www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zadar
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
gogi21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2004
Poruke: 9

PorukaPostavljena: Pon Jun 27, 2005 5:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tornadooo Zadarrrr !!!!

u Zadru se od pamtijevka igrala dobra kosarka..

(edit by CharmedS)


 
Goldy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jul 2005
Poruke: 9
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zadar je kao grad fenomenalan.... stvarno za doći i uživati!
 
begoran
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 89
Mesto: Zrich / Beograd

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 16, 2005 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stari grad od Zadra je mnogo lep. Bio sam iduce godine u Zadru i svidjalo mi se. Steta je samo, da u gradu nema lepa plaza. Uvjek sam morao malo dalje da odem.

Ali ima dobar izlazak. U starom gradu moze se setat a ima i dobre diskoteke...

Ali ipak nije bolji Zadar od Budve...
 
-Grobar-
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 10 Jun 2005
Poruke: 19
Mesto: Lindau na bodenskom jezeru i Pancevo

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 28, 2005 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bio sam pre dve godine u Zadru, stvarno je lep grad! Inace sam bio na Viru, tamo ima lepe plaze. Steta sto nisam bio u nijednoj diskoteci... Sad
 
borox
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2005
Poruke: 422

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako se u brazilu radjaju najbolji nogometasi,tako se u zadru radjaju kosarkasi
 
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obavezno sam svakog ljeta u zadru
to je kao tradicija
Volim taj grad
Pusa i za Bibinje
 
UNAK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 168

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 22, 2006 4:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

grad je prelep i obozavam ga tamo sam se smuvala sa svojim sadasnjim muzem posto je on odatle ali nazalost vise ne zivi tamo zbog svega....
i taj grad ce mi uvek ostati u lepom secanju kao i to letovanje pre 3 godine tamo
 
benkovac
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 18 Nov 2007
Poruke: 6
Mesto: Kraljevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 20, 2007 5:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zadar! sta reci o mom rodnom gradu nego ono sve najbolje, jedan od naj ljepsih gradova na jadranskoj obali, pogotovo stari dio grada, ko je bio zna o cemu pricam a ko nije on zeli da ode' Laughing
 
gorkii
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 11 Jan 2008
Poruke: 13
Mesto: Kraljevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 17, 2008 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zadar....moj rodni grad i sta reci o njemu... sve sto kazem izgledace da je zbog toga sto sam rodjen u njemu... jedan od najljepsih gradova...
iako sam igrom sudbine i spletom nesrecnih okolnosti otisao iz njega 90-tih godina svake godine obavezno obidjem moj rodni grad Very Happy


POZDRAV svima' Wink
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 21, 2010 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zadar: Mnogo događaja, malo osmijeha



Uređenost, izgled i čistoća mjesta

Unatoč dobroj signalizaciji na ulasku u grad, situacija na poluotoku je zbog nedostatka putokaza pomalo zbunjujuća. Srećom, parkirališno mjesto je moguće pronaći, možda i zbog prilično visoke cijene parkiranja. Ovisno o zoni, cijene se kreću od 3, 10 ili 12 kuna po satu. Iako grad djeluje čisto, poneke zelene površine vape za uređenjem. Najveća zamjerka trenutačno su građevinski radovi na Forumu koji se, unatoč “uzavreloj” turističkoj sezoni, kontinuirano odvijaju u samom srcu grada. Informiranje turista

Iako su informativne ploče, prevedene na pet stranih jezika, postavljene uz najvažnije zadarske atrakcije, u gradu nedostaje oznaka smeđe signalizacije koje bi pomogle u pronalaženju istih. Stoga, ne ponesete li plan grada, osuđeni ste na lutanje ili pomoć Zadrana. Smještaj

Za podizanje turističkog standarda, Zadru još uvijek nedostaje veća ponuda kvalitetnijeg smještaja. Visokokvalitetne smještajne jedinice ne bi bile višak niti na samom poluotoku. Budući da je poznat kao odredište za “backpackere” grad bi, uz postojeću ponudu privatnog smještaja, trebao poboljšati i ponudu hostela, bilo gradnjom novih, bilo obnovom postojećih objekata. Hotelu 3* u kojem smo odsjeli dobro bi došlo renoviranje i veća motivacija i ljubaznost osoblja kako bi se udovoljilo sve zahtjevnijim gostima. Ugostiteljska ponuda

Zadarski gastronomski užici prilagođeni su lokalnom podneblju, a cijene variraju ovisno o tipu objekta i ponudi. Tako je, primjerice, za pizzu potrebno izdvojiti od 35 do 40 kuna naviše, za tjestenine i rižota oko 40-ak kuna. S druge strane, kilogram bijele ribe koštat će od 280 do 350 kn. I cijene napitaka su popularne - kava s mlijekom je od 8 kn naviše, domaće pivo od 0,33 dl od 13 do 15, a sokovi su oko 14 kn. Neugodna su iznenađenja uvijek moguća, čemu su posvjedočili susreti s djelatnicima kada je izostao i pozdrav i osmijeh. Uređenost i opremljenost plaža

Za razliku od pojedinih uređenih plaža, opremljenih tuševima i sanitarnim čvorovima, plaže od Puntamike do Borika uistinu se ne mogu pohvaliti ni čistoćom niti uređenjem. Naime, čak i na “razvikanoj“ plaži na Boriku, koju krasi plava zastava, nedostaje tuševa i zahod nije u funkciji. Na nekim je plažama moguće unajmiti ležaljke za 20 kuna po danu. Rekreacija i sport, ponuda izleta

Zadar se najviše oslanja na blizinu otoka i nacionalnih parkova. Stoga ne čudi što su u ponudi standardni izleti brodom koji gostima već godinama nude isto - plovidbu uz vino i obrok. I tu priča prestaje. Osim toga, domaćini još uvijek nude izlete u Park prirode Telašćicu, oglašavane kao izlete u Nacionalni park Kornate. “Sliku” ipak popravljaju neke agencije koje turistima nude avanturističke izlete u okolicu. Plus zaslužuje i ponuda sportskih i rekreacijskih sadržaja. Kupnja, ponuda suvenira

Osim štandova s kineskom robom na Forumu, moguće je ponijeti i originalniju uspomenu u obliku replike antičkog stakla, barkajola ili neizostavnog Maraskina. S obzirom na to da je riječ o jednom od većih dalmatinskih gradova, kupnju je moguće obaviti po pristupačnim cijenama u trgovačkim centrima. Kulturni sadržaji, događaji i manifestacije

Ljubitelje kulture u gradu će oduševiti crkve i muzeji. U proteklih nekoliko godina grad je postao poznat i po zanimljivim događanjima poput “Noći punog miseca”, glazbenih večeri u crkvi Sv. Donata, Garden festivala i feštama petkom na pozornici rive i poluotoka. Sličnim događanjima gradsku bi ponudu trebalo obogatiti i u predsezoni i posezoni. Zabavni i noćni život

Poluotok je, sa svojim brojnim kafićima, nezaobilazno polazište svakog noćnog izlaska. Za izlaske do 2 sata ujutro izbor kafića je uistinu dovoljan, dok bi za nastavak “noćarenja” dobrodošla veća raznolikost. Premda ponude ima, “zahtjevniji” će ljubitelji noćnog provoda najvjerojatnije zaključiti da ni Zrće ni Vodice nisu predaleko. Odnos cijene i kvalitete

Sa svojim kulturnim sadržajima i događanjima, Zadar je uistinu dobar izbor za ljubitelje “urbanijeg“ ljetovanja. S druge strane, onima koji na odmoru najviše uživaju u plažama i moru bolji bi izbor mogao biti neki od obližnjih otoka ili mjesta. Ipak, jedno je sigurno - cijene ugostiteljske ponude su prihvatljive, baš kao što su i cijene smještaja u skladu s kvalitetom. Stoga bi se odmor u Zadru mogao ocijeniti primjerom dobre vrijednosti za novac. Količina osmijeha

Budući da Zadar nije grad koji isključivo živi od turizma, ne čudi što je i odnos domaćina prema gostu pomalo drugačiji od onog u nekim našim “turističkim mekama”. Naime, u ovom je gradu istovremeno moguće doživjeti vrhunsku, odnosno profesionalnu uslugu, podjednako kao i situaciju u kojoj vas ugostitelj neće niti pozdraviti. Grad jedinstvene ljepote i povijesti

Njegovim zalascima sunca, u redu najljepših na Jadranu, divio se i Alfred Hitchcock te o njima napisao niz hvalospjeva. I danas u tom prizoru uživaju njegovi stanovnici, ali i sve brojniji turisti. Osim ovog prirodnog fenomena, mnogo je drugih razloga zbog kojih se isplati krenuti put Zadra, grada koji prkosi krizi te se i u ovim vremenima razvija nevjerojatnom brzinom. Morske orgulje, jedinstvene na svijetu, “Pozdrav Suncu”, kulturna baština, neodoljiva Kalelarga te blizina brojnih otoka, tri nacionalna parka i jednog parka prirode, razlozi su više koji jamče nezaboravne doživljaje s kojima ćete se iz Zadra vratiti kući...

Izvor: Jutarnji.hr
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Zadar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon