www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Valentinovo na predelima Kretenije–Ko još mari za ljubav?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
igor_vv
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Apr 2010
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2012 11:19 pm    Naslov poruke: Valentinovo na predelima Kretenije–Ko još mari za ljubav? Na vrh strane Na dno strane

Piše: Igor Vlahović

I tako,… prodje i taj Dan zaljubljenih. Iskren da budem, nikada mi na pamet palo nije da praznujem ovaj, sve popularniji praznik. Barem ne za sada, a verujem i nikada!!!

Naime, Njegovo veličanstvo ljubav, i smatram da je naprosto nemoguće iznaći adekvatnu jezičku odrednicu, kakva bi opisala kvalitet divnosti, sjajnosti i neprikosnovenosti vlastitog mu ploda- zaljubljenosti, ne stidim se to da priznam, toplim stazama moje duše, neprestano i nesebično daruju, TAJ, od neprocenljive vrednosti – oreol spoznaje, njihove interaktivne biti, kao jedinog i neprikosnovenog, u isto vreme, vladara i pokretača svih ovozemaljskih procesa i zbivanja. Pa gde ćeš onda uzvišenije slave i počasti od toga, bez obzira koliko nam neretko i na prvi pogled delovala jadnom, bednom i čemernom, što se nekada nesvesno, nekada polusvesno, zapravo uvek predani, dokazano istinitom idealu naših vladara, svesrdno trudimo da redove cele te knjige, nastale i postale zajedno sa početkom našeg zemaljskoga bitisanja, učinimo makar na jedan tren svetlijim, poletnijim i vedrijim, dakle svetijim, na taj način joj udahnjujući čarobnu fantaziju mudrosti emocija, misli i duha?! Ili, sholastički rečeno – slavivši ljubav, zapravo slavimo život, koji se btw., odigrava svakoga trena, a ne samo tog famoznog 14.02. **** godine.

U ovakvim uslovima ekspanzije raznoraznih praznika pomodarsko – patetičnog šlifa, imanentnih, skoro svakom modernom, po difoltu, kapitalistički sredjenom društvu, sasvim logičnim biva to što mi fokus na um, stavljaju tako, raznorazni gala dogadjaji na ovom našem, ne znam ni ja šta, zarad čega mu, u trenutno nadolazećem naletu inspiracije, darivam jedan, – ne znam ima li, ne mislim lepšeg, već adekvatnijeg naziva, no što je Kretenija?!
Dalje klikom na sledeći link: http://www.astro-svet.com/valentinovo-na-predelima-kretenije-ko-jos-mari-za-ljubav-umetnost-i-humanost/


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Valentinovo na predelima Kretenije–Ko još mari za ljubav? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon