www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

NEW!!! Sportske vesti !!!
Strana 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 1:30 am    Naslov poruke: NEW!!! Sportske vesti !!! Na vrh strane Na dno strane

U ovom malom ,ali korisnom odeljku ce se svakodnevno objavljivati vesti iz zemlje ,svet,svih sportova...sve bitne i zanimljive vesti...
***************************************************************

NAPOMENA:
---------------------------------------------------------------------------------------
Jedino sto bih zamolio da ne bude suvisnih komentara,i da ovo ne postane jos jedno mesto za politicke raspravke i slicno

---------------------------------------------------------------------------------------


Unapred Hvala
---------------------------------------------------------------------------------------




Poslednja prepravka: Wizard datum Ned Maj 22, 2005 2:06 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 1:43 am    Naslov poruke: Terzic predao sampionski pehar kapitenu partizana Na vrh strane Na dno strane

21.Maj 2005


Terzic predao sampionski pehar kapitenu partizana
-----------------------------------------------------------

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzic predao uoci utakmice 29. kola Prve lige protiv beogradskog Hajduka kapitenu Partizana Sasi Ilicu prelazni pehar, a igracima medalje za osvojenu sampionsku titulu u sezoni 2004/2005.

U ime Zajednice Prve fudbalske lige pehar u trajno vlasnistvo predao je direktor Meridijan banke Dragoljub Djordjevic, koja je, inace, glavni sponzor domaceg prvenstva.


Zeljko Obradovic, selektor plavih - Zao mi je Vujanica, ali ne ocajavajmo!
-------------------------------------------------------------------------------------

Više od dva meseca pred pocetak priprema za Evropsko prvenstvo u Beogradu, Zeljka Obradovica, selektora reprezentacije Srbije i Crne Gore, vec muci glavobolja oko sastava nacionalnog tima. Posle nepovoljnih vesti sa Vladimirom Radmanovicem, povredjenim kosarkasem Sijetl Supersoniksa, novi sok je stigao iz Bolonje.

Milos Vujanic je juce operisao koleno i prema prvim procenama lekara pauziraće izmedju cetiri do sest meseci, samim tim izostace sa Evrobasketa 2005.

- Jako mi je zao Milosa, koji je sprecen da uspesno zavrsi sezonu sa Fortitudom, ali i da bude jedan od protagonista nase reprezentacije na Evropskom prvenstvu. Vujanic je bitan igrac za reprezentaciju, trebalo je da bude nosilac igre ovog leta. Zelim mu brz oporavak, a mi moramo da pronadjemo neka druga resenja na poziciji plejmejkera. O imenima cu kada za to dodje vreme, a uglavnom se zna s kojim cemo organizatorima igre se suprotstaviti izuzetno jakim rivalima u Beogradu. S pripremama pocinjemo 1. avgusta, dakle imamo jos vremena da se na dobar nacin organizujemo. Ne smemo da ocajavamo. U svakodnevnom sam kontaktu sa Milanom Minicem, Dragan Sakota i Zarko Paspalj su u Atini, vec danas cemo pricati o svemu - kaze Zeljko Obradovic.

Niz povredjenih igraca nastavio je i Nemanja Aleksandrov, koji ce zbog operacije propustiti EP za juniore, jos jedno veliko takmicenje u Beogradu.

- Aleksandrov je jedan od najvecih evropskih talenata, dominantan je igrac u svom uzrastu. Ako me pitate da li je dobro za njega da vec ovog leta ode u NBA ligu, reci cu vam da ja nisam prava osoba koja bi mogla da odgovori na to pitanje.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 1:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poznati ništa ne prepuštaju slučaju - 15 Adrijanova noga , Monikine grudi 8
---------------------------------------------------------------------------------

Italijanski dnevnik „Il Resto de Karlino” došao je do podatka da je noga napadača Intera,Brazilca Adrijana osigurana na čak 15 miliona evra. Milanski klub bi dobio taj novac u slučaju da, ne daj bože, Adrijano doživi tešku nesreću koja bi, recimo, sprečila Inter da se plasira u Ligu šampiona ili da osvoji titulu prvaka Italije.

Adrijana po vrednosti prati vozač Formule 1 Mihael Šumaher, čija je ruka osigurana na sumu od oko 14 miliona evra, dok šaka motocikliste Valentina Rosija vredi između 12 i 13 miliona evra.

Italijani su napravili poređenje da Adrijanova noga vredi gotovo duplo više od grudi poznate glumice Monike Beluči (osam miliona evra), pa čak i više od glasa operskog pevača Lučana Pavarotija (između šest i sedam miliona evra).

Dnevnik nije uspeo da sazna na koliko su osigurane noge Dejvida Bekama, koji je odlučio da posle odlaska u fudbalsku penziju otputuje na Mesec.

- Fasciniran sam svemirom i voleo bih da jednog dana krenem stopama Nila Armstronga. Doživeo sam svašta u životu, ali to bi bilo iskustvo koje bih svakog dana mogao da pričam svojoj deci ili, jednog dana, unucima. Mnogim fudbalerima je želja da postanu treneri, ali ja hoću na Mesec - rekao je fudbaler Reala.

Viktorija Bekam je odlučila da ukoliko dobije ćerku njihovo četvrto dete nazove Luna, što na španskom znači Mesec.

- Slobodno vreme posle penzionisanja posvetiću i deci, ali ne samo svojoj. Pitate me kako je najmlađi sin Kruz? Mali je pravi lepotan. Svakog jutra ustajem u sedam sati da ga nahranim i da mu zagrejem mleko - dodao je Bekam.

Da britanski lopovi ne biraju metu pokazali su u slučaju najboljeg fudbalera Čelsija Frenka Lamparda. Lopovi su ušli u garažu dok je Lampard spavao sa verenicom Elen Rivs, a meta su bili 100.000 funti vredni „aston martin” i „mercedes G55”.

- Čuo sam buku iz garaže i shvatio da se neštio dešava. Odlučio sam da, ipak, ostanem u kući i pozovem policiju - izjavio je Lampard.

Lampardov „aston martin” i Elenin „mercedes” pronađeni su već narednog dana, ali je fudbaler Čelsija ostao bez lap-topa i skupocenog plazma televizora koje su lopovi odlučili da zadrže kao suvenir.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

22.Maj.2005

Vozač Red Bula sprema striptiz - Kultard skida kombinezon
---------------------------------------------------------------------


Škot Dejvid Kultard, vozač Red Bula, pronašao je originalan način za slavlje ukoliko se u nedelju popne na pobedničko postolje u Monte Karlu.

- Znam da sam daleko od prva tri mesta na postolju, ali ne želim da nespreman dočekam slavlje. Odlučio sam da u tom slučaju skinem kombinezon i svima pokažem zadnjicu. Možda mnogima to neće biti lep prizor, ali hoću da svima pokažem koliko mi je stalo do uspeha - rekao je 34-godišnji Kultard.

Iskusni vozač optimizam bazira na pobedama u Monte Karlu (2000. i 2002. godine), ali i na činjenici da mu svaki osvojen bod donosi bonus od 100.000 funti. To znači da bi Dejvid za striptiz dobio između 600.000 i milion funti.

- Verujte da bih obe pobede sa Meklarenom menjao za mesto na pobedničkom postolju kao vozač Red Bula. Toliko mi je stalo da budem među najboljima u Monte Karlu. Međutim, želje su jedno, a realnost nešto potpuno drugo. Reno, Meklaren i Ferari su ispred nas. Znači, u najgorem slučaju mogu da budem sedmi - dodao je Dejvid Kultard, koji je u 2005. osvajao bodove na svim stazama osim u Imoli.

Najviše uspeha u poslednjih 20 godina u Monaku imao je Meklaren (12 pobeda), dok je najslabiji Minardi, kojem je jedini bod doneo Mikele Alboreto davne 1994. godine. Rekorder Monte Karla je Ajrton Sena sa šest pobeda (1987, 1989-1993), ispred Mihaela Šumahera koji je u kneževini trijumfovao pet puta.

- Pobeda Raikonena u Španiji nas je otreznila. Za trenutak smo pomislili da smo nepobedivi. Meklaren je bio ubedljiv na „Katalunji”, ali u Monte Karlu je mala razlika između bolida jer su prosečne brzine ispod 150 kilometara na čas - izjavio je lider šampionata i vozač Renoa Fernando Alonso.

Ralfu Šumaheru (Tojota) će na kvalifikaciono vreme biti dodate i pola sekunde kazne zato što je na treningu koristio nedozvoljene pneumatike.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 24, 2005 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

24.5.2005

Detroit slavio u Majamiju


NJUJORK - U prvoj utakmici finala plej ofa Istočne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros je u Majamiju Detroit Pistons savladao Majami Hit sa 90: 81 (24: 25, 20: 18, 30: 24, 16: 14) i poveo sa 1: 0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobede.

Druga utakmica ovih rivala igra se u noći između srede i četvrtka a domaćin je opet Majami

Fudbaleri Milana i Liverpula sutra (20.45, B92) igraju u finalu Lige šampiona - Kafu: Kruna sa Bosfora

Mnogi Brazilci dobro pamte da je 1970. godina bila uspešna za fudbal u zemlji kafe i sambe. „Karioke” su na Svetskom prvenstvu u Meksiku uzele svoju treću titulu, a 7. juna iste godine u Sao Paulu se rodio Markos Evanđelista Moraeš.

Sada će većina iz prve nabrojati sastav koji je u finalu pobedio Italiju 4:1, ali pitanje je da li će znati ko je u stvari mali Markos, jedan od šestoro klinaca u porodici gospodina i gospođe Moraeš, koji su svojoj deci davali imena na slovo M (Mara, Margareta, Marselo, Maurisio i Mauro).

Da vas ne mučimo, mali Markos je u međuvremenu postao 34-godišnji Kafu, desni bek brazilske reprezentacije i Milana, i čovek koji je u bogatoj karijeri osvojio sve osim Lige šampiona.

- Milan je učinio da se ponovo osećam kao mladić. Odjednom sam se u poznim igračkim godinama pretvorio u univerzalca zahvaljujući treneru Karlu Ančelotiju. Da budem iskren, jedan

od razloga za dolazak u milansku ekipu je bila i Liga šampiona. Osetio sam da u Romi ne brinu mnogo za trofeje i stigao sam na „San Siro”. Nisam pogrešio - rekao je Kafu, prvak sveta sa Brazilom i bivši fudbaler Santosa koji je 1992. u finalu Interkontinentalnog kupa u Tokiju pobedio upravo Milano (3:2).

Roso-neri protivnike plaše napadom u kojem su Ševčenko, Inzagi, Krespo i Tomason, sredinom terena koju kontrolišu Kaka, Pirlo, Gatuzo i odbranom na čelu sa kapitenom Maldinijem i golmanom Didom. Kafu je, nekako, uvek u drugom planu.

- Navikao sam da budem u senci, iako sam u brazilskoj reprezentaciji kapiten jednom Ronaldu i Ronaldinju.

Protivnik Milana u sredu u velikom istanbulskom finalu je Liverpul, klub bogate tradicije o kojem Kafu ima visoko mišljenje.

- Vidite, Milan ima pedigre, a Liverpul noge. Reč je o dva različita tima koji igraju potpuno drugačiji fudbal. Međutim, shvatio sam da je Liverpul sazreo i da pod palicom Rafe Beniteza igra kontinentalni fudbal.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 24, 2005 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zvezda i Železnik danas u finalu Kupa - Dve želje u peharu

Ti se slikaj danas sa peharom, a ja ću sutra - našalio se Milan Dudić sa Oliverom Kovačevićem na jučerašnjoj promociji 58. finala Kupa SCG na Partizanovom stadionu. Reprezentativci Železnika i Crvene zvezde na taj način su pokazali dobru atmosferu u svojim timovima.

- Samo trijumfom možemo koliko-toliko da spasemo sezonu. Neće nam biti lako, jer će naš protivnik sigurno želeti da priredi iznenađenje i ponovi uspeh Sartida iz 2003. godine, međutim, verujem u sebe i svoje saigrače - izjavio je Milan Dudić, defanzivac crveno-belih.

- O Zvezdi ne treba trošiti reči hvale, čak i kada je oslabljena, tako da ćemo sigurno imati dosta motiva. S obzirom na to da smo obezbedili opstanak u ligi, mislim da možemo i da uđemo u istoriju našeg fudbala tako što ćemo osvojiti Kup - dodao je Oliver Kovačević, golman „lavova”.

Čedomir Đoinčević neće moći da računa na Matijaševića, Lomića i Markoskog, a Ratko Dostanić u tim neće moći da uvrsti Bastu, Žigića, Kovačevića, Biševca i Jankovića.

- Za razliku od jesenje sezone, Železnik je briljirao u prolećnom delu prvenstva, a njihov plasman u finale potvrđuje da je reč o kvalitetnoj ekipi - izjavio je Dostanić.

- Zvezda je realno favorit, pogotovo što joj je ovo jedini trofej koji može da osvoji ove sezone. Dakle, prednost dajem njima, što ne znači da ćemo se predati tako lako, naprotiv, pokušaćemo da priredimo iznenađenje - konstatovao je Đoinčević.

Glavni sudija je Darko Stojanović iz Lazarevca, a cene karata su 200 i 400 dinara .
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 25, 2005 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25.5.2005


Fudbaleri Železnika osvojili su juče Kup Srbije i Crne Gore, pošto su u finalu savladali velikog favorita Crvenu zvezdu sa 1: 0. Pobedniki gol postigao je Dejan Radjenović u 90. minutu utakmice. Železnik će sledeće sezone igrati u Kupu UEFA, a Zvezda je sezonu završila bez trofeja. Pehar Kupa Srbije i Crne Gore prvi je veliki trofej koji je Železnik osvojio.

***

Mlada teniserka iz Srbije i Crne Gore Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je pobedila Stefani Fore iz Francuske sa 2: 0 u setovima, po gemovima 6: 3 6: 3. U drugom kolu Ana Ivanovi igrae protiv Ivete Beneš, iskusne ehinje, koja je trenutno 55. na rang-listi WTA. Njih dve su se ve sastajale ove sezone, i to na Otvorenom prvenstvu Australije, kada je Ivanovićeva posle velike borbe pobedila sa 2: 1.

***

Teniska nada Srbije i Crne Gore, 18-godišnji Novak Djoković plasirao se juče u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je sa 3: 0 u setovima pobedio Amerikanca Robija Džileprija, po gemovima 6: 0, 6: 0, 6: 3. Djoković pobeda nad 71. igraem sa ATP liste najubedljivija je u prvom kola Rolan Garosa, u kome se igraju ak 64 mea. Mladi teniser nije imao sree u žrebu, pošto će već u drugom kolu igrati protiv Argentinca Giljema Korije, prošlogodišnjeg finaliste Otvorenog prvenstva Francuske.

***

Najbolje rangirana teniserka Srbije i Crne Gore Jelena Janković eliminisana je juče sa Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u prvom kolu ubedljivo poražena od Izraelke Ane Smašnove- Pistolezi - 2: 0, po gemovima 6: 0, 6: 3. Janković je igrala veoma nervozno i loše, a imala je gotovo tri puta više neiznudjenih grešaka od rivalke - 55 prema 19. Jankovieva je 18. na WTA rang-listi, a na Rolan Garosu bila je 15. nosilac.

***

Danas se igraju utakmice 10 kola košarkaške Superlige . Partizan dočekuje Atlas od 19,30 uz TV prenos. Refleks igra protiv Vojvodine od 19 dok Crvena zvezda gostuje Budućnosti od 20,30. U poslednjoj utakmici sastaju se Sloga i Hemofarm

***

San Antonio je noćas pobedio Feniks 111: 108, u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije amerike košarkaške profesionalne lige (NBA). San Antonio vodi 2: 0. Pobednik finala je ekipa koja zabeleži etiri pobede u seriji od sedam utakmica
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2005 10:12 am    Naslov poruke: partizan šampion bez izgubljene utakmice u prvenstvu Na vrh strane Na dno strane

U 30. kolu Prve fudbalske lige Srbije i Crne Gore danas su postignuti sledeći rezultati:


Borac -Sutjeska 5: 2

Ccukarički - Partizan 2: 2

Hajduk (B) - Hajduk (K) 2: 3

Zeta - Smederevo 2: 2

Zemun - Radnički 3: 1

Vojvodina - Budućnost 2: 1

OFK Beograd - Obilić 2: 1

Crvena Zvezda - Železnik 3: 1


Konačna tabela za senonu 2004/2005. godine


Partizan 30 25 5 0 81: 20 82

-------------------------------------------------------------

C.Zvezda 30 23 5 2 66: 18 74

Zeta 30 18 5 7 46: 30 59

-----------------------------------------------------------------

OFK Beograd 30 16 2 12 51: 37 50

Zemun 30 12 7 11 31: 34 43

------------------------------------------------------------------

Budućnost 30 12 5 13 37: 38 41

Hajduk (K) 30 10 9 11 34: 37 39

Železnik 30 11 5 14 38: 45 38

Vojvodina 30 10 8 12 30: 37 38

Smederevo 30 9 10 11 28: 36 37

Obilić 30 10 6 14 34: 47 36

Radnički 30 10 5 15 33: 38 35

------------------------------------------------------------------

Borac 30 9 7 14 34: 44 34

Čukarički 30 8 8 14 32: 41 32

Sutjeska 30 5 7 18 21: 48 22

Hajduk (B) 30 2 6 22 20: 76 12


Titulu prvaka države, bez poraza, osvojila je ekipa Partizana. Partizan će od drugog kola kvalifikacija igrati u Ligi šampiona.

Za Kup UEFA plasirale su se ekipe Crvene Zvezde, Zete i pobednik domaćeg Kupa Železnik. Svi naši predstavnici u tom takmičenju startovaće u drugom kolu kvalfikacija.

Za Inter Toto kup kvalifikovale su se ekipe OFK Beograda i Zemuna.

Iz lige ispadaju Borac, Čukarički, Sutjeska i beogradski Hajduk.

Naredno prvenstvo počinje 6. avgusta.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2005 10:14 am    Naslov poruke: Kvalifikacije za Svetski šampionat 2006 Na vrh strane Na dno strane

Kvalifikacije za Svetski šampionat 2006. - Priznajem golove, a ne zasluge

„Čiste savesti, Bog mi je svedok, zbog neigranja u svojim klubovima na spisak nisam uvrstio kapitena Sava Miloševića i Mateju Kežmanu” - hrabro i odlučno je saopštio Ilija Petković, selektor reprezentacije SCG, otkrivajući imena igrača pred kvalifikacioni meč 6. kola za SP u Nemačkoj, 4. juna protiv Belgije u Beogradu.

Kako je istakao glavnokomandujući u stručnom štabu plavih, oni koji iz kola u kolo postižu golove - Nenad Jestrović i Mirko Vučinić, uz povratnike Nikolu Žigića i Daniela Ljuboju dobili su šansu u odnosu na napadače Osasune i Čelsija.

- Mnogo smo se dvoumili oko ove odluke, Milošević i Kežman nisu pozvani jer golgeteri koji ne igraju u kontinuitetu ne mogu da odgovore ovako delikatnom zadatku. U ovom trenutku su prednost dobili oni koji postižu pogotke. Oni su se složili da možemo do pobede i bez njih, prevagnula je bistra glava, a ne stare zasluge. Teško je, ali tako je, ponavljam niko nije otpisan.

Predrag Đorđević, kapiten Olimpijakosa, zbog žutih kartona neće igrati, ali se u tim vraća Zvonimur Vukić, koji je iz istog razloga preskočio duel sa Španijom. Selektor ponovo računa i na mladog Simona Vukčevića, a kapitensku traku sada će preuzeti Dejan Stanković.

- Slika o mom i radu mojih saradnika mora da se formira posle onoga što se vidi na terenu. Iz susreta sa Španijom izvukli smo pouke uz nadu i veru da možemo napraviti uspeh - plasman na Mondijal. Moramo samo napred, nikako nazad. Imamo dva cilja, prvi je ostvariti put u Nemačku, što bi bio vrhunski nacionalni uspeh, a drugi stvoriti jak tim. Mi smo na sredini tog puta, smatram da su javnost i navijači prepoznali to. Plavi nisu ničija privatna stvar. Gledali smo tridesetak domaćih prvoligaških utakmica i selektorali smo dva igrača za nacionalni tim. Neko će reći da je malo, međutim moja želja nesme biti veća od odgovornosti rezultata. To što nismo primili gol nije zavaravanje protivnika, da bismo otišli na SP moramo da postižemo golove. Radim važan državni posao, koji je više od igre i evra. E, ljudi su to prepoznali, zato su i stvorili onako sjajnu atmosferu kao protiv Španije, a igrači su ostavili srce na terenu.

Belgijanci poručuju da dolaze po tri boda?

- Najskromnije, mi njih moramo da pobedimo! Ovaj duel za nas nije biti ili ne biti, ali neko ko dolazi u Beograd ne može da preti. Imaju majstore, opasni su, tome sam i podredio spisak koji je beskompromisan. Jedino je važno ime države za koju igramo - rekao je Petković.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema fudbala bez privatizacije

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

-Uložio sam puno u poslednjih deset godina i to iz ljubavi. A od ljubavi se ne živi. Idem da radim nešto drugo - objasnio Bulić
-Zakon o privatizaciji nije još uvek stupio na snagu i u tome je osnovni razlog povlačenja kompanije Rodić - kaže direktor Hajduka Čurović
-Karići su za dve i po godine potrošili 4,5 miliona evra na Zemun, a klub nije njihov i pitanje je čiji će da bude
Fudbalski klubovi su svuda u svetu, u većini slučajeva "rupa bez dna", a posebno u našoj državi gde još uvek nije regulisan odnos ulaganja i vlasništva. Zakon o privatizaciji u sportu još uvek je u skupštinskoj proceduri, i nije poznato koliko tamo (u Skupštini) namerava i da skuplja prašinu.

Odatle i posledice koje mnogi vide kao "tektonske poremećaje" u našem fudbalu: Predsednik Železnika Aca Bulić odlučio je da se povuče iz fudbala, kompanija Rodić da izbriše svoje prezime iz imena Hajduka iz Kule, a u Zemunu su kasno predali dokumentaciju za takmičenje u Intertoto kupu...

Železnik

- Izlazim iz fudbala. Uložio sam puno u poslednjih deset godina i to iz ljubavi. A, od ljubavi se ne živi. Idem da radim nešto drugo - objasnio je Bulić. - Morao sam da odjavim Železnik iz takmičenja u Kupu UEFA, dok za šampionat imam vremena do 25. juna.

Dakle, pitanje je i šta će se dogoditi i sa samim Železnikom kao klubom. Šuška se o raznoraznim spajanjima do administrativnog plasmana u Drugu ligu, jer klub neće moći da obezbedi finansije. Moguće je da slična sudbina čeka i drugi klub pod ingerencijom Bulića, Radnički sa Novog Beograda, mada, kažu, tamo postoje ljudi koji su voljni da nastave rad. S druge strane, čuje se i da bliski prijatelji Bulića nagovaraju da se predomisli. O sudbini samih igrača još uvek ne može da se raspravlja. Činjenica je da će sledeće godine umesto osvajača nacionalnog Kupa, direktan plasman u Kup UEFA preuzeti OFK Beograd.

Hajduk iz Kule

Dok su razlozi Bulićevog povlačenja još uvek u sferi nagađanja, u Hajduku iz Kule je sve poznato, manje dramatično, ali je poenta verovatno ista. Kompanija Rodić ne vidi interes da nastavi sa ulaganjem u klub koji je još uvek "udruženje građana".

- Rodići se ne povlače iz kluba, već ne žele više da budu prvi sponzori. Klub će se ubuduće zvati samo Hajduk, a ne Hajduk Rodić MB, jer je kompanija procenila da ime kluba blokira druge sponzore. Rodići će i dalje biti finansijeri, ali ne na isti način kao do sada - kaže za Glas direktor Hajduka Radomir Čurović. - Klub dakle ostaje stabilan i u funkciji grada, jer je još uvek Udruženje građana, tako da će i svi zainteresovani biti slobodni da ulažu.

Zakon o privatizaciji nije još uvek stupio na snagu i u tome je osnovni razlog ovog njihovog poteza. Do sada su Rodići preuzimali sve obaveze oko kluba, a kada je trebalo da se rad naplati, svi su govorili "njima ne treba, oni imaju para".

Zemun

Situacija sa Zemunom je taman negde između prethodne dve priče. Pošto im u prvom pokušaju nije odobrena licenca sa učešće u Intertoto kupu, Gornjovarošani su zakasnili da ulože žalbu, a FS SCG je Evropu "poslao" Smederevo (odustajanjem Železnika tabela se pomerila, tako da u Intertoto ide i podgorička Budućnost).

Ovih dana, izrečeno je puno optužbi od strane uprave Zemuna i čelnika FS SCG. Zemun je u drugom pokušaju dobijanja licence prijavio da će igrati na stadionu Partizana, ali, koliko smo saznali, a FS SCG to nije saopštio, bez obzira što su Zemunci kasnili sa žalbom, problem je pre svega u finansijskom izveštaju Zemunaca, odnosno duga prema igračima. Uprava je svojim fudbalerima obećala sto hiljada evra u slučaju Evropskog plasmana, koje, po novonastaloj situaciji sada neće dobiti, jer je igračima, smatraju ljudi u Zemunu, to zapravo onemogućio FS SCG.

- Tražili su nam i da napravimo nove svlačionice, ali nije u tome problem. Pitanje je za koga mi to ulažemo u klub, kome će to da ostane, šta je sa Zakonom o privatizaciji u sportu. Karići su za dve i po godine potrošili 4,5 miliona evra na klub, a klub nije njihov i pitanje je čiji će da bude. Postavlja se pitanje šta će se s tim ulaganjima dogoditi. Karići žele da ostanu u našem fudbalu i u Zemunu, ali je situacija zaista teška - kaže za Glas izvor blizak porodici Karić.

I u ovom slučaju ponovo naviše stradaju igrači, fudbal... Verujemo da je treneru Gornjovarošana zaista teško da objasni svojim igračima zbog čega neće igrati u Evropi iako su svojim partijama to i zaslužili.
- Prijava za takmičenje nije podneta na vreme. Neko je pogrešio... Žao mi je fudbalera. Igrali smo pošteno, ostvarili smo vredan rezultat, a i ja sam se na tom putu zamerio nekim ljudima. Remizirali smo sa Zvezdom, odigrali odlično protiv Borca, a sada, na primer, od svega toga nema ništa. I meni je teško, takođe nisam primao platu, ali jedina satisfakcija može da mi bude što imamo tri igrača u mladoj reprezentaciji. Eto, u poslednjem kolu smo se borili za Evropu protiv Smedereva, koje je tada strepelo za opstanak, a sada oni idu u Intertoto kup - zaključuje trener Zemuna Miodrag Martać.
 
Wizard
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 10 Feb 2005
Poruke: 4234
Mesto: IbiZZa

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

„Delta” i Piksi protiv Ceptera i Jugovića

Odlaskom Dragana Džajića iz Crvene zvezde na „Marakani” je otvoren front iza čijih linija stoji upražnjena fotelja predsednika najtrofejnijeg srpskocrnogorskog fudbalskog kluba. Bivšem evropskom prvaku sada je neophodna sveža krv, zbog čega je u prvi plan iskočila Zvezdina peta zvezda Dragan Stojković Piksi (do septembra zvanično predsednik Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore), ali i svež kapital koji bi pokrio finansijski minus i obezbedio sredstva za narednu takmičarsku godinu.

Zato se iz drugog plana ponovo probijaju biznismeni Miroslav Mišković sa svojom kompanijom „Delta” i Milan Janković sa „Cepterom”. Interesantno je da je „Deltin” sportski adut Dragan Stojković, a Cepterov Vladimir Jugović, rekorder crveno-belih po broju osvojenih evropskih trofeja.

Filip Cepter, uspešni biznismen i predsednik Olimpijskog komiteta SCG, u izjavi sa „Blic” izrazio je načelnu zainteresovanost da uloži sredstva u klub iz Ljutice Bogdana, ali je istovremeno podvukao da za takvu investiciju moraju biti stvoreni određeni uslovi.

- Tačno je da sam načelno zainteresovan da investiram u Crvenu zvezdu, ali o tome, do sada, nisam imao nikakvih razgovora sa ljudima iz kluba jer oni sa mnom nisu kontaktirali. U ovom trenutku ne postoje zakonski uslovi za kupovinu Crvene zvezde, ali se može razgovarati o drugim opcijama, tačnije mogućnostima investiranja sredstava u klub. Naravno, pošto sam ja biznismen, u takvoj varijanti morali bi biti obezbeđeni uslovi da se moja uložena sredstva osiguraju odnosno vrate. Mnogo toga će zavisiti od toga ko će biti novi predsednik Crvene zvezde, kakvi će biti odnosi u klubu i vizije za budućnost - naglašava Filip Cepter.

Kompanija „Delta” krajem pošle godine ponudila je Crvenoj zvezdi da sa konzorcijumom uspešnih domaćih firmi („Telekom Srbija”, „Apatinska pivara” i „Frikom”) preuzme rukovođenje klubom, s tim što bi Dragan Džajić ostao predsednik kluba i imao bi ovlašćenje da raskine ugovor sa konzorcijumom ukoliko navijači i članovi Skupštine ne bi bili zadovoljni posignutim rezultatima. Dakle, firme su tražile apsolutno pravo u upravljanju dokle god ulažu novac u klub (nudili su sume koje bi bile dovoljne za Ligu šampiona), ali uz mogućnost da se njihov rad preispituje. Da li su u Crvenoj zvezdi tada prepoznali da se radi o zauzimanju startnih pozicija u slučaju privatizacije kluba, iako konzorcijum nije tražio povlašćeni položaj kada do toga dođe, tek rešenje su pokušali da pronađu u klasičnim sponzorima (što je do tada bila i „Delta”), koji bi bili članovi Upravnog odbora, kao što je to bio slučaj, na primer, sa Vojinom Đorđevićem („Sinalko”) i Đorđem Anteljom („Gemaks”). Oni su takođe podržavali ideju „Delte”, ali su veoma brzo digli ruke i ostali nezainteresovani za rad Upravnog odbora.

U „Delti”, koja se inače dugo u sličnom aranžmanu vezivala s Partizanom zbog naklonosti menadžmenta crno-belima, i juče su ostali dosledni stavu da ne žele da komentarišu događanja u Crvenoj zvezdi. Kako smo nezvanično saznali, oni ne odustaju od namere da učestvuju u privatizaciji našeg najvećeg kluba. U ovoj kompaniji ne negiraju pisanje štampe o njihovim dosadašnjim pokušajima da pomognu Zvezdi i učešću Nebojše Divljana, direktora „Delta osiguranja”, u Upravnom odboru. Što se tiče konkretne ponude za privatizaciju bivšeg prvaka Evrope, kompanija „Delta” će je predočiti tek kada se stanje u klubu sredi i kada se „tačno bude znalo ko su ljudi sa kojima o tome treba da se razgovara”.
 
DavorCity
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 212
Mesto: Kumanovo

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 09, 2005 11:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Abramovič ponudio 120M eura za Ronaldinha


Vlasnik Chelsea Roman Abramovič ponudio je Barceloni čak 120 milijuna eura za brazilsku superzvijezdu Ronaldinho, tvrdi talijanski list Corriere dello sport.

Prema istom listu ruski je je tajkun samom igraču ponudio ugovor na devet godina sa ukupnom plaćom od nevjerovatnih 140 milijuna eura.

Ronaldinho (25) je u Barcelonu došao 2003., a ugovorom je vezan sve do 2010.

Ukoliko su navodi talijanskog lista točni to je najveća ponuda za jednoga igrača u povijesti nogometa. Dosad je najveći transfer bio onaj iz 2001. kada je Zinedine Zidane prelazio iz Juventusa u Real Madrid za ukupno 76 milijuna eura. Very Happy Smile Mr. Green
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> NEW!!! Sportske vesti !!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  sledeća
Strana 1 od 24

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon