www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nicija Zemlja - No Man's Land
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Polako momci, vama bi bilo drago da jest ali Dusan Vukotic (ZG) je dobio Oskara tamo negdje ranih 60-ih, mozda 1962...


_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 03, 2005 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, za kategoriju kratkog crtica.....ovo je kategorija koja predstavlja zemlje sirom svijeta....ne kaze dzaba : Best Foreign Language Film........a to jos niko nije osvojio pored Tanovica na ovim prostorima... 8)

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 03, 2005 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Erdal82 je napisao/la sledeće:
Da, za kategoriju kratkog crtica.....ovo je kategorija koja predstavlja zemlje sirom svijeta....ne kaze dzaba : Best Foreign Language Film........a to jos niko nije osvojio pored Tanovica na ovim prostorima... 8)


Cekaj, ovo je bila recenica na koju sam odgovorio (par postova unazad):
"Nek se BiH pohvali da je jedina zemlja sa Balkana sa OSKAROM u rukavu!!!!!"
Nigdje nije spomenuta kategorija, nego Oscar sam po sebi, tako da ta izjava ne stoji, to jest netocna je.

Usput Oscare je osvajao i Branko Lustig! I to 2, za produkciju, 1993. i 2001. !!!!!

Evo ti sa World History site-a:


Branko Lustig

Branko Lustig (Osijek February 10 1932) is a prominent film producer. He is the only Croat to have won two Oscar Awards.

He received his first Oscar in 1993 for the production of "Schindler's List", a film based on the novel of Thomas Keneally (which is, in turn, based on the true-life story of a German manufacturer who saved hundreds of Jews during WW2).

He received his second Oscar for the epic movie "Gladiator" about the struggle for power in Imperial Rome, in 2001.


Link:
http://www.worldhistory.com/wiki/B/Branko-Lustig.htm

------------

Dakle ocito BiH nije jedina zemlja s Oscarom u rukavu.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Pet Jun 03, 2005 11:03 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 1:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovdje je rijec o najboljem filmu sa Balkana.......

I Branko Lustig je djelio ta dva Oscara sa ostalim producentima, i to za strane filmove....to nema veze sa Hrvatskom sem sto je on rodjen tamo....a ja govorim Bosna je jedina zemlja sa Oscarom, jer na toj statui ispod pise: Best Foreign Language Film - Bosnia, dakle nijedna zemlja sa Balkana nije osvojila Oscara za NAJBOLJI FILM, jer ovdje je rijec o filmovima i Oscarima, a ne producentima ili kratkometraznim crticima..... 8)

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Erdal82 je napisao/la sledeće:
Ovdje je rijec o najboljem filmu sa Balkana.......

I Branko Lustig je djelio ta dva Oscara sa ostalim producentima, i to za strane filmove....to nema veze sa Hrvatskom sem sto je on rodjen tamo....a ja govorim Bosna je jedina zemlja sa Oscarom, jer na toj statui ispod pise: Best Foreign Language Film - Bosnia, dakle nijedna zemlja sa Balkana nije osvojila Oscara za NAJBOLJI FILM, jer ovdje je rijec o filmovima i Oscarima, a ne producentima ili kratkometraznim crticima..... 8)


E bas si ponosni Bosanac! 8) (bez ljutnje, zezam se samo...). Kako bilo da bilo u Oscarima smo 3:1 Very Happy Laughing Razz pa si i misli... (svaki cigo svoga konja hvali...)
Nevermind! Necemo sitnicariti. Mislim, i meni je drago da je BiH dobila tog Oscara samo sto meni film ne mora odmah biti dobar samo zato sto je dobio tu nagradu.
Ima puno filmova koji su dobili Oscara a meni bas nesto nis ne znace, pa tako je tu i Nicija Zemlja. Film koji je meni onako OK ali ni blizu nekim starijim filmovima iz Bosne.

A sto se tice Oscara i Balkanskih drzava: pa sto ako ih Hrvatska, posredno ili neposredno, ima 3? I usput, taj Oscar kojeg je dobila Nicija Zemlja takodjer je plod suradnje i ko-produkcije ustanova i osoba iz BiH ali i izvan BiH (iz Hrvatske i Srbije, ako se ne varam).

Vaznije su one druge nagrade - Venecija, Berlin, Cannes (a toga BiH kinematografije ima o-ho-ho)... Oscar je nesto kao McDonalds medju tim festivalima. Kich i pompa. Pozdrav iz Los Angelesa. Sting kulturoloskog imperijalizma s ove moje strane Atlantika... Very Happy

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 05, 2005 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy istina, ponosni Bosanac, jest da je omjer 3:1 ali se mora priznat da je tezina ovog priznanja puno veca, ali hajd nebitno...Istina je da ima par drugih BOLJIH filmova BH produkcije, ali oni jednostavno nisu pronasli izlaz ka svjetskim vratima, takodjer je istina da ima kica sto se tice Akademije, sve vise postaje modna a ne filmska ceremonija, ali svejedno je najprestiznija i najcjenjenija u svijetu, vjerovatno zahvaljujuci starim grandioznim holivudskim divama i klasicama.....Po meni su nagrade pojedinih festivala, Cannes, Berlin, pa i nagrade Evropske Akademije jednako bitno privilegirane.....Ali sto se tice ovog filma, govoreci objektivno, mislim da je zaista zasluzio sva ta najveca filmska priznanja, sto ne znaci da pojedini filmovi na ex-yu prostorima nisu, kao npr. Dom za Vjesanje, Otac na sluzbenom putu, Kuduz....i mnogi drugi....

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
sreleg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 25 Apr 2005
Poruke: 52

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 11:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Previse je razvikan film, smeta mi da nedostaje jedna strana u gradjanskom ratu (hrvatska). Film je mnogo interesantniji strancima (zapadu) zbog uloge UN u BH-ratu. Da li je Tanovic iskoristio priliku da uzme oskara na temu rata ili je stvarno dobar autor vidjecemo u njegovim sledecim filmovima.

_________________
Srele(akademik)
 
rinoreal
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 84

niger.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najgluplji domaci film sto sam ikad vidjeo.
Cudi mi se kako je mogao osvojiti nagradu na Cannes.
Mada i to je cirkus i reklama.

Film mi se uopste ne svidja, al sam ga gledao.
Vec previse filmove prave u vezi ratu ... nije to interesantno.

Bolje komedije da prave kao zikina dinastija ... bez ikakve politike.
Serija viza za buducnost je popularna, ali opet se mijesa politika u njoj.

Boringgggggggggggggggggg !!!!!!!!
 
_GaMBiT_
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 1173

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 25, 2005 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

film je pravo mocan, i sami OSCAR pokazuje da bi trebali da suradjuju filmski glumci iz srbije i cg, hrvatske i BiH... Smile
 
generalni
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 26 Dec 2005
Poruke: 243
Mesto: Rotterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovaj film je naj gluplji domaci film pored ljeto u zlatnoj dolini koji je napravit. dobio je oskara a to je zato kao da se tu pokazalo u vezi rata.
za mene je ovaj film nula.
 
alhemicar
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 3412

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 09, 2006 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tipican bosanski humor i aktuelna tema bile su dovoljne za oskara.

Film je solidan iako pun suplje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Nicija Zemlja - No Man's Land Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon