako nesto uopste postoji? Koji je vas pogled na to?
preuzeto sa neta



_________________
 
FANATIC-NS
PARTY MAN
PARTY MAN



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2004
Poruke: 979
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 28, 2004 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paralelni zivot postoji,u to sam sasvim siguran.Citao sam dosta naucnih knjiga na ovu temu.Naucnici cak tvrde da postoje nevidljive kapije u nekim delovima sveta kroz koje kada nesvesno prodjete ulazite u taj paralelni svet slican nasem.Verovatno ste culi da je mnogo puta neko nestao i nikada nije pronadjen.A doticni nisu imali razloga za beg ili tome slicno.
Problem kod tih kapija je kako naucnici tvrde,njihovo stalno menjanje pozicije.I kada prodjete kroz nju,ne znaci da se mozete kroz istu i vratiti.
To se moze svakome od nas desiti...znaci dok idete kod prijatelja ili bilo gde,vi slucajno mozete na nju nabasati..mada kako oni kazu,mogucnosti su male...bar za sada.
Ono sto mene interesuje je ako on postoji...kako bi delovao susret izmedju dvoje istih osoba ali iz dva sveta.Koji bi to sok bio.
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 3:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nisam bash siguran....Fore oko paralelnog sveta su se javljale josh u davnim davnim sumerskim epovima.Jedan je ep o Gilgameshu gde ratnik odlazi u paralelni svet ali je taj paralelni svet ustvari pakao.Cak su i egipcani verovali da postoji druga dimenzija.Izida i Oziris su imali one (trip) krune za koji mnogi veruju da su kljucevi za drugi svet,dok drugi veruju da su to suncevi generatori (tada sunce beshe Bog) dok treci da su to kljucevi dobra i zla.Na tu foru je i proizashao onaj film stargate.
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitajte knjigu Benedikta "paralelni svet fantazija ili stvarnost" u njoj se nalazi pazljivo prikupljen materijal ljudi koji su se sustreli sa tim svetom.
Recimo ima jedna prica o coveku koji je ujutru izasao u kucnim papucama i mantilu po novine i nestao. Na istom tom mestu kroz godinu dana korak koji je pre godinu dana bio misteriozan sada je postao stvaran i jednostavno covek se u istoj poziciji i istom odelu vratio na ovaj svet i nastavio ka kiosku da kupi novine jer to mu je i bila namera. Nikad niko nije mogao tu pojavu da objasni, a i nije jedina. Da postoji paralelni svet verujem ali sa rezervom jer licno nikada nisam srela nikoga kome se to desilo vec sam samo citala knjige i stvari koje su ljudi pricali/pisali. I da postoji taj svet ne bih volela licno u to da se uverim sto ne znaci da neki i nisu.
Ipak najinteresantnije oko takvih svetova meni licno je misterija nikada ne razjasnjena - Bermudski trougao, to me je oduvek ostavljalo bez reci.
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 28, 2004 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitao sam tu knjigu poodavno,ali mi priche deluju ''nesigurno''.Vishe mi deluje kao neki zabavni almanah.Ja jako poshtujem rechenicu:
Pa bi na osnovu onoga shto je bilo,mogao da vidish i ono shto ce biti
Citao sam djavolji trokut,ali to je sasvim druga stvar. Twisted Evil
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2004 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Versajski fenomen

Dve engleskinje Ana Moberly (Anne Moberly) i Eleonor Zordan (Eleanor Jourdain) prilikom boravka u Parizu posetile su Versaj u leto 1901.godine. Tek 1911. godine pod pseudonimom Morrison & Lamont objavile su pricu "Jedna avantura" u kojoj su opisale tajanstveni dozivljaj koji su imali prilikom posete Versaju. Prilikom razgledanja odjednom su se nasle u nekom drugom proslom vremenu , oko njih su se kretali ljudi zene, muskarci i parovi u odeci koja se nosila, bar stotinak godina ranije. U parku su se kretale staromodne kocije i igrala deca drugacije obucena. Cak su i teme razgovora koji je dopirao do njih bile iz nekog proslog vremena. Posle izvesnog vremena ponovo su se nasle u svom vremenu sa osecajem, kao da su prosle kroz neki vremenski tunel. Niko osim njih tokom ove posete nije doziveo slican fenomen. Prilikom sledece posete godinu dana kasnije, iako su se ceo dan setali Versajem ovaj dozivljaj se nije ponovio. U parapsihologiji se ovakvi dozivljaji tumace postojanjem mogucnosti da se usled prirodnih fenomena i kretanja zemlje u odredjenom trenutku na odredjenim mestima stvore poremecaji tzv. ”vremenske crne rupe� u kojima vreme ide unapred ili unazad.

_________________
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2004 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pogledajte film "The butterfly effect"....nesto slicne tematike.....mada nisam ustvari ni siguran....jako sam se natripovao posle filma!!

Jako mi je zao sto nemam ni vremena ni zivaca da uzmem Benedikta u ruke....cuo sam da su mu dela prilicno dobra....ebesh ga,jednog dana....nadam se!

Moj licni stav o ovome.......ne znam ni sam Rolling Eyes
 
Ivicakg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 10
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 4:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Buterfly Efect Ubica film mada mnogotripuje A sto se tice paranormalnog sveta mislim da ne postji
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 4:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nista nije iskljuceno....
mozda da ...mozda ne.... ako postoji ja se onda smo setam i zjednog u drugi

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
mitke1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 4

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da postoji svet koji mi ne mozemo videti.Ljudsko oko ne vidi sve frekvencije svetlosti,kao sto ni ljudsko uvo ne cuje frekvencije manje od 16 Hz ni vise od 20 000 Hz. Sto znaci da ne mozemo videti postojanje necega sto se krece pored nas , ali ne verujem da i mi postojimo istovremeno na 2 mesta.
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajmo da za trenutak ostavimo te kvazi naucnike...
Svi znamo da je pravi naucnik A Anstajn rekao da "ista materija ne moze da postoji na 2 mesta u isto vreme", kako i da "ista materija ne moze zauzimati isti prostor u drugom vremenu".

Ps ovo drugo je verovatno svima jasno, a ovo drugo nije ni meni bas najjasnije, ali sam siguran da ima neke veze sa ovom temom. Confused
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pazi Anstajn je naucnik cije teorije relativiteta nikome nisu jasne ali su 100% tacne. Jednostavno je nemoguce biti na dva mesta u isto vreme niti biti u istom polozaju u razlicito vreme Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~ -> Paralelni zivot-istina ili ne??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon