www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narcizam....
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 8:22 am    Naslov poruke: Narcizam.... Na vrh strane Na dno strane

Ako je ne voleti druge greh, onda je ne voleti sebe barem isti toliki greh kao ne voleti druge, jer i mi smo kao drugi bice koje zivi i oseca. Pred Bogom smo svi isti, pa ako je tako onda, po cemu bi samokaznjavanje bilo opravdanije od kaznjavanja drugih?

Da li je ljubav prema sebi narcizam ili vrednost?

Na koji nacin covek treba da voli samoga sebe i po cemu se taj nacin razlikuje od ljubavi prema drugima?


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 8:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po mome misljenju covek prvo treba da voli samoga sebe kako bih mogao da voli druge osobe oko njega

po mome misljenju covek koji nema ljubavi prema sebi, ne moze tu ljubav da podeli drugoj, isto tako dragoj osobi ..

pa zamislite kakav bih vas zivot bio kada bih mrzeli sve oko sebe pa cak i sebe samog Shocked .. ja licno sebe ne bih mogao da zamislim sa takvim zivotom

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 8:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NARCIS- to bas cesto cujem od moje mame......ona tako mene zove, mada ja sam bas opozit. Narcis je osoba koja voli svoj izgled ili svoje osobine ili oboje. Ja ne volim svoj izgled, sta vise nevolim nista na sebi, ali zato mislim da sam ok osoba. Postujem druge, i puna sam razumevanja. Obozavam da delim sve sto imam, i volim da volim...........znaci osobine imam dobre, lepo sam vaspitana i drzim se nekih morala i prinicpa i zato mogu da se hvalim i zato volim sebe recimo, ali izgled.....to je no comment. Wink
 
samsonsam
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Maj 2005
Poruke: 11

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 28, 2005 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pojam "narcizam" moze se upotrebljavati na više razlicitih nacina. U laickom smislu on je gotovo istoznacan s usmjerenošcu na sebe ili preokupiranošcu sobom, i njime se prikladno opisuju oni koji cesto izgovaraju zamjenicu "ja", oni ciji razgovor poprima oblik koji je jedna dugogodišnja supruga kronicnog narcisa nazvala "Radio Ja".
Normalno,zdravo vrednovanje svoje licnosti vodi u skoro svim slucajevima do vise postovanja i vrednovanja drugih licnosti.
Prihvatanje svojih vrlina i mana vodi ka razumjevanju tudih vrlina i mana.
Svi mi imamo crnu i bijelu stranu samo ih ne prepoznajemo u sebi ili ne zelimo da ih vidimo.
 
punished
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2005
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 29, 2005 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ko ne voli sebe ne moze da voli ni druge
 
HOARYsoul
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Maj 2005
Poruke: 11

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 12:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jeste, prvo moras sebe voliti i tek onda mozes druge svarno voliti
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 5:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa...svako mora da ceni i postuje sebe i svoju licnost...ali do granice normale...
Ali ne treba da stavlja sebe "inznad "drugih i obratno.

_________________
Crvenokosa lutalica
 
neboland
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 7
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 11, 2005 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sposobnost voleti sebe i srcem i mozgom

I ja sam Narcis koji ume da kritikuje svoje postupke Rolling Eyes
 
Nymeria
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Maj 2005
Poruke: 35
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 12, 2005 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno, nikome ne moze biti simpatican covek koji negde u sebi misli da je centar sveta, smatra da je najlepsi, najpametniji, samodovoljan - to jest, krace, ima kompleks vise vrednosti.Ali ima i onih skrivenih narcisa, kao sto su na primer ljudi, normalni i razumni u svakom pogledu, sem sto smatraju da neki posao ne moze biti dobro uradjen ukoliko ga nisu oni uradili.Oni umeju bukvalno neprekidno da rade, samo da ne bi pustili nekog drugog da "upropasti celu stvar".

Sve sto je preterano je lose.Treba napraviti balans izmedju postovanja samoga sebe i pozitivne samokritike, a pritom biti otvoren i za tudju pomoc, savet ili kritiku.Jedino tako se napreduje kao licnost.

_________________
All you need is faith and trust...and a little bit of pixie dust! Smile

(Peter Pan)
 
petarm
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 13 Jun 2005
Poruke: 11

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 14, 2005 8:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa prvo covjek mora da voli sebe da bi onda volio i druge ljude.
Kako da ocekujete da vas neko voli ako taj ne voli ni samoga sebe
 
goran bobi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 01 Maj 2005
Poruke: 10

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 9:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa i meni moji prijatelji zovu tako ali ne mislim da je to narcizam sta ja znam
moze i biti i drugacije
 
nino141
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 40

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 17, 2005 2:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

caos svima...

ja ne znam da l je pitanje voljenja svoje licnosti... Ja sam licno siguran u sebe...

a takodje mislim da treba biti cool.... naravno da svako osoba voli sama sebe, to je deo naseg ponosa... a i potrebno je da volimo druge....

iako je najbitnije da se postujemo.. a ako se volimo onda jos bolje...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Narcizam.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon