www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Maturalni rad - elektrotehnika
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~
::  
Autor Poruka
Peroo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 13 Dec 2004
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 10, 2005 9:32 pm    Naslov poruke: Maturalni rad - elektrotehnika Na vrh strane Na dno strane

Ima li itko kakvu preporuku za maturalni radi, neko da je radio pa da ima sheme i maturalnu radnju..

treba mi hitno stisla me skola Laughing

Hvala


 
JAK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trebaju mi sheme za ispravljac napona i tome sl
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 8:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Namena uređaja univerzalna napojna jedinica projektovana za napajanje više radio-amaterskih primopredajnika i opreme istovremeno, kao i za punjenje olovnih akumulatora

moguća primena za različita ispitivanja u elektronici

Izlazni naponi i dozvoljeno opterećenje 13.8V fiksno (stabilisano), do 30A (bez zaštite)

0-20V sa regulacijom (stabilisano), do 5A (sa podesivom elektronskom zaštitom)

12V za punjenje olovnih i sličnih akumulatora (nestabilisano), do 10A kratkotrajnog opterećenja, do 5A konstantnog

Merni stepen Analogni, sa instrumentom skale otklona 90 stepeni, klasa tačnosti 1.5

Obezbeđuje mogućnost merenja svih struja izlaznih struja, kao i svih izlaznih napona, osim napona na izlazu punjača akumulatora

Izlazni stepen bipolarni tranzistor MJ 11032 (50A, 300W, Darlington) za fiksni izlaz 13.8V

bipolarni tranzistor 2N3055 (15A, 117W) za regulisani izlaz 0-20V

Stabilizacija filtracija jednosmernog napona izvršena sa dva kondenzatorima ukupne kapacitivnosti 66.000 uF

automatska stabilizacija preko povratne sprege ostvarena operacionim pojačalima za fiksni i stabilisani izvor

Hlađenje hladnjak na zadnjoj ploči uređaja montiran van kućišta opremljen elektronskim termoprekidačem povezanim na bešumni ventilator, u cilju prinudnog hlađenja i regulacije radne temperature
Opšti podaci snaga 550W, napon napajanja 220V-240V
Opis prednje ploče glavni prekidač, prekidač laboratorijskog izvora, izlazni priključci

potenciometri za regulaciju izlaznog napona i prekostrujne zaštite laboratorijskog izvora

signalne svetleće diode prekostrujne zaštite, pregrevanja izlaznog stepena i rada lab. izvora

preklopnici za odabiranje merene veličine mernog stepena

Izrada kućišta gvozdeni lim debljine 2.5 mm osim poklopca debljine 1.5 mm (uobličen mašinski, presom), zaštićen osnovnom bojom iznutra i spolja, a zatim spolja obojen površinskom crnom mat bojom u spreju
Dimenzije u mm (V x Š x D) 130 x 240 x 285
Težina 9 kg
Prodajna cena 170 EUR

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 8:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

na google mozes naci jako puno tekstova i sema ispravljaca samo nisi napisao preciznije sta ti treba Shocked a stp se pera tice...preciznije bi mogao reci barem reci oblast zanimanja ako si uopste jos uvek tu Mr. Green

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije bwe to shema ,to je slika samo ispravljaca Smile munjo moja,neka kuca sheme sa sh i izbacice ih milion,pa google je majka za te stvari,kucaj image gore i naces sve!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
filip_dexter
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 18 Maj 2005
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Automatska regulacija. Jel ima neko nesto o ovome

_________________
SOUTH WILL RISE AGAIN
 
kawi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 23 Apr 2005
Poruke: 11

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 12:09 pm    Naslov poruke: ah, ta struja... Na vrh strane Na dno strane

imam ja ponesto shema i tekstova iz elektrotehnike, pa ako kome sta zatreba moze mi poslati mail na kawi@vip.hr. ako imam sto vam treba, pomoci cu! :)
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa eto sve to zipuj i uploaduj ovdje kao attchments;)

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Botina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma to ti je smeshno- nadji PDF na netu sa sledecim nazivom komponente:
LM317
LM337
To su ti pozitivni i negativni nap. stab.
U PDF-u cesh naci kako ih treba povezati da bi radili kao idealni naponski izvori
Poz.
P.S. imam par maturskih radova iz srednje elektro, mada je sad kasno za to ali jad, nema veze
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posalji ih ovdje,ako ih vec imas!uploaduj sve ovdje!stavis na atachments!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Botina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, ove sam nashao, ostale cu ostaviti kad nadjem..
poz.
 
Botina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ej , zashto ne mogu vishe fajlova odjednom da uploadujem!?
Evo josh jedan (mislio sam da sam ga poslao sa prvom porukom)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~ -> Maturalni rad - elektrotehnika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon