www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta nam je Holivud spremio za 2013.godinu
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2013 4:11 pm    Naslov poruke: Šta nam je Holivud spremio za 2013.godinu Na vrh strane Na dno strane

Sa puno entuzijazma sam krenuo da pišem poslednji tekst u 2012. – sada već tradicionalno, to je trebalo da bude neka lista, dal' najboljih filmova u odlazećoj, dal' najzanimljivijih u dolazećoj, bilo šta što liči na neki poredak.

Ljudi to vole, slažem se, volim i ja, ali kada sam počeo da kopam po internetu u potrazi za budućim blokbasterima (jer, ne zaboravite, ovo je kolumna u kojoj se ide u bioskope i u kojoj se prati redovan repertoar), ubrzo sam shvatio koliko će ovo biti mukotrpan posao. Koji princip uspostaviti, za koji rimejk se opredeliti?

Koji stripovski film će ove godine privući najviše pažnje, koja SF/apokalipsa će pobiti više zombija, koja komedija će napraviti najveću pometnju? Šta nam je to Deda Mraz pripremio za 2013?

Iskreno, mnogo bi lakši zadatak bio pobrojati sve odlične filmove iz 2012, ali to je malo dosadno, zar ne? Uostalom svi koji makar i površno prate ovu rubriku, bez mnogo nagađanja bi pogodili da bi se u vrhu za poredak borili Bond, Betmen, Osvetnici ili Meda, mada nisam siguran da na kraju ne bi pobedio fenomenalni Rajan Gosling u svom brzom autu. Svejedno – boooring!

A onda sam na kraju seo i popisao filmove koji su najavljeni za 2013, a koji su mi iz raznih razloga zazvučali zanimljivo. Odmah sam eliminisao nezavisne, arthouse, festivalske, evropske, azijske filmove, jer ko bi još svemu tome ušao u trag - ko zna šta se sve kuva u Koreji ili Iranu?

Makar je Holivud to sve lepo isplanirao i objavio. Svejedno, bacio sam se na posao i odmah je red došao na postupak koji poznaje svako ko se ikada bavio ovim poslom – svođenje dugačke liste na uži, pa još uži i na kraju najuži izbor. I kad sam sve završio, na prvi pogled, 2013. mi nije delovala preterano uzbudljivo – puna je nastavaka, rimejka, prikvela...

Na drugi pogled, međutim, ona je izgledala još gore. Jer, realno, koga još zanima nastavak filma ''300'' za koji čak i ne postoji stripovski predložak, koga briga za rimejk genijalnog filma ''Evil Dead'' koji je Sem Rejmi već i napravio, ili ko još misli da će Spajk Lijeva verzija mange i filma ''Oldboy'' doneti išta smisleno u tu potresnu priču. Možda će nešto od ovog biti i dobro, recimo nastavak filma ''Red'' (ne sećam se da je Voren Elis napisao taj nastavak, ali je barem Helen Miren pristala da ponovi ulogu) ili peti ''Die Hard'' koji se reklamira sloganom Yippee-Ki-Yay Mother Russia, možda će Džos Vedon iznenaditi sa Šekspirom poput Emeriha, možda će nas i već pomenuti Rejmi sa ''Ozom'' i Baz Lurman sa ''Getsbijem'' zapljusnuti raskošnom produkcijom i koreografijom, ali, da ponovim rečenicu iz naslova – moglo je to i malo kreativnije. Naravno, sve ću ih sa znatiželjom odgledati i detaljno vas izvestiti o rezultatu.

Zbog svega toga, na ovom mestu će 2013. biti svedena na samo 6 filmova koji bi zaista trebalo da protresu svet.

THE HOBBIT – THE DESOLATION OF SMAUG

Sada već dobro poznajemo Pitera Džeksona i nije tako teško predvideti na koji način će se razvijati nova Hobit trilogija – drugi deo će biti najbolji, nema dileme.

Oni koji su čitali knjigu otprilike znaju šta nas čeka, za one druge nećemo ništa da kvarimo, ali tu je Šmaug kojeg nismo pošteno ni upoznali, ali koji će sigurno doneti dimenziju koja je nedostajala ovom Hobitu koji još uvek igra u bioskopima.

IRON MAN 3

Prva dva su bila sjajna, nema razloga da takav ne bude i treći koji režira Šejn Blek. Najvažnija informacija je ipak ta da je Iron Man i dalje ingeniozni Robert Dauni Džunior i onaj koji ga je prvi odabrao da glumi Gvozdenog (možda baš Favro?) trebalo je odavno da dobije Oskara za viziju ili štagod.

Ovo nije i jedini film iz Marvelove radionice koji ćemo videti u 2013. – tu je i podjednako zanimljivi Tor – a i DC će imati svoj blokbaster adut (ne treba zaboraviti da i Rodrigez izlazi sa nastavkom filma ''Sin City''), ali ja se pitam nešto drugo – kada će neki domaći izdavač početi da objavljuje Iron Man-a, Spajdermena ili Fantastičnu četvorku?

Da li je moguće da nakon onakva tri Betmena mi dobijemo samo genijalni, ali tanušni ''Killing Joke'' (svaka čast izdavaču) i da nikome ne pada na pamet da objavi Brubejkerovog Kapetana Ameriku ili...bilo šta?





MAN OF STEEL

Poslednji ''Supermen'' je doneo i ovakve i onakve komentare, Zek Snajder je sa filmovima ''300'' i ''Watchmen'' imao još radikalnije kritike, ali možda će ova kombinacija u kojoj će Kristofer Nolan biti neka vrsta supervizora, Rasel Krou Supermenov biološki, a Harison Ford onaj drugi otac, doneti DC-ju preko potreban zamah u borbi sa zahuktalim Marvelom.

Posebno kada se vrlo brzo mora ''Ligom pravednika'' odgovoriti na ''Osvetnike''. Srećno DC!





STAR TREK INTO DARKNESS

Moj lični favorit, Džej Džej Abramsov drugi film iz serijala ''Zvezdane staze''. Prvi je bio toliko genijalan, da ja prosto ne mogu da dočekam Krisa Pajna i Zakarija Kvinta (i Sajmona Pega, svakako) kako sa Enterprajzom kreću na ovo mračno, osvetničko putovanje.





THIS IS THE END/THE WORLD’S END

Nakon serije kataklizmičkih događaja koji razaraju Los Anđeles, grupa drugara moraće da se suoči sa pravim značenjem reči prijateljstvo i iskupljenje – sve to dok svet oko njih neumitno nestaje.

Kasting iz snova čine Set Rogen, Džejms Franko, Džona Hil i mnogi drugi, Rogen i Goldberg režiraju – teško da će se bilo šta smešnije desiti u 2013. godini. To je ''This Is the End''. A ''World's End'' je postava snova broj 2 – Sajmon Peg i Nik Frost, Edgar Rajt režija.

Svi koji su se, kao i ja, zaljubili u prva dva dela bizarne ''Three Flavours Cornetto'' trilogije (da ne zaboravim seriju ''Spaced''), sigurno jedva čekaju da vide ovaj film u kojem se petorica drugara okupljaju u pabu iz naslova filma pokušavajući da ponove legendarnu pijanku od pre 20 godina. Ovog puta, čini se, oni su poslednja nada čovečanstva koje neminovno juri u propast.

Mi smo već odavno u propasti. Srećom, tu su filmovi.

Miško Bilbija/MONDO


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Šta nam je Holivud spremio za 2013.godinu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon