www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biti plavusa ili ne?
Strana 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 16, 2004 2:52 pm    Naslov poruke: Biti plavusa ili ne? Na vrh strane Na dno strane

Oko 45% ljudi (uključujući i muškarce) na pitanje "koju biste boju kose odabrali da se ofarbate" odgovara jednoglasno - "plavu". Pošast plave kose, koja istrajava uprkos smeni trendova, fenomen je (skoro) neobjašnjive prirode. Pepeljastoplava, smeđeplava, skoro bela... sve vrste plavih nijansi i dalje su na vrhu prioriteta.

Oduševljenje plavom kosom potiče još iz davnih vremena, kada su žene na veoma različite načine od današnjih postizale svetliji ton kose. To se činilo na sledeći način: kosa se premazivala specijalnim sapunima ili pomadama, a potom bi se satima sedelo na suncu - dok ne posvetli. Postojao je i lakši (ali manje trajan) put do plave nijanse - kosa se posipala prahom čiji su glavni sastojci bili polen i izmrvljene latice žutog cveća. Docnije, za one koji su želeli uverljiviji izgled, pravljene su perike (jedan od prvih "masovnih" proizvođača plavih perika bila je Holandija).

Međutim, svi pomenuti pristupi imali su više mana, a potreba za posvetljivanjem kose s vremenom je postajala sve izraženija. To je urodilo nastankom prve farbe za kosu, "smućkane" daleke 1907. godine u pariskom stanu hemičara Ežena Šulea (docnije, osnivača kompanije L'Oreal). Od tog trenutka stvari su krenule nezadrživo napred: plava kosa promovisana je kao ultimativni modni krik posredstvom platinastih holivudskih glumica, a ova "manija" se putem filma proširila brzinom svetlosti.

Ponekad je zgodno promeniti boju kose i osvežiti čitavu pojavu (naravno, ako ste spremni da se uhvatite u koštac sa svim neprijatnim šalama koje će se odnositi "i na vaš račun"), ali ne i po svaku cenu. Poplava ružno izblajhanih kosa koje se svakodnevno vijore gradom može vas lako utopiti u uniformnost i učiniti da zažalite za svojom prirodnom bojom. Zato - razmislite dva puta pre nego što se odlučite...



_________________
 
FANATIC-NS
PARTY MAN
PARTY MAN



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2004
Poruke: 979
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 17, 2004 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da treba biti plavusa! Smile
Zivele plavuse!
 
bad_kitty
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 22 Avg 2004
Poruke: 153
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 20, 2004 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i one sa debelim crnim obrvama? Wink

_________________
Kaze Crnogorac ocu:-Vec sam deset godina na studijama elektrotehnike,dosta mi je ,prelazim na medicinu.
Kaze otac njemu:-Ti kako hoces,ja i deda ostajemo.
 
CatchTheWreck
Jecika_84 muz No.2
Jecika_84 muz No.2



Godine: 43

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 6273
Mesto: Cataro

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 20, 2004 2:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto plavusa..... i ostale su podjednako dobre......

_________________
u ziwotu wodi rachuna kome cesh
dopustiti da ti se priblizi,
jer nije swako DOSTOJAN
da bude u twom drushtwu,

drzi jezik za zube,
a ledja uz zid,
mozda i uspesh da PREZIWISH
bez posledica,

u owom smradu....
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni devojka da bi bila plavusa treba da ima izrazito prelepe crte lica da bij joj pristajala plava boja...
Crna boja pristaje svakoj osobi dok plava nekog zna dosta da unakazi.. :thumbright:
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehe ja se bas farbala,u plavo naravno Razz
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sanjice ti imas prelepe oci,i izrazito slatku facu tako da tebi pristaje plava boja..
Zamisli mene ofarbanu u plavo...QQ strasno...
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala Jano Smile Tebi nikako nebi plavo stajalo,lepa si crnka Wink
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala srce,mada mi fino stoje plavi pramenovi...to su mi svi rekli ali nekako sam vise za prirodnu boju.. :-k
 
kice
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 53

Datum registracije: 25 Jul 2004
Poruke: 768
Mesto: Vojvodina Titel

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plavo ,plavo i samo plavo

_________________
deca su najvece blago na svetu!
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 20, 2004 4:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni dosta njih govore da se ofarbam u tamno plavo, al bogami necu,bila sva smesna i ovako sam dosta smesna!

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 20, 2004 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A nije lose i pola plave,pola crne farbe...ba budemo 1-1.. Mr. Green
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Biti plavusa ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  sledeća
Strana 1 od 31

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon