www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Budva
Strana 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 15, 2004 7:43 pm    Naslov poruke: Budva Na vrh strane Na dno strane



Budvi, gradu starom 2.5 milenijuma priroda je darovala neponovljivu ljepotu sunca, mora i nisku bisernih plaza podno gorostasnih planina.
Usponi velikih mediteranskih kultura obiljezili su duh ovog grada, koji se osjeca i danas, kada je Budva izrasla u jedinstveni turisticki biser ovog dijela Jadrana.
Panoramom budvanske rivijere nailazimo na slikovite, prirodnim ljepotama prozete gradice koji ovom dijelu obale daju neponovljivu draz: jedinstven u svijetu Grad hotel Sveti Stefan, u mediteranskoj vegetaciji izdignut "kraljevski" Milocer i Petrovac, drevno rimsko naselje.


 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 15, 2004 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



Budvanska rivijera ima sesnaest zvanicnih pjescanih plaza duzine (vjerovali ili ne!) 10.280m, povrsine 283.440 m2 (nije moguce!!) na kojima u jednom trenutku komforno moze da se smijesti 48.201 kupac (nevjerovatno !!!)
Po nasim plazama mozete: piti spricer u hladovini, rucati, vecerati; iznajmiti camac, wind surf, sandolinu; spustati se toboganom, djuskati na rave-zurkama ili u diskotekama; pecati, odmarati, slusati talase i galebove; mozete igrati beach-wolay, beach-soccer, a mozete se cak i kupati, brckati, suncati, prziti i …

JAZ



MOGREN



SLOVENSKA PLAZA



GUVANCE


BECICI



KAMENOVO



PRZNO


KRALJEVA PLAZA


KRALJICINA PLAZA


SV.STEFAN


DROBNI PIJESAK


PETROVACKA PLAZA


LUCICE


BULJARICA

 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 15, 2004 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BUDVA se smatra jednim od najstarijih naselja na Jadranu. U Sofokleovoj tragediji "Oikles", napisanoj u V vijeku p.n.e., spominje se GRAD ILIRIJ. Legenda, koja svoju potvrdu ima u mnogim grckim mitovima, kaze, da je Budvu osnovao Kadmo, sin fenicanskog kralja Agenora. Protjeran iz Tebe, sa svojom zenom Harmonijom, stigao je u nase krajeve na volovskoj zaprezi i osnovao Budvu. Od grcke rijeci "Bous" (sto znaci vo) nastalo je ime grada.
Ilire potiskuju Rimljani sredinom II v.s.e, pod kojima Budva ima status Grada-emporijuma (trgovackog centra). Plinije pominje Budvu kao "Oppidum civicum Romanorum Butuanum" . Pod vlast Vizantije Budva potpada 535.godine. Zajedno sa Slovenima Budvu pocinju napadati i Avari. O tome svjedoce toponimi (budvanski zaliv zvao se Avarorum Sinus). Pocetkom VII vijeka Sloveni pocinju sa trajnim naseljavanjem ovih krajeva, da bi poslije pustosenja Saracena 841.godine trajno naselili Budvu, obnovivsi je uz pomoc romanskog stanovnistva. Usponom srpske drzave Raske, Budva ulazi u sastav Srpske srednjovijekovne drzave i sluzi kao pomorska luka drzave Nemanjica. Mlecani zauzimaju Budvu pocetkom 16-og vijeka i ostaju ovdje sve do 1797.godine kad potpada pod vlast Austro-ugarske. Od 1806. do 1807.god. traje Rusko-crnogorska uprava u Budvi.
Francuska okupacija Budve pocinje 1807.godine, a zavrsava se 1813.porazom Napoleona.Tada je osnovana Crnogorsko-Bokeljska vlada, ali po nare|enju ruskog cara Aleksandra I, Boka je ustupljena Austriji na upravu 1814.godine.
Iz ovih krajeva su: Srpski despot i Pastrovski knez Stevan Stiljanovic, pjesnik Krsto Ivanovic, knjizevnik i politicar Stefan Mitrov Ljubisa. cuveni pustolov Stjepan Zanovic, rodjen je u Budvi 1751.godine , isto kao i Antun Kojovic, pisac "budvanskih anala". Slikari Anastas i Spiro Bocaric su, takodje, rodjeni Budvani. Slikar Marko Gregovic, rodjen u Petrovcu, prije tacno stotinu godina organizovao je prvu samostalnu izlozbu slika u Crnoj Gori.
Prva skola u Budvi osnovana je polovinom 9-og vijeka u Benediktinskom manastiru Santa Marija in Punta. Prvo sportsko drustvo 1910.godine. Prvo turisticko drustvo u Budvi osnovano je 1922.godine.

 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 11, 2004 9:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene je budva najlijepsi grad na jadranu...proslog ljeta sam bila prvi put tamo i naprosto sam se odusevila tim gradom....
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 11, 2004 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane





 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 11, 2004 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane





 
ooops
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Feb 2005
Poruke: 78
Mesto: Halmstad/Nis

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budva je super ima super mesta za izlazke i sve je jednostavno super!!!!!!!
 
darear
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 21 Dec 2004
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast za predstavljanje i opis Budve.Ja obozavam da letujem tamo.Stvarno je super a vecernji provod najbolji na Jadranu!!!
 
Thuram
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Feb 2005
Poruke: 15

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 1:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo ja sam iz bd pa da vam malo pricam o toj bd
svi kafici koje ste gledali se ruse i vjerovatno se sele na jaz
a sto se tice zime nemojte da pomisljate vamo da dolazite,muzika je do 11
 
sanjurka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 112
Mesto: BAR

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam iz Bara , pa mi je Budva blizu. Kao sto rece Thuram, zimi je katastrofalna, mrtva i dosadna, isto kao i Bar. Ljeti je dobro, ako volite guzvu, i dobar provod, bar je bilo dosta mjesta za izlaske . I ima Najljepse plaze!Imam zamjerku jedino po pitanju gradnje. U poslednje vrijeme nicu zgrade, vrtoglavom brzinom, strasno su zgusnute, tako da mozete sa prozora vidjeti sta radi komsija iz susjedne zgrade. Trebalo bi je ocuvati i odrzati njen diuh starog grada!
 
GuzaPasha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 6:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koliko cujem nece biti nista ni od jaza. JA svake godine dolazim u Budvu, i mogu vam reci da mi ti kafici nisu toliko smetali, vise su mi smetala mesta sa pljeskavicam, najbolje bi bilo da se otvore lepo riblji restorani koji bi uz pristojnu cenu bili dostupni svima. Prijatelj iz Budve mi rece da nema nista ni od Jaza. Tresnjice, ako si i ti tako lepa kao sto si predstavila budvu, onda si macka i po. U Baru imam rodjake, ali mi se turisticka atmosfera ne svidja, posebno odnos mestana. Ono sto ja mislim je da je Bar najlepsi grad CG-ore, medjutim nesto mu fali za turizam. Sto ser tice zime, svugde i po Srbiji je teska tmusha, ja sam u BG-u, inace sam iz Kule, a poreklom iz Spuza!!!!!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam letovala par puta..budva je divno mesto ako zelite guzvu,provod,galamu..vec za porodice sa decom treba odabrati neko mirnije mesto..ali je zaista divan grad...A evo i mog doprinosa samom istorijatu grada

BUDVA - 1938.godine otkrivena je u Budvi anticka nekropola na mjestu hotela Avala, a 80-tih su izvrsena dodatna istrazivanja i otkrivene su nove nekropole sa brojnim eksponatima. Stariji sloj nekropole pripada Ilirsko-Grckom periodu i datiran je u III-II v.s.e.Mladji sloj pripada Ilirsko-Rimskoj epohi, datiran u I v.n.e. do IV v.n.e.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Budva Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  sledeća
Strana 1 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon