www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pomoc oko mrezne kartice 2
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 7:43 pm    Naslov poruke: Pomoc oko mrezne kartice 2 Na vrh strane Na dno strane

Ljudi hvala vam na objasnjenju oko podesavanja protokola,kablova itd..
Znam sve to i podesio sam.Na mom racunaru imam Broadtekovu mreznu integrisanu na Asus ploci i radi savrseno ali na drugom kompu koji ima Gygabyte plocu sa 2 mrezne, Realtek PCI i integrsanu, ni jedna neradi, integrisana nece da prima podatke dok PCI kad ubodem kabal radi 5 sekundi pa 5 neradi i tako u vecnost...

Nemoguce da su obe neispravne.
PCI je radila na trecem kompu sa mojom karticom tako da nekompatibilnost otpada.

Zna li iko o cemu se radi


 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa da nije sta do ploce bolan ako je radila na drugom pc-u,ili vidi drivere za tu mreznu skini novije neki update za xp-a zna to srat nekad,i kabal taj provjeri jeli ti crossover inace moras njega imat kad 2 compa direkt vezes!!!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kabal mi je crossover, radi dobro, provereno. Skinuti najnoviji driveri za obe kartice updateovan windows, ali bez service pack-a 2 jer podesiti mrezu pod njim znaju mozda 2-3 coveka u Novom Sadu.
Inace mnogo njih je doslo da pokusa da namesti i kad vide sta je pobegnu....
 
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kabal mi je crossover, radi dobro, provereno. Skinuti najnoviji driveri za obe kartice updateovan windows, ali bez service pack-a 2 jer podesiti mrezu pod njim znaju mozda 2-3 coveka u Novom Sadu.
Inace mnogo njih je doslo da pokusa da namesti i kad vide sta je pobegnu....
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 2:41 am    Naslov poruke: Re: Pomoc oko mrezne kartice 2 Na vrh strane Na dno strane

Locutus je napisao/la sledeće:
Ljudi hvala vam na objasnjenju oko podesavanja protokola,kablova itd..
Znam sve to i podesio sam.Na mom racunaru imam Broadtekovu mreznu integrisanu na Asus ploci i radi savrseno ali na drugom kompu koji ima Gygabyte plocu sa 2 mrezne, Realtek PCI i integrsanu, ni jedna neradi, integrisana nece da prima podatke dok PCI kad ubodem kabal radi 5 sekundi pa 5 neradi i tako u vecnost...

Nemoguce da su obe neispravne.
PCI je radila na trecem kompu sa mojom karticom tako da nekompatibilnost otpada.

Zna li iko o cemu se radi


E vidi druze,kazes da imas 2 mrezne na drugom,vjerovatno je jedna neispravna i pravi ti neki konflikt nacompu,oko modula najverovatnije,ethernet je inace cudan,tako kod mog druga,lan,radi ali kad se uveze na router nece net,jednostavno zeza,neke nisu kompatiibilne s nekim protokolima,ali mogu ce ja da ta tvoja neispravna pravi konflikt s tom pci,ta integrisana,pa vidi nju iskljuci,ostavi samo aktivnu pci,il brate mjenjaj comp,mozda je nesta do ploce,ako ti vec radi na drugoj masini,a i kabal kazes oke,ne znam sta je to posebno oko SP2-ce oko lan podesavanja,prosto ko grah,ja to podesavo milion puta i cijelo Sarajevo hehe,ivi tamo kad radis ono sr**je oko network setup wizarda stavi da su samo 2 compa direktno mreza,pin to pin kontas,i na tcp/ip stavi adrese 192.168.0.1 na drugom .2 i stavi dns 195.222.32.10 probaj s tim!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
dave1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 14
Mesto: Pazin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta bi ja jos probo (a i hoho je to sugerisao) znaci na ovom kompu gde su 2 kartice probat jednu disablirat pa videti onda ili obratno (disablirat ovu drugu).
Jos mi je jednom bio i problem u tome sto nisu mogle napraviti negotiating (dogovor) oko brzine.. Probaj obe kartice na oba kompa koji komuniciraju "zakljucati" na npr 10mbps half duplex pa ako to radi onda znamo nesto vise...
 
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve sam probao i nista od toga nije upalilo. ostaje mi jedino da odem u padnju gde sam kupio komp i da ih nateram da ceo komp pojedu sa sve monitorom.

_________________
We are the Borg
Resistance is futile

 
dave1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 14
Mesto: Pazin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A kazi ti nama kako si to vidio da 5 sek radi a 5 ne radi.. Mislim.. tih 5 sek kada radi da li radi sve normalno ili zakljucujes da radi samo na osnovu toga sto se pale lampice na mreznoj ili obje mrezne.. Da nije neki problem mozda s Firewallom kakvim? Neke novije ploce imaju koliko sam video firewall i u biosu.. A firewall od SP2? Da li mozes pingati s jedne masine drugu u tih 5 sekundi? Da li samo s prvog na drugi komp ide ping ili i obratno.. Sta kaze ipconfig /all na kompjuterima... Da li Device manager kaze "This device is working properly" za sve te mrezne kartice? Da nemas mozda neki bridging ukljucen izmedju mrezne na ploci i PCI? Mozda te to zeza.. Isto tako sam imao jednom problem da u novije mrezne (u kojima jos nikad nije bio kabel) treba... hm hm.. da treba kabel malo jace stisnuti da "skljocne".. probaj sve od ovoga, bas me zagolicao problem kada kazes da celi Novi Sad ne moze da resi problem..
 
buntownik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 129

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 12:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino sto jos mogu da ti pomognem (ono sto predpostavljam) je da update-ujes drajvere od ploce pa da probas dali ce da radi; a izgleda da je kod tebe na jednom kompu 64 bitna tehnologija, a na drugom 32 bitna. Heh... Ako je to onda je *ebeno druze. Ni ja nisam uspio u potpunosti da savladam problem 64 vs. 32 bit sto se tice mreze. Sa takve dvije masine se i meni desava problem pucanja LAN-a, tako da mislim da nije kompatibilno jedno s drugim i jos nisam pronasao rjesenje.
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 3:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

viidi otidji na oficijelni sajt od gigabyt-a i vidi model svoje ploce,i naccini veze oko networka,lana,imas drivere najnovije za lan-a na svakoj stranici od maticne ploce poskidaj ih i probaj onda,stelovat lan,a i to oko ustekavanja jace upravu je dave moras je fino ubacit i to ako se lampica upali ne znaci da ona radi,dok ne pocne blinkat!vidi i onaj firewall jel ti ukljucen file and trasfer wizard na exception ako ti je vec firew aktivan,mora to da radi,ako mislis da ti je ispravna mrezna,e ako ti je sr**je oko bita,onda tu tesko da mos to spojit!a vidi da nemas kakav bridge ukljucen mreza ne radi ako je bridge istovremeno akitvan,to iskljuci jedno drugo,i kad radis network setup wizard podesi to fino znaci mala mreza comp to comp direkt!Aj bwe donesi tu masinu kod mene,da je napwavimo hehe

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 19, 2005 9:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za Dave1 odgovor. Komp me obavestava u donjm desnom uglu svakih 5 sec. Network cable unplugd, pa obrnuto i sve tako u vecnost.

Za buntovnika odgovor. Da imam athlon 64 na jednom kompu a na drugom Sempron 32.

_________________
We are the Borg
Resistance is futile

 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sempron je shitt,a i to spajanje 32/bitne sa 64bitnnom ide tesko odi na neki forum strucniji!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Pomoc oko mrezne kartice 2 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon