www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

666
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baš jučer je bio 06.06.06 i ništa se nije posebno dogodilo New Evil


_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Stefan-chb
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 01 Sep 2005
Poruke: 530

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas zanimljivo ali obrnuto od onoga sto sam ja cuo...
 
Astral Projection
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 77
Mesto: Spiritual Dimension

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Baš jučer je bio 06.06.06 i ništa se nije posebno dogodilo

Izasao je rimejk filma pretskazanje.. to je posebno... bar meni jer obozavam taj film Smile Smile

Citat:
eto jos jedan dokaz da su sve te cifre samo obicna naklapanja i sujeverje nista vise

Molim te, objasni mi kako ti vidis dokaz ako se nista nije desilo 6/6/6? To inace nije los broj, to smo utvrdili Smile

_________________
:: Mind altering psychedelic trip ::
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 10:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Misterija broja 666


Zver 666



Ucenje o bliskom dolasku Hrista, kao zemaljskog cara koji ce osnovati hiljadugodisnje zemaljsko svetsko carstvo sa usrecenim covecanstvom, kanonski je osudjeno kao sektasko ucenje hilijazma. Cini se da je pravoslavno hriscanstvo (ono koje se nije utopilo u zapadni ekumenski pokret) ostalo poslednja prepreka pred naletom onih koji svesno ruse hriscanstvo i onih koji u tome ucestvuju kao manipulisani, nesvesni saucesnici. Za obicne citaoce najinteresantnije je bilo da saznaju ko ce biti zver, koju oznacava broj 666, kako to pise u trinaestom poglavlju Jovanovog Otkrovenja u Bibliji, stih osamnaest:

"Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izracuna broj zvijeri: jer je broj covjekov i broj njezin sest stotina i sezdeset i sest."

U vreme hladnog rata, antihrist se poistovecivao sa Sovjetskim Savezom-"carstvom zla", kako ga je ocenio bivsi ameriski predsednik Ronald Regan. Ono sto ni Regan ni ostali tumaci nisu uocili, a to su mogli da su pazljivo citali Otkrovenje, je da ce Antihrist biti covek, a ne drzava, organizacija, pokret ili predmet.

Upotreba broja 666 je slozenije pitanje i ne sluzi samo da oznaci coveka. Sluzi da sakrije coveka na koga se odnosi taj broj, a masovna upotreba broja 666 sluzi da obelezi i oznaci njegovo carstvo-materijalni svet koji ce mu pasti pred noge kada se bude pojavio. Najsira moguca upotreba broja 666 ima i magijsko dejstvo na coveka, pripremajuci njegovu podsvest za dolazak Zveri i svodeci covekov prakticni zivot, u svakodnevnoj komunikaciji, na sto cescu upotrebu ovog broja. Sledbenici crnomagijskih brojeva i tajnih drustava kojima je Lucifer bog kome se klanjaju, vrlo perfidno i temeljito uvode biblijske elemente u svakodnevni zivot Zveri. Neki ozbiljni tumaci Otkrovenja tvrdili su da je Jovan Bogoslov brojem 666 oznacio konkretnog coveka, Dzosuu ben Dzezua, koji je te godine, 666-te, osnovao duhovnu akademiju u Dzundisapuru, u Iranu. Kao pripadnik nestorijanske jeresi, imao je cilj da hriscanstvo zameni obozavanjem Behemota, demona zla, koji je zapravo Sorat, zli demon suncevog kulta. Dvoroga zver iz Apokalipse je Ahriman, demon materijalnog sveta, cesto danas poistovecivan sa Amerikom, sto naravno nema veze sa Jovanom Bogoslovom, ali ima sa onima koji zele da Amerika bude Ahrimanova zemlja, kako bi crpeli njegovu zlu, demonsku snagu.


Obratite paznju - na bar kodu svakog proizvoda - naci cete 666!
Sada je malo jasnije zasto treba srusiti hriscanskog Boga. Nije zato cudo sto se broj 666 pojavio u najsiroj upotrebi u bankarskim sistemima. Prve tri cifre medjunarodnog sistema monetarne kartice su 666. Šifra "Svetske banke" je 666. Kartica australijske "Nacionalne banke" nosi broj 666. Banke u Floridi koriste broj 666. Cekovi u Bombaju nose broj 666. Na lozovima izraelske lutrije utisnut je broj 666. Licne karte Evropske zajednice, koje ce se uvesti u sve zemlje Evropske zajednice, imaju fino izatkanu mrezu linija, arabesku sastavljenu od sestica. Stari Haldejci su imali meteoroloski sistem baziran na sestici, koji su neki kompjuterski sturcnjaci primenili kako bi identifikovali matricu broja 666 u sirokoj, ali skrivenoj upotrebi.



Sistem je prost, u njemu prvo slovo alfabetaima numericku vrednost 6, a svako sledece numericku vrednost uvecanu za broj 6. Na primeru engleskog alfabeta slovo "A" ima numericku vrednost broja 6, "B" je 12, "C" je 18, "D" je 24, i tako dalje. Ovaj princip primenjen na neke reci iz engleskog jezika dao je neocekivane rezultate. Kreditna kartica VISA primer je kompleksne upotrebe broja 6, izvucene cak iz tri civilizacije. "VI" je rimsko 6, "S" je Stigma iz grckog alfabeta i ima vrednost 6, sto sabrano znaci VISA=666!

preuzeto sa sajta astrologija.com Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svijet duhova: Velika zvijer 666
Srce i suština zla
Knjiga Novog zavjeta o otkrovenju Svetog Ivana ovako opisuje najopakiju licnost koju ce svijet upoznati: Ako želite razumjeti treba da izracunate broj Zvijeri: jer to je broj covjeka, a njegov broj je 666!


Identitet Zvijeri vijekovima je bio izvor mnogih zanimljivih spekulacija. Koristeci anticki sistem numerologije, svaka generacija je nastojala da nade broj 666 u imenima ili zivotima velikih osvajaca, vojskovoda, tiranina i diktatora. Suludi rimski imperator Neron bio je veliki kandidat za tu ulogu i pored cinjenice sto je njegovo ime moglo sadrzavati zbir 666 samo dodavanjem jos jednog slova "n". Napoleon, Hitler i Staljin takoder su propali na ispitu, na veliku zalost njihovih protivnika.
Prema najstarijim tumacenjima Velika zvijer 666 (Antikrist) ce izvjesno vrijeme uspostaviti svoju vladavinu nasim svijetom sve dok se Isus Krist ne vrati i porazi ga u uspjesnoj bitki - koja ce, medutim, nasu planetu ukljuciti u opasni lanac katastrofa i destrukcija. Nakon toga, Vrijeme ce se zavrsiti i zapocet ce neka vrsta bezvremenskog Zlatnog doba.
Nekrunisani kralj izopacenosti, glasoviti okultista Alister Kroli, osnivac Reda Zlatne zore, koji je umro 1947. godine iskreno je vjerovao da je upravo on Velika Zvijer i obicno se potpisivao ili kao "Velika Zvijer 666" ili "To mega therion" - sto na grckom znaci - "Zvijer", a cija se slova - koristeci hebrejski sistem numerologije - zbrajaju do 666.
Njegovo ubjedenje o pravom identitetu doslo je kroz kombinaciju ostrih uvreda fanaticno religioznih clanova njegove porodice i njegovog strastvenog citanja Novog zavjeta u godinama formiranja. Iako je dozivo ono sto je ludo prizeljkivao: da vidi sebe s nadimkom "Najopakiji covjek na svijetu", cime su ga povremeno castile senzaconalisticke britanske novine, njegovu slavu su zasjenili drugi koji su se pojavili sredinom dvadesetog vijeka.
Okultisti i pristase pokreta Novog doba (New Ege) nerado odustaju od traganja za Velikom Zvijeri. Citav novi "folklor" stvoren je oko otkrica broja 666 na licnim kartama i sl. Zapazeno je da je broj britanske poste za Foklandsko otocje 1982. bio 666, ali najuvrnutiji - ili najmudriji - komentar o mogucoj britanskoj vezi sa tim brojem dao je drzavnik Tomas Mekoli. On je tvrdio da je Zvijer dobro poznata britanska institucija sa 666 clanova (ako se ubroje i posluga, bibliotekari itd), to jest – Parlament!
Mnogi smatraju da Mekoli nije mnogo pogrijesio!


(Iz knjige "Moć vjerovanja")
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 02, 2006 1:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda nije 666, nego 216 (6*6*6)... Smile

Moj muz je rodjen 6.6. u 6h ujutru...
 
Mya`
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Sep 2006
Poruke: 11

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 30, 2006 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne gotivim 666 i ovako i onako... U broju mog moba ima 666...Jeste svasta mi se desilo cak sam htela i karticu da bacim...mada sam dosla sebi...To su sve...... 13 nesrecan broj,7-srecan a 7 i 6=13.....
poz Smile
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 01, 2006 4:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vllado je napisao/la sledeće:
za americke predsednike mistican broj je bio 00. jer svaki predsednik koji je bio izabran u godini nije docekao kraj mandata ziv. ili je bilo atentata ili prirodne smrti. Jedini koji je izbegao bio je Ronald Regan koji je za dlaku izvukao zivu glavu posle atentata


Citao sam o tome. To ti je "Indijansko prokletstvo" da svaki americki predsednik ciji mandat pocne parnom godinom koja se zavrsava sa nulom [dakle, svakih 20 godina] ne dozivi kraj svog mandata. Koliko vidim, Bush je jos uvek ziv, ali je reizabran. Ima jos dve godine da napise testament. Laughing

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Avram007
..::Darkmen X::..
<b><i>..::Darkmen X::..</i></b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 3247
Mesto: ..::Under the sea::.. {KG~SV}

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 2:50 am    Naslov poruke: 666 Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite o ovom broju?

Meni je ovo upravo poruka broj 666.

Ja licno mislim da ima necega u vezi sa tim brojem.

Jeste li gledali film "Put 666"

Devil may cry

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 7:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledo sam film put 666 al ne seccam gaa se tako da dzabe da pricam o filmu.Da slazem see s tobom da ima nesto u tom broju.Cak sta vise mene pommalo prati kroz zivot al samo kad mi dobro ide....Tako da mogu reci da mije to srecan broj kao sto mi je srecan i petak 13 znaci tad mi scve suprer ide pa sad dal to ima neko znacenje u mom zivotu Question Ne znam al znam da mi broj 666 i petak 13. odgovaraju 8)

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 1:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vjerujem da ima nešto u tom broju ili petku 13. Kao i svaki drugi broj i dan!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
Ne vjerujem da ima nešto u tom broju ili petku 13. Kao i svaki drugi broj i dan!
kod mene ima razlike pa sad ko veruje ko neveruje ....jer mi se uvek a petak 13.-i desava sve super znaci ko da mi je poslednji dan u zivotu pa mi sve ide kko bubreg po loju...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> 666 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon