www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Leskovac
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
~ivee~
crazy in love
crazy in love





Datum registracije: 07 Sep 2005
Poruke: 1796
Mesto: ... izgubila sam se u gradu izgubljenih ... i nasla se na domaci.de ...

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grobarka87 je napisao/la sledeće:
Leskovac ima najbolje pljeskavice.I rostilijade je super


Kondicm je napisao/la sledeće:
Dobar rostilj... mora se priznati 8)



hehee, u pravu ste - moji uvek tamo kupuju. a i kad se
vracamo u CH tamo kupimo pljeskavice - kad vec tu
prolazimo. inace ja sam jos dole na jugu.

pozz


 
Mil-KG
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 29 Sep 2005
Poruke: 257
Mesto: Aschaffenburg

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 10:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Leskovac je zanimljiv grad. Rostilj je perfektan

_________________
Mil-KG
 
Miljan81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Dec 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 12:43 pm    Naslov poruke: Leskovac Na vrh strane Na dno strane



Grad Leskovac se nalazi na maloj reci Veternici, u podnožju brda Hisar, u centralnom delu leskovačke kotline, na nadmorskoj visini od 225 metara.

U 144 naselja i samom gradu leskovačke opštine, prema poslednjim podacima, živi 162.000 stanovnika. Po broju naselja, leskovačka opština je najrazuđenija u Srbiji. Na svakom kilometru kvadratnom živi 158 stanovnika, ali je primećeno da poslednjih godina beleži negativnu stopu prirodnog priraštaja. Posle Niša, grad Leskovac u kome živi 70.000 stanovnika, najveći je na jugu Srbije.

Leskovac je udaljen od Beograda 290 kilometara, a godišnja prosečna temperatura je 11,3 stepena.
Najstariji tragovi života u ovom kraju potiču iz 2.000 godine pre n.e. Ovaj kraj su najpre nastanjivali Dardanci, a od VI i VII veka naseljavaju Sloveni.

Naučnici tvrde da se istorija ovoga kraja može sigurnije da prati od XII veka n.e. kada je srpski župan Stefan Nemanjić od vizantijskog cara dobio na poklon Dubočicu, kako je vekovima nazivana ova oblast. Najstariji zapisani pomen Leskovca potiče iz XIV veka i tada se ovo mesto opisuje kao veliko selo.

Po legendi se smatra da se ispod brda u blizini sadašnjeg grada nalazilo jezero, ali je došlo do njegovog sušenja i tu je iznikla biljka leskova. Po njoj je i naselje dobilo ime Leskovac i to pre 600 godina, ali je u vreme turske vladavine nadenuto u Hisar od istoimene turske reči što znači tvrđava.

U vreme vladavine Turaka ovo mesto je bilo sedište nahije po imenu Dubočica. Sredinom XIX veka Leskovac je po veličini bio drugi grad u Srbiji, posle Beograda, a beleži se da je imao 13 fabrika tekstila, pa je zato kasnije i dobio ime "Srpski Mančester" i po tom "drugom imenu" se često pominje u sredstvima javnog informisanja.

Leskovac je danas centar Jablaničkog okruga u čijem su sastavu i opštine Bojnik, Medveđa, Lebane, Vlasotince i Crna Trava. Iako ekonomski ozbiljno posustao, Leskovac je i dalje privredni i kulturni centar Jablaničkog okruga u kome, pored velikog broja srednjih škola, postoje dve više (Ekonomska i Tekstilna) i jedan fakultet - Tehnološki, koji obrazuje studente u sastavu Niškog univerziteta.
 
Rakelly
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 449
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 08, 2006 4:59 am    Naslov poruke: Leskovac Na vrh strane Na dno strane

Lep grad, ali ostao mi je u secanju najvise po rostiljadi, koja se odrzavala upravo u vreme moje posete (mislim da je bila jesen). Nisam se dugo zadrzao, jer me je posao vodio u obliznje Lebane.
 
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 08, 2006 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam takodje bila u Leskovcu..stvarno je prelep gradic..najvise su mi u secanju ostali rostilj i kafici..kafici su stvarno prelepi i ima jih puno..to je bukvalno kafic do kafica..i jedan je bolji do drugog..takodje u Leskovcu imaju prelepu zeleznicku stanicu Laughing ..stvarno je vrh vrhova..tako da sa moje strane sve naj naj za Leskovac...

_________________
 
badza018
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 10 Apr 2006
Poruke: 16
Mesto: Nish

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Leskovac je jedinstveni grad po rostiljijadi a ima i rec koja pocinje sa dva cc tj.cckalica
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Leskovac Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon