www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nicija Zemlja - No Man's Land
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 1:44 am    Naslov poruke: Nicija Zemlja - No Man's Land Na vrh strane Na dno strane

Evo posto dolazim iz Bosne, ne mogu a da ne otvorim ovaj topic...
Sta mislite o Nicijoj Zemlji (No Man's Land), filmu Danisa Tanovica, i da li je film po vama zasluzio toliko nagrada koliko je osvojio, ukljucujuci i Oscara za najbolji strani film godine....Obrazlozite...
Ja mislim da je film sjajan, pun simbolike i crnog humora...I apsolutno se ne slazem sa onima koji tvrde da je dobio sve te silne nagrade (najvise najznacajnih nagrada koji je ikad sa ex-yu prostora ijedan film primio) iz politickih razloga, jer oni koji to tvrde zasigurno nisu shvatili glavnu srz, bit filma......



_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 10:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je to jedan simpatican film,ali nista vise od toga.
Jedan od onih koje pogledas,sit se ismejes i ne mislis vise o njemu...

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo glup kraj ali solidan film...

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da i ja pokusam nesta reci o tom filmu,film po mom vidjenju,je ono ,dosta originalna prica,nazalost i istinita,a svi filmovi radjeni po istinitim dogadjajima dosta dobro prodju,dovoljan dokaz toga je film KUDUZ ,scenariste Abdulaha Sidrana,radjen po jednoj prici iz okoline Sarajeva-Vojkovici,jako dobar film,i ovaj film je pun emocije,naboja,istine,ali nazalost tuzne istine,kako su se ovdje Unprofor i koje kakve misije,zajebavale na racun ljudi koji su ratovali,prosto uzivali,i ostavljali narod da pati,naime Film kao medij nije samo neka fikcija,tipa nacuna fantastika itd mada respektujem i taj zanr,ima originalnih stvari,film je i poruka,neki odasiljac,kao sto je Nicija Zemlja otvorila oci toj Evropi "Demokratskoj" ,te ukaljane oci,gdje se u filmu ta Evropa poigrava ljudima,ljudskim sudbinama,u skoli smo imali pisemeni rad na tu temu Nicija zemlja,i mnogi su se nasli u filmu,i kraj nije po meni glup,jako je dobar kraj,koji ima jako veliku poruku,cijela poruka tog filma je u njemu,jer covjek koji je ostao na mini da lezi,je bas kao i sve sto je ostalo u BiH minirana buducnost,danas,minirano sutra i preosutra,jako puno boli,tuge,teskog zivota,ali opet ono sunce,nebo,kao poruka da ima nade i za BiH i polako se ta nada ostvaruje u realnost,mislim,film je jako originalan,i sve nagrade koje je pokupio,je ne politickom zaslugom,vec svojom pricom,originalnoscu,jer bilo je i prije Nicije Zemlje dosta filmova ,o ratu u BiH i poliitici,i Danis Tanovic je stekao postovanje u svijetu filma i prije rada na ovom filmu,zato sve rijeci hvale samo i respekta,neka se ponovi jos neki film ovakvog ranga i uspjeha ,nagrade Oskara za najbolji strani film u dosta jakoj konkurenciji,gdje je bila i jedna Amelie,jako dobar film,pobijedit u takvoj situaciji je zaista,velik uspjeh!Trenutno sprema novi film,koji se poceo mislim snimat,glumci su francuski,film se zove Pakao!Pozdrav svima Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boban11 je napisao/la sledeće:
Malo glup kraj ali solidan film...


Upravo je taj kraj filma i njegova poenta prikazana kroz simboliku...Upravo je taj kraj fascinirao milijune gledalaca....

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
crovfx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tanovic je vrlo talentiran individualac i siguran sam da cemo biti svjedoci jos mnogih uspjeha Bosanskog filma, upravo zahvaljujuci njemu.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 25, 2005 3:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Preizvikan za ono sto je. BH kinematografija ima puno boljih filmova.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
apko_lasvegas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Maj 2005
Poruke: 10

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 26, 2005 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da,da ipak preovladava dosta rezervisanosti od strane srbijanskog i hrvatskog tržišta-to je jedino politicko
 
always4goodmusic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Maj 2005
Poruke: 11
Mesto: Frankfurt am Main

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 29, 2005 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boban11 je napisao/la sledeće:
Malo glup kraj ali solidan film...


Pa to je najbolje kod filma!!! Pogotov u kombinaciji sa zavrsnom pjesmom je extra!!

Nek se BiH pohvali da je jedina zemlja sa Balkana sa OSKAROM u rukavu!!!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 30, 2005 5:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

always4goodmusic je napisao/la sledeće:
boban11 je napisao/la sledeće:
Malo glup kraj ali solidan film...


Pa to je najbolje kod filma!!! Pogotov u kombinaciji sa zavrsnom pjesmom je extra!!

Nek se BiH pohvali da je jedina zemlja sa Balkana sa OSKAROM u rukavu!!!!!

Nije jedina sa Oskarom u rukavu.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Download091
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Apr 2005
Poruke: 66

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2005 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dosta dobar film... ali kako tako kasno počinjete raspravljati o njemu? Ja sam ga gledao prije najmanje godinu dana.
 
Erdal82
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 667
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
always4goodmusic je napisao/la sledeće:
boban11 je napisao/la sledeće:
Malo glup kraj ali solidan film...


Pa to je najbolje kod filma!!! Pogotov u kombinaciji sa zavrsnom pjesmom je extra!!

Nek se BiH pohvali da je jedina zemlja sa Balkana sa OSKAROM u rukavu!!!!!

Nije jedina sa Oskarom u rukavu.


Na teritoiji
bivse yuge jeste sigurno.....a moguce i na citavom Balkanu...

_________________
Nikad ne reci nikad vise!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Nicija Zemlja - No Man's Land Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon