www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Umag
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
mladens003
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2005
Poruke: 86

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 1:21 pm    Naslov poruke: Umag Na vrh strane Na dno strane

Najlepši grad na svetu!
Jel čuo kad neko za njega??????


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Umag je primorski grad u Istri. Ima oko 10.000 stanovnika. U ovom gradu se održava teniski turnir ,, Groatia Open“ na terenima od gline.Umag
Mali ribarski gradić postao je svjetski poznat prije petnaestak godina nakon što je dobio organizaciju teniskog ATP turnira "Croatia Open". Uz brojne hotele ima i predivna apartmanska naselja "Stela Maris", "Katoro", te nekoliko kampova.
to je sve sto za sada znam... Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
***LaNe***
~SpEEdy GonSaleS~
~SpEEdy GonSaleS~



Godine: 38

Datum registracije: 29 Mar 2006
Poruke: 16047
Mesto: ***Sedmo Nebo***

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eeee...pa to je grad gdje ide teniska elita:))
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Deluje veoma zanimljivo!!!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 9:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobrodošli u Umag

Umag, gradić i luka na sjeverozapadnoj obali Istre, svojevrstan je ulaz-izlaz Hrvatske u Europu. To poznato poslovno i turističko središte udaljeno je svega 40 Km od Trsta, 150 od Ljubljane i 50 NM od Venecije.
O razvoju Umaga najbolje svjedoći svjetski poznat ATP tour, teniski turinir koji se upravo ovdje održava svake godine. U turističkom je smislu ne manje atraktivno i zaleđe Umaga, za mnoge još neotkriven prostor smješten između dvaju istarskih rijeka, Dragonje i Mirne, zaokružen savudrijsko-umaškom i novigradskom rivijerom. Suncem okupane plaže i luksuzni hoteli samo su dio ponude.
Alternativni vam programi nude niz sadržaja koji će obogatiti vaš boravak ovdje. Uživajte u planinarenju, speleologiji, u vožnji biciklom, ili pak jednostavnoj šetnji. Upoznajte tajne mora, jedrite, plivajte, ronite. Jašite, osjetite duh pustolovine. Razgledajte ove prekrasne krajolike letenjem.
Dobrodošli u Umag i njegovu okolicu!

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 9:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Povijest i spomenici

Umag je zauzeo prostor malog poluotoka na sjeverozapadnoj obali Istre. Uzdigao se na temeljima rimskih ostataka, sačuvao mrežu uskih uličica i privlačnu srednjevjekovnu urbanu strukturu. Nije samo suvremeno središte turističke ponude i potrošnje, već i sjeverozapadna vrata Jadrana.
Ima izuzetno zanimljivu povijest: utvrdili su ga i s kopnom povezali Rimljani, osvojili Hrvati u 9. stoljeću, zapalili Genovežani u 14. stoljeću. Sačuvao je dijelove zidina i kula, renesansne i barokne zgrade. Pročeljem župne Crkve uznesenja Marijina i Sv. Pelegrina (1757.) dominira portal, a na vanjskom zidu crkve uzidana je reljefna ploča s slikom zaštitnika grada, sv. Pelegrina, iz 14. st. U crkvi je vrijedan inventar.

ŽUPNA CRKVA

Župna crkva Uznesenja Bl. Djevice Marije (1757.) sagrađena je na mjestu starije crkve iz XV. stoljeća. Zvonik venecijanskog stila je iz 1691. godine.
SVETI ROK

Nakon drugog haranja kuge u Umagu sagrađena je 1514 g. zavjetna crkvica u čast svetog Roka između dvojih zidina
SVETI PELEGRIN

Na samoj obali u Đubi sagrađena je u XII. st. crkvica sv. Peregrina na mjestu njegove mučeničke smrti (303. g.). Sv. Peregrin zaštitnik je župe i grada Umaga.
MAJKA BOŽJA ŽALOSNA - MURINE

Crkva u gradu bila je iz XIV. st. Godine 1954. porušena je sa zvonikom i dvoranom. 1994. g. sagrađeno je novo Pastolarno središte Majke Božje Žalosne na Murinama.
ZAMBRATIJA

U XVI. st. uz kaštel Sipar na obali nastaje malo gospodarstvo uz crkvu Sv. Marije Magdalene - Zambratija. Crkva je obnovljena 1752. g.
KLIJA

Crkvica Sv. Nikole, ranije Sv. Marka, sagrađena je u XVIII. st. Vrlo je zanimljiv drveni retable s kipovima - djelo domaćih majstora.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 06, 2006 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam u Umagu i stvarno je lep gradic..al ipak je BG najlepsi
(bar za mene) :slem:

A evo i od mene par slicica







_________________
 
mimy
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 313

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 16, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

umag je lepo mestasce...u martu ove godine sam bila u novigradu pa sam svratila i do umaga jedan dan...htela sam da posetim "akvarijum" ali na zalost nije radio Sad inace istra mi je jako lep deo hrvatskog primorja...mad im je celo primorje izuzetno lepo....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Umag Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon