www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Istinite price i dogadjaji
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi su opčinjeni likom Isusa pa im se svašta priviđa... Ovo je samo jedan od niza primjera.


_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo kako bilo , ali o ovoj temi je dosta toga napisano .

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 10:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima necega tu, ovo nije ni prvi ni poslednji slucaj

_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 9:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne dogadja se to samo kod nas , pa da sada padne neki komentar u stilu "Glupi Balkanci" , to je cesta pojava sirom nase planete .

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
enna777
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 705
Mesto: ~*~u njegovom srcu~*~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 02, 2005 9:03 pm    Naslov poruke: Misterije i slicno Na vrh strane Na dno strane

Primetila sam da se u ovoj rubrici nigde ne pojavljuje tema "misterije" bez obzira na naslov rubrike, pa sam mislila da bi bio red da je neko otvori. Moja ideja je da razmenimo sto vise misterioznih prica, slika i svih tih takvih stvarcica... Da probijem led, ja cu prva navesti neke price.

_________________
xxx by enna
 
enna777
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 705
Mesto: ~*~u njegovom srcu~*~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 02, 2005 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Misterija Davida Langa

Dogodilo se to u jednom trenu, 23.rujna 1880.g, suncanog poslijepodneva na farmi Davida Langa, nekoliko kilometara od mjesta Galatin, drzava Tenesi, SAD.

Sudbina je htjela da se ova misterija odigra u prijatnoj okolini. Langov dom je bila velika kuca od cigle i sastojala se od vise dijelova, sva obrasla lozicom. Ispred je bio veliki pasnjak, koji je stoka uredno popasla a sada je posmedjio od dugotrajne ljetne suse. Toga poslijepodneva dvoje djece Langovih, osmogodisnji George i jedanaestogodisnja Sarah, igrali su se igrackom koju im je otac tog jutra donio iz Neshwilla - drvenim kolicima koja su vukli drveni konjici. Djeca su vukla igracku po dvoristu a roditelji su ih gledali.

Gospodin Lang je posao prema ogradi pogledati svoje konje sa kojima se je ponosio. Stao je uz ogradu i pogledao na svoj veliki dzepni sat kada mu zena doviknu: "Vrati se brzo, Davide, htjela bih da me odvezes u grad prije nego se ducani zatvore". David mahnuvsi rukom rece: "Evo me za par minuta".

Ali, nije se nikada vratio, jer je David Lang bio samo trideset sekundi udaljen od sastanka sa sudbinom, ma kakva da je ona bila!

Djeca su se prestala igrati jer su ugledala laku dvokolicu kako se priblizava iz daljine. Dolazio je sudac August Pack koji im je uvijek donosio darove. Gospodja Lang je takodjer vidjela dvokolicu, i David isto tako, jer je mahnuo sucu i krenuo prema kuci.

David Lang nije ucinio vise od pet-sest koraka, kada je nestao na ocigled svih prisutnih. Gospodja Lang je vrisnula. Djeca su ostala zabezeknuta. Svi su instinktivno potrcali prema mjestu gdje je Lang bio vidjen posljednji put prije par sekundi. Sudac i njegov zet, koji je bio u dvokolici, potrcase preko polja istog trena. Nije bilo ni grma ni stabla ni rupe koji bi narusavali povrsinu. Niti ikakvoga traga koji bi pokazivao sto se je desilo sa Davidom Langom. David Lang je nestao pred ocima supruge, dvoje djece i dvoje ljudi u dvokolici.

Naknadna ispitivanja svjedoka pokazala su da su svi vidjeli iste stvari u isto vrijeme i na istom mjestu. Mjesni geodet je pregledao teren i izjavio da nema nikakvih podzemnih supljina ni rupa te da je sav teren vrlo cvrst. Nikada nije bilo pogreba niti zadusnica za gospodina Langa. Njegova zena, koja je pozivjela jos mnogo godina, zivjela je u nadi da ce se on, David Lang, jednom vratiti. Najzad je dozvolila sucu Packu da iznajmi cijelu farmu osim pasnjaka ispred kuce. Pasnjak je ostavila da bude nedirnut dok je ona ziva.

Koliko je bio cudan nestanak toliko je cudno i ono sto je primjetilo dvoje Langove djece jedne tople veceri u travnju 1881.g, sedam mjeseci poslije dogadjaja.

Djeca su zapazila da se na onom mjestu gdje je otac bio zadnji put vidjen nalazi krug zakrzljale zute trave od nekih pet metara u promjeru. Jedne veceri dok su stajali pored tog kruga jedanaestogodisnja Sarah je zazvala oca i na njihovo iznenadjenje culi su njegov glas koji je zvao u pomoc... ponovo i ponovo... sve slabije, dok nije utihnuo, zauvijek.

_________________
xxx by enna
 
Dejan1973
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 11 Okt 2005
Poruke: 101
Mesto: Banjaluka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je stvarno istina, naisao sam taj dan kad je covek sekao drvo i kad su se ljudi poceli okupljati.
Mislio sam da se dsila neka nezgoda ali nije. Izasao sam iz auta i imao sam sta i videti ....
Lik isusa Hrista bio je na drvetu gde je grana odsecena !!!
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesi li zaista bio neposredni ucesnik i svedok svega ovoga ?

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Godine 1990. u jednoj je pariškoj bolnici skupina liječnika razgovarala o prevelikom utjecaju holističke medicine i gurua koji se pretvaraju da liječe u Kristovo ime. Za vrijeme sastanka, jedan od liječnika opazio je iza staklenih vrata nekoga tko želi ući. Otvorili su vrata, no osaoba je nestala. To se ponovilo četiri puta. Četvrti put je zapanjeni liječnik vrata za vrijeme otvaranja fotografirao. Kada je dobio razvijenu fotografiju, na njoj je zaprepašteno primijetio lice Isusa koji u rukama drži posudu svjetlosti. Kada je fotografiju pokazao ostalim kolegama, svi su promijenili mišljenje prihvatili ideju o vjeri i liječenju.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e sada nisam sigurna da li je dogdajaj u bijeljini bio istina ili ne, ali puno je takvih ili slicnih dogadjaja..e sad je li istina ili ne, jedino Bog zna
evo jos par primera
Isus na prozoru

25. siječnja 1997. godine se u predgrađu Brisbanea, u Fortitude Valley u Australiji, na prozoru gradske misije pojavio lik Isusa. Misija je dobrotvorna ustanova pod pokroviteljstom Anglikanske crkve gdje beskućnici mogu dobiti hranu i odjeću te gdje primaju pomoć socijalnih radnika. Lik, koji je prolaznicima jasno vidljiv, otkrila je radnica dječje skrbi Erin McMahon. Nad prozorom je veliki oslikani znak ukrašen riječima: "Isus je tvoj prijatelj."
Ovako Erin opisuje otkriće Isusovog lika: "Kada smo se dovezli na višeetažno parkiralište u Fortitude Valleyju, moj pogled je ispunila blještava bijela svjetlost. To je bilo sve što sam vidjela, bez obzira na to jesam li oči imala otvorene ili zatvorene, i trajalo se bez prestanka dok je automobil išao na prvu etažu, i potom na drugu, gdje obično parkiramo. Tada se u središtu bijele svjetlosti pojavilo lice. Primijetila sam da se svjetlost počela udaljavati iz mog vidnog polja sve dok od svega nije ostalo samo lice. Odmah sam kupila prvi fotoaparat na koji sam naišla i fotografirala ga. Nekoliko dana kasnije fotografiju sam pokazala svećeniku iz Misije - odmah je rekao da izgleda kao Isus i upitao može li je zadržati i pokazati svojoj skupini.
Od 1997. godine, kako se širila vijest o liku Isusa, istovremeno je rasla i razvijala se i naša skupina za transmsijsku meditaciju. Ljudi su vidjeli sliku Isusovog lika, raspitivali se o njemu, posjećivali ga i pokazivali drugima."
(Majstor Benjamina Crema potvrdio je da je lik na prozoru manifestirao majstor Isus)
Isus u Jakarti

Indonezijske Kršćane oduševilo je čudo u indonezijskom glavnom gradu Jakarti. Tisuće ljudis okuplja se kako bi vidjeli Isusov lik na fasadi jedne kuće. Vjernici kažu da se radi o liku Isusa koji s otvorenim rukama izražava dobrodošlicu i blagoslov. Prema nekim izvještajima, lik se najprije pojavio na unutrašnjoj strani kuće, da bi se kasnije premjestio na vanjsku stranu.
Ljudi koji se okupljaju da bi vidjeli lik kažu da se s vremena na vrijeme pokraj lika Isusa pojavljuje i lik starijeg, Isusu sličnog muškarca sijede kose. Okolica kuće vrlo se brzo pretvara u mjesto molitve. Ljudi se penju na drveće kako bi vidjeli lik, a roditelji u istu svrhu djecu nose na ramenima.
Vlasnik kuće je musliman kojega ne smeta činjenica da vjernici tvrde da mogu vidjeti lik Isusa na njegovoj kući, međutim smetaju ga molitve koje se odvijaju cijele noći.
Sociolozi koji pokušavaju objasniti tu pojavu i pobožne reakcije mnoštva koje se okuplja upozoravaju na drevnu indonezijsku legendu o dolasku pravednog princa ili princeze koji/a će u vremenu kaosa spasiti ljude.
Lokalna trgovkinja koja je prva primijetila lik poziva sve koji ga dolaze vidjeti da "otvore svoja srca". (Izvor: De Telegraaf, Nizozemska)
(Majstor benjamina Crema potvrdio je da je to čudo stvorio majstor Isus. Lik koji se vidi kako stoji pokraj Isusa nije sjedokos. Zamišljen je da predstavlja Maitreju koji zasjenjue Isusa.)

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znaci da ipak necega ima u svemu tome , i da sve to nisu samo prazne price .

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 9:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa znas kako, verovatno da ima neceg.Jako cesto ni sama ne verujem u neke price jer su montaze sasvim normalna stvar u danasnje vreme..medjutim u mnogo cemu ima istine...mislim ipak je tu mnogo svedoka..a ko veruje u Boga veruje i u ovakve stvari.Varalica je puno,, ali i cudnih dogadjaja..te ne znam... Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Istinite price i dogadjaji Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 3 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon