www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bermudski trougao
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
warshava
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 17 Jan 2007
Poruke: 32
Mesto: IVANJICA

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 30, 2007 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma tu su teorije pocev od vodenih pijavica do vanzemaljaca ko ih sibo po usima da plove tuda uopste

 
marko98
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 06 Nov 2006
Poruke: 12
Mesto: novi sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem u sve pa cu poverovati i u to,mada sam i mislio kao mali da je tu sakrivena pandorina kutija i danas verujem
 
dado2009
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 8:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cudi me da se vec godinama prica o bermudskom trouglu, a da nitko nikad nije otisao to istraziti i nesto dokazati ili demantirati cijeli misterij
 
Ninaa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 539

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno sve stvari" koje cujem a da su krajnje ne obicne, bilo da je rec o bermudskom trouglu ili piramidama............verujem................gledala sam i film bermudski tourgao i mnoge reportaze o "ne obicnostima" i stvarno ponekad deluje cudno i jezivo............

_________________
Uzimam SVE sto mi zivot pruza Smile Smile
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zao mi je drustvo ali ova tema nije vise aktuelna.
treba da postoji neka kategorija za eks misterije.
A to upravo jeste Bermudski trougao.
Svaka ali svaka misterija vezana za to podrucje je razbijena.
Tako da Bermudski trougao se skoro i ne razlikuje od recimo Boke kotorske.

Ima dokumentarac veoma dobar i gomila knjiga i raznih tekstova na tu temu (naravno mislim na one novijeg datuma).
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 10:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naziv mi je dovoljno jeziv. ne znam sta da kazem

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi se ja slozio da je to zatvorena knjiga... Toliko zrtava se ne moze pripisati pukom slucaju po mom skromnom misljenju
 
samo_san
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 105

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 5:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam cuo da najeminentniji naucnici iz polja astrofizike,astronomije itd...misle da je to zapravo mesto izuzetno jakih magnetnih polja..takozvani zemljin cvor koji je povezan sa jedno crnom rupom u svemiru...to jest ljude uvuce taj vrtlog i oni se raspadnu na bezbroj malih cestica zbog pritiska u rupi. Crne rupe su inace kanali na relaciji proslost,sadasnjost,buducnost,te se tako objasnjavaju pojedini dogadjaji u trouglu koji kao glavni argument misterije navode vreme,to jest kasnjenje satova..
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 02, 2007 7:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji li mogucnost da se u Bermudskom Trouglu nalaze baze NLO-a ?

Lisabon, 15. decembra 1979. - Tajanstveni leteci objekti vidjeni pre izvesnog vremena kod Azorskih ostrva, kao i onaj nedavno snimljen kod Kanarskog Arhipelaga, potiču najvjerovatnije iz "trougla smrti" u Atlantskom Okeanu. Prema podacima strucnjaka Medjunarodnog instituta za istrazivanje neidentifikovanih objekata, mesto sa koga su izronili NLO-i nalazi se tacno na 33° i 15' zapadne duzine i 36° i 50' sirine. Na osnovu izvestaja tog instituta, ovo mesto je bas unutar famoznog "bermudskog trokuta" koji su proucavali sovjetski strucnjaci Makarov, Horozov i Koncarov i utvrdili da na nasoj planeti ima 12 takvih mjesta i da je to 13-to. Zanimljivo je da se mesto pojavljivanja letecih objekata nedaleko od Azora nalazi bas u jednom od trouglova koje su na kartu svijeta ucrtali sovjetski istrazivaci...
Logican zakljucak je da bi mogla postojati veza izmedju serije misterioznih brodskih katastrofa, nedaleko od Azora, sa verovanjem u podvodne moci nepoznatih letecih objekata postace, najvjerovatnije, predmet sirih razmatranja, a narocito verovanja da leteci tanjiri izgleda slecu i uzlecu iz baze u takozvanim "trouglovima smrti".




U cilju rasvetljavanja fenomena Bermudskog trokuta izvrseno je precizno satelitsko snimanje cijele negove povrsine. Zacudjujuce je bilo da su svi satelitski snimci nejasni, osim jedan na kome se nazire nesto poput kopna u prostoru. Medjutim, uredjaji instalirani na brodovima koji su plovile razlicite naucno-istrazivacke ekspedicije u vodama Bermudskog trokuta potvrdili su da je postojanje bilo kakvog kopna na ovom prostoru apsolutno nemoguce.
Sto se pak tice teze po koje su u ovom podrucju mogle postojati supljine i napukline u kojem su prirodni zakoni "zastajali" u svom djelovanju ona apsolutno nema nikakvog naucnog utemeljenja. Dokaz tome je da je Kristofer Kolumbo 1492 po Isusa (a.s) bezbedno prosao kroz podrucje Bermudskog Trokuta iako je i on primjetio neke svjetlosne prizore koje mozda imaju veze sa dzinima. Poslije Kolumbovog vremena pa sve do nedavno tuda su nesmetano plovili (razliciti) istrazivaci, vojske, kolonizatori i gusari.
Prema tome, ono sto se desava prestavlja nesto novo sto se nije desavalo prije 2 ili vise stoljeca.

Istina koju treba otkriti cijelom covjecanstvu glasi da postoji tesna veza izmedju letecih tanjira i Bermudskog trokuta. Kao sto je Americki istrazivacki tim uvodio da je podrucje Floride najpogodnije mjesto za lansiranje kosmickih brodova, tako su i oni koji upravljaju letecim tanjirima uvidjeli da je Bermudski trokut naj pogodnije mjesto za lansiranje letecih tanjira. Tako je trokut postao baza ovih letjelica cija je tehnologija daleko ispred kosmickih brodova a i naseg vremena uopste.

Astronomi nude najbolji odgovor onima koji tvrde da leteci tanjiri dolaze sa drugih planeta. Oni kazu: "Galaksija najbliza zemlji, za koju se pretpostavlja da bi na njoj moglo biti zivota, je Ipsilon Urejdan. Ona je od zemlje udaljena izmedju 10 i 11 svjetlosnih godina sto za nasu tehnologiju nije samo 'astronomska razdaljina', nego i razdaljina koju je tesko zamisliti. Koliko bi nam trebalo vremena kad bismo prema njoj krenuli sa nasim kosmickim brodovima poput Apola?

Zacudno je da mi opcenito mislimo kako su civilizacije izvan Zemlje, ukoliko one postoje, daleko napredniji u odnosu na nasu civilizaciju na Zemlji. Medjutim, ako bi to pokusali posmatrati obrnuto, odgovor bi bio sasvim prirodan: "Ako bi te civilizacije bile manje napredniji od nase onda one nebi posjedovale emisione naprave kao sto su odasiljaci i prijemnici. Ukoliko bi, pak, bile naprednije od nase civilizacije onda nebi trebalo imati nikakve zelje ili potrebe da stupaju u kontakt sa nama jer mogu uhvatiti nase radio i tv signale i na temelju toga potpuno sagledati stepen naseg napretka"

Zasto se moze zakljuciti da se svi kontakti obicno ostvaruju izmedju civilizacija koje su na pribliznom stupnju napretka. Tako, u ovom slucaju bi morali postojati problemi pri ostvaranju kontakt s ciljem ujednacavanja tehnologija. Gledajuci iz ovog ugla, nije moguce da tamo postoji bilo kakva vremenska saradnja izmedju planeta, osim u okviru kosmickih mjerila.

Ovo je misljenje Johansa Fon Batlera i americkog astronoma Franka Dereka. Zbog toga je prihvatljiva i (u osnovi) netacna pretpostavka da tajanstvenim letjelicama upravljaju bica sa druge planete. U protivnom, oni bi zagospodarili cijelom zemaljskom kuglom, imajuci u vidu da posjeduju tehnologiju koja je desetina pa i stotine godina ispred nase. Zar bi ulagali toliko truda, prelazeci razdaljinu od nekoliko miliona svijetlosnih godina samo zato da bi izveli opite na otetim ljudima ili pak uzeli uzorke i ukrali neke proizvode ili obitelji ili da bi izveli neke tajne opite na uzorcima ljudi.

Zasto se ne bi ostvario osjecaj za otvorenu saradnju i medjusobnu razmjenu saznanja i informacija, nakon sto su se uvjerili da su ljudi (uglavnom) dobra bica, od kojih je vecina slaba i potlacena, dok je manjina uobrazena i ohola cija je moc ogranicena. Krajnji domasaj u nauci kod njih je daleko ispod onoga sto od tehnologije posjeduju leteci tanjiri ili onoga sto se u Bermudskom Trokutu naziva (nezamislivo snaznim) talasima elektromagnetizma.

Dr. Alen J. Hanejka tvrdi da sve ono (misteriozno) sto se desava u Bermudskom Trokutu, i ono sto se desava sa letecim tanjirima nije nista drugo od jedno djelo genijalaca, maksimalno intelegentnih i inventivnih ljudi, koji znaju sta cine, a koji su bez sumnje sa nase Zemlje.

A Dr. Moris Dzejsob koji je ubijen pod nerazjasnjenim okolnostima i to nakon sto je potvrdio rijeci slicne navedenim. Takodjer, i velikog ucenjaka Dzejmsa Mekdonalda....

Nakon opseznog i mukotrpnog istrazivanja, drugih putovanja i brojnih susreta sa odgovornim strucnjacima i ozbiljnim strucnjacima kao epilog, krajnje odgovorno cijelom covjecanstvu mogu uputiti poruku: "Bermudski trokut je baza za lansiranje i ateriranje letecih tanjira. U ovoj velikoj bazi postoji narod koji radi u toj sluzbi, a na cijem je celu presjednik, vladar, veliki administrator i veliki mozak za zlo Iblis (djavo) Allah ga prokleo".

Taj narod nisu Jedzudz i Medzudz (Gog i Magog) niti su odbjegli Japanci, nego su ljudi od Adamova potomstva koji imaju viziju i snove da u tehnoloskom, naucnom i tehnickom pogledu zavladaju cijelim svijetom.

[sa drugog foruma]

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 13, 2007 2:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam prešao preko njega barem jedno 30ak puta, što avionom, što brodom, i evo me još uvijek kuckam po Forumu...

Dakle, preživljivo je iskustvo Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
_MPS_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 19 Jul 2007
Poruke: 41
Mesto: Indjija_Mala bara puna krokodila...

columbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 19, 2007 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slabo znam nesto o tome,ali negde sam citao da su neki ljudi koji su ,,povuceni``u bermudski trougao,vidjeni posle nekoliko godina... Rolling Eyes

_________________
 
Vucinic88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jun 2007
Poruke: 169
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 27, 2007 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledao sam na Discavery, uglavnom fizika djeluje

_________________
***tezak je ovaj zivot***
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Bermudski trougao Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 8 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon